Siedem medali na Mistrzostwach Mazowsza

Siedem medali na Mistrzostwach Mazowsza

calendar.png

W niedzielę 20 marca w Wołominie odbyły się  Młodzieżowe Mistrzostwa Mazowsza w KARATE SHINKYOKUSHIN. Zawody te rozgrywane były dla młodzieży w wieku od 12-go do 17-tego roku życia w podziale na płeć i   kategorie wiekowe i wagowe(waga lekka i ciężka) wyłącznie w kategorii semi kontaktu (dopuszczającej uderzenia i kopnięcia z pełną siłą na wszystkie strefy z wyjątkiem  kontrolowanych kopnięć na głowę). Zawodnicy byli wyposażeni w kaski, ochraniacze tułowia, rąk, suspensory oraz piszczel stopa co jest podstawą zapewnienia im bezpieczeństwa podczas wymiany ciosów. Ekipa Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate Shinkyokushin zdobyła trzy srebrne medale(i tytuły wicemistrzów) i cztery brązowe, a osiągnęli to w swoich kategoriach:
Natalia Nalewajk II miejsce
Patryk Kapuściński II miejsce
Rafał Głażewski II miejsce
Łukasz Zera III miejsce
Łukasz Kacprzycki III miejsce
Damian Szurnicki III miejsce
Paweł Dzwonkowski III miejsce

Pozostali zawodnicy ulegli w walkach często  z późniejszymi mistrzami lub też reprezentantami Polski. Udział w zawodach brały najsilniejsze kluby na Mazowszu a jednocześnie i w kraju  reprezentujące m.in.: Radzymin, Warszawę- Bielany i Konstancin.
Ekipą opiekowali się sensei Artur Prusiński, sempai Michał Gibniewski i sempai Marian Zając.


Mistrzostwa Polski Wschodniej

Mistrzostwa Polski Wschodniej

calendar.png

12 marca w Radzyniu Podlaskim odbyły się Mistrzostwa Polski Wschodniej, w kategorii do 75kg mężczyzn w formule pełnego kontaktu wystąpił jedyny reprezentant MKKK - Shinkyokushin na tych zawodach Jakub Olesiński zdobył Wicemistrza w tej kategorii.
od Kuby : Dziękuje wszystkim za pomoc w przygotowywaniu, w szczególności dla sensei Artura Prusińskiego


Vratislavia Cup i ALMMA 11

Vratislavia Cup i ALMMA 11

calendar.png

5 marca we Wrocławiu odbył się Międzynarodowy Turniej Karate SHINKYOKUSHIN „POLISH OPEN”. Ostrołękę reprezentował sempai Michał Gibniewski z Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate (MKKK) który po dwóch wygranych walkach będąc w finałowej ósemce przegrał w starciu o wejście do strefy medalowej ze zwycięzcą kategorii – 80 kg sempai Markiem Odzeniakiem – zawodnikiem z Warszawy, wielokrotnym reprezentantem Polski. Najlepszemu ostrołęckiemu zawodnikowi sekundował instruktor sensei Artur Prusiński oraz sempai Marian Zając, a kibicowali zawodnicy ostrołęckiego MKKK.

6 marca w Sochaczewie odbył się turniej MMA ALMMA 11, w którym wystartował sempai Mateusz Zaniewski, który dotarł do finałowej ósemki w wadze do 93kg.


Wizyta sensei Piotra Sawickiego

Wizyta sensei Piotra Sawickiego

calendar.png

W piątek 25 lutego gościł u nas sensei Piotr Sawicki z Białegostoku - Mistrz Polski, Europy i Świata.
Trening rozpoczął się od rozgrzewki poprowadzonej przez sensei Artura Prusińskiego, po której powtórzyliśmy techniki nożne i ręczne. Następnie sensei Piotr (ku wielkiemu zdziwieniu większości ćwiczących, oczekujących na wiele skomplikowanych kombinacji) kazał każdemu z ćwiczących stanąć w pozycji walki i  w parach, przy pomocy kopnięć uchi mata starać się ją poprawiać. Sensei zademonstrował, co nam grozi, gdy staniemy zbyt szeroko lub też odwiedziemy kolano nogi zakrocznej na zewnątrz. Następnie przeszliśmy do doskonalenia kopnięć i uderzeń w parach. Prowadzący zwracał uwagę na możliwe kontry przeciwników trenujących kontaktowe karate, ale również na ewentualne ataki bokserów czy zawodników mma. Potem przyszedł czas na ćwiczenia poprawiające przyjmowanie ciosów.
Następnie kilku naszych zawodników prezentowało swoje ulubione kombinacje, które nasz Gość lekko korygował.
Na koniec Sensei Piotr w paru słowach podziękował za zaproszenie i zachęcał do wytężonej pracy.
Podsumowując, chciałbym  zwrócić wszystkim obecnym na treningu uwagę na to, z jaką pokorą przyjmował uwagi nasz najlepszy obecnie zawodnik sempai Michał… tylko słuchając cierpliwie uwag autorytetów w danej dyscyplinie i poprawiając nieustannie swój repertuar technik możemy być coraz lepsi. Na Mistrzostwach Świata pierwsza finałowa ósemka ma tak wyrównany poziom, że o tym, kto będzie pierwszym decydują niuanse. A cytując hasło z Mazovia Open „Zwycięstwo nie jest ważne. Jest Najważniejsze”.

Osu, sempai Marian (wiceprezes MKKK)


Pokaz w Wąsewie

Pokaz w Wąsewie

calendar.png

MKKK w składzie sensei Artur Prusiński, sempai Michał Gibniewski, Albert Puławski, Dawid Tyszka, Łukasz Prusiński, Antek Bieniek, Czarek Ogrodnik oraz Paweł Dzwonkowski wyjechali w szalejących rytmach ulubionej piosenki sensei Artura na pokaz który odbył się Wąsewie, gdzie od 1 marca zajęcia karate poprowadzi sempai Michał Gibniewski, Podziękowania dla dyrekcji szkoły na czele z Panem dyrektorem oraz wszystkim przybyłym na pokaz.

Karate w swojej doskonałości ma jedną zasadniczą wadę, nie można uprawiać go byle jak bo człowiek w pośpiechu uczy się bardzo wolno. Dlatego bądź cierpliwy i konsekwentny a na pewno osiągniesz zamierzony cel.


Egzamin na stopnie kyu w Konstancinie

Egzamin na stopnie kyu w Konstancinie

calendar.png

Dnia 5 lutego zawodnicy z grupy Kokoro w składzie Paulina Jakubiak, Ania Przybyłek, Piotr Krukowski, Mateusz Zaniewski (który niebawem wystartuje w zawodach MMA), Kamil Górski, Radek Salamucha oraz trenujący u sempai Mariana Zająca w Makowie Mazowieckim Łukasz Kacprzycki. Wszyscy wzięli udział w egzaminie na stopnie kyu który odbył się w Klubie Karate Kyokushin „IPPON” w Konstancinie. Komisja egzaminacyjna w składzie sensei  Paweł Orysiak , Artur Prusiński oraz Marianna Sulima-Nurkiewicz. Było to nie lada wyzwanie dla wszystkich zdających ponieważ bardzo dużą uwagę przykładano na  aspekty techniczne  i wytrzymałościowe . Ponadto pod czujnym okiem komisji każdy zdający musiał wykazać się znakomitą znajomością form kata a na koniec odbyły się walki na które zaproszeni zostali czołowi zawodnicy KKK "IPPON". Swoje umiejętności zaprezentował też sempai Michał Gibniewski który stoczył kilka mocnych pojedynków przed marcowym występem na Otwartych Mistrzostwach Polski. Musimy też pamiętać o podziękowaniu za wspaniałe zdjęcia robione w trakcie egzaminu przez  sempai Ule Karpińską od niedawna trenującą w naszym klubie . Na koniec odbyło się uroczyste podziękowanie w którym sensei Paweł podziękował wszystkim wytrwałości i znakomitej znajomości etykiety dojo. Natomiast sensei Artur podkreślił , że człowiek tak naprawdę poznaję siebie będąc skrajnie zmęczonym.


Międzyklubowy trening

Międzyklubowy trening

calendar.png

29 stycznia blisko 100 osób z 5 klubów wzięło udział w wspólnym treningu i sparingach mazowieckiego oddziału WKO Shinkyokushin, zjazd odbył się w Bielańskim Klubie Kyokushin Karate. Trening trwał prawie trzy godziny, obejmował zagadnienia rozwoju sprawności ogólnej i specjalistycznej, ćwiczenia pod kątem skuteczności w kumite poprowadzone przez kolejnych sensei i ponad godzinę walk zadaniowych. Była to okazja, by potrenować w szerokim gronie, powalczyć z Mistrzami i medalistami Mistrzostw Polski, medalistami Mistrzostw Europy.

Pierwszą część treningu poprowadził sensei Mariusz Mazur prezentując kilka ciekawych ćwiczeń poprawiających gibkość. Następnie sensei Tomasz Lenkiewicz zwrócił uwagę na niezwykle istotną kwestię dotyczącą relacji trener - zawodnik, które muszą się opierać na wielkim zaufaniu. Sensei Tomasz zaprezentował ciekawą i wartościową kombinację ciosów i hiza geri.
Równie interesujące były elementy zaproponowane przez sensei Artura Prusińskiego umiejętne przyjęcie kopnięć na udo i szybka kontra z wycięciem lub cios w tępo.
Sensei Paweł Orysiak skupił się na wyprzedzeniu reakcji przeciwnika ciosem prostym z wykrocznej. Okazało się, że najprostsze rzeczy są bardzo skuteczne i zarazem trudne w wykonaniu.
W drugiej części odbyły się walki zadaniowe , które stopniowo przechodziły do pełnej walki w 100 % kontakcie. Trening trwał ponad 2,5 godziny, warto odnotować fakt, że wzięła w nim udział czołówka zawodników z Mazowsza. Na zakończenie padły ciekawe słowa o dużym potencjale naszych zawodników oraz o ciągłej pracy nad sobą znamienne były słowa mówiące o tym by nieustannie się doskonalić. Ciągłe poszukiwanie i trening pełen pokory i szacunku z pewnością poprowadzi do mistrzostwa.


Pokaz w Goworowie

Pokaz w Goworowie

calendar.png

26 stycznia w Goworowie, sempai Michał Gibniewski przygotował pokaz karate z kilkoma swoimi podopiecznymi, na pokazie można było zobaczyć jak przebiega trening, walki oraz pokaz łamania desek (tameshiwari). Zapraszamy na treningi wszystkich zainteresowanych z Goworowa i okolic, Dzieci, młodzież i dorosłych we wtorki i czwartki  godz. 16.30 - Zespół Szkół Nr 1 w Goworowie.


Certyfikaty wręczone

Certyfikaty wręczone

calendar.png

Od kilku dni rozpoczęło się wręczenie certyfikatów. Karatecy z MKKK otrzymali certyfikaty promujące ich na wyższe stopnie kyu, od tego momentu mogą nosić pasy w innych barwach niż dotychczas.
Wszyscy zdający wykazali się znajomością i zrozumieniem wymaganych technik, należytą siłą charakteru i wytrzymałością wymaganą w Karate Shinkyokushinkai.


Seminarium w Warszawie

Seminarium w Warszawie

calendar.png

W ostatni weekend 15-16 stycznia w Warszawie odbyło się seminarium poświęcone kumite(walce) gdzie prowadzącym był reprezentant Czech Tomas Vik. Jest to medalista m.in. mistrzostw Europy, Mazowia Open, turniejów K-1 i uczestnik Mistrzostw Świata Shinkyokushin.
W seminarium uczestniczyli również reprezentanci MKKK: sempai Michał Gibniewski, Marian Zając i Kamil Gutowski. Organizatorem był sensei Tomasz Basiak Branch Chief NPO.WKO Shinkyokushinkai.


 

Harmonia jest podstawą karate. Miłość do rodziców, szacunek do nauczycieli, zaufanie w stosunku do przyjaciół oraz skromność wydają się być korzeniami Budo-Karate Kyokushin. Myślę że jest ono bardzo potrzebne współczesnemu światu. Kyokushin oznacza poszukiwanie najwyższej prawdy w aspekcie fizycznym, psychicznym oraz duchowym.