Nowi Członkowie SHINKYOKUSHIN

Nowi Członkowie SHINKYOKUSHIN

calendar.png

Z satysfakcją zawiadamiamy, że w dniu 16.04.2011 roku członkowie Polskiej Federacji Kyokushin - Kan (blisko 40 klubów), podjęło jednogłośnie decyzję o opuszczeniu organizacji Kyokushin - Kan i włączeniu się w struktury WKO Shinkyokushin.

Shihan Bogdan Jeremicz 5 Dan, podjął decyzję o opuszczeniu organizacji Kyokushin - Kan (Royama), gdy po latach budowania organizacji została naruszona demokratyczna struktura narodowa organizacji.

W chwili obecnej struktury Shinkyokushin w Polsce liczą już ponad 100 klubów, i wciąż przybywają nowi członkowie. Rok temu szeregi Shinkyokushin zasiliła liczna i silna grupa najlepszych instruktorów i trenerów z organizacji IKO Matsui. Ta sama sytuacja dzieje się na całym świecie. Światowa Organizacja Shinkyokushin w której skład należą narodowe organizacje z ponad 85 krajów jest podzielona na 10 niezależnych, demokratycznych, regionalnych struktur takich jak np. Europejska Organizacja Karate, która zrzesza kraje z regionu europejskiego.

Można powiedzieć, że w chwili obecnej jesteśmy świadkami w Polsce ponownego zjednoczenia Kyokushin w jednej organizacji – Non Profit World Karate Organization Shinkyokushin.

Serdecznie witamy wszystkich nowych członków. OSU!

źródło: Polskie Zrzeszenie Karate Kyokushin


MotoSerce 2011

MotoSerce 2011

calendar.png

16 kwietnia odbyła się impreza pod nazwą "Motoserce 2011"promująca oddawanie krwi dla małych dzieci. Członkowie MKKK przygotowali z tej okazji pokaz wschodnich sztuk walki. Aprobowali do aktywnego trybu życia i swoją chęcią pomocy innym chcieli dać namiastkę swojego "serca". Jesteśmy dumni z tego powodu, iż chodź w małym stopniu mogliśmy się przyczynić do pomocy i uratowania komuś życia.


W zdrowym ciele zdrowy duch

W zdrowym ciele zdrowy duch

calendar.png

MKKK w składzie Artur Prusiński, Michał Gibniewski, Luiza Karapetyan, Anna Przybyłek, Mateusz Zaniewski i Radek Salamucha na zaproszenie dyrekcji Gimnazjum z Kadzidła i Rady Pedagogicznej uczestniczyli w zajęciach - szkolnego dnia zdrowia pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch". Licznie przybyła młodzież miała możliwość poznania podstawowych technik ręcznych i nożnych wykorzystywanych w karate i sportach kontaktowych. Podkreślono też szlachetność rywalizacji sportowej i włożony w nią trud.

MKKK serdecznie dziękuje dyrekcji szkoły za zaproszenie oraz nauczycielom wychowania fizycznego w tejże szkole, za znakomitą pracę z młodzieżą na bazie, której wyrastają  później wielcy mistrzowie w poszczególnych dyscyplinach sportu.


Trening z sensei Marianem Rusiłowskim

Trening z sensei Marianem Rusiłowskim

calendar.png

31 marca sensei Marian Rusiłkowski - znakomity zawodnik i trener, poprowadził zajęcia w grupie Ogniste Smoki. Zajęcia przebiegły w ciekawej i miłej atmosferze. Zapewne wśród wielu dzieci pozostanie on w pamięci i będą czerpać z Niego inspiracje i motywację do swojej przyszłej kariery.

Serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę i inspirację. Osu!


Wizyta sensei Mariana Rusiłowskiego

Wizyta sensei Mariana Rusiłowskiego

calendar.png

Niewątpliwie największym wydarzeniem ostatniego okresu w naszym klubie była wizyta prekursora sztuk walki w Ostrołęce lat 80, 90 sensei Mariana Rusiłowskiego, obecnie mieszkającego na stałe we Włoszech gdzie czynnie szkoli młodych adeptów sztuk walki. Sensei Marian był założycielem Ostrołęckiego Klubu Karate w latach 80. Jako pierwszy Ostrołęczanin zapisał się w kartach historii znakomitymi osiągnięciami sportowymi, wygrywając wiele zawodów, plasując się tym samym w czołówce karateków w Polsce. Jako znakomity zawodnik i trener potrafił dotrzeć do młodzieży, z której w późniejszym latach wyrośli najlepsi Ostrołęccy zawodnicy i instruktorzy Kontaktowego Karate.
Na uroczyste  spotkanie po latach, oprócz obecnie ćwiczących zawodników MKKK przybyli dawni podopieczni sensei Mariana Rusiłowskiego. Uroczyste powitanie nie mogło odbyć się bez wspólnego treningu prowadzonego przez Sensei Mariana Rusiłowskiego i jego wychowanka sensei Artura Prusińskiego oraz sempai Mariana Zająca oraz sempai Michała Gibniewskiego.
Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i wzajemnym szacunku, przy okolicznościowym torcie i lampce szampana, był czas na wspomnienia i refleksje dotyczące lat minionych, wspólnych obozów, zawodów i treningów.
W imieniu zarządu MKKK dziękujemy sensei Marianowi Rusiłowskiemu i wszystkim przybyłym gościom za możliwość wspólnego treningu i wprowadzenie tak miłej atmosfery.
Wydarzenie to jest początkiem ścisłej współpracy MKKK z sensei Marianem Rusiłowskim.


MKKK odkrywa młode talenty

MKKK odkrywa młode talenty

calendar.png

21 marca na zaproszenie dyrekcji szkoły w Dylewie członkowie klubu MKKK w składzie sensei Artur Prusiński sempai Mateusz Zaniewski, Kinga Przybyłek oraz Ania Przybyłek. Uczestniczyli w zajęciach mających na celu odkrywanie młodych talentów sportowych. Należy dodać że dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach wyróżniała się dużą sprawnością fizyczną, za co należy złożyć podziękowania nauczycielom wychowania fizycznego.


Siedem medali na Mistrzostwach Mazowsza

Siedem medali na Mistrzostwach Mazowsza

calendar.png

W niedzielę 20 marca w Wołominie odbyły się  Młodzieżowe Mistrzostwa Mazowsza w KARATE SHINKYOKUSHIN. Zawody te rozgrywane były dla młodzieży w wieku od 12-go do 17-tego roku życia w podziale na płeć i   kategorie wiekowe i wagowe(waga lekka i ciężka) wyłącznie w kategorii semi kontaktu (dopuszczającej uderzenia i kopnięcia z pełną siłą na wszystkie strefy z wyjątkiem  kontrolowanych kopnięć na głowę). Zawodnicy byli wyposażeni w kaski, ochraniacze tułowia, rąk, suspensory oraz piszczel stopa co jest podstawą zapewnienia im bezpieczeństwa podczas wymiany ciosów. Ekipa Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate Shinkyokushin zdobyła trzy srebrne medale(i tytuły wicemistrzów) i cztery brązowe, a osiągnęli to w swoich kategoriach:
Natalia Nalewajk II miejsce
Patryk Kapuściński II miejsce
Rafał Głażewski II miejsce
Łukasz Zera III miejsce
Łukasz Kacprzycki III miejsce
Damian Szurnicki III miejsce
Paweł Dzwonkowski III miejsce

Pozostali zawodnicy ulegli w walkach często  z późniejszymi mistrzami lub też reprezentantami Polski. Udział w zawodach brały najsilniejsze kluby na Mazowszu a jednocześnie i w kraju  reprezentujące m.in.: Radzymin, Warszawę- Bielany i Konstancin.
Ekipą opiekowali się sensei Artur Prusiński, sempai Michał Gibniewski i sempai Marian Zając.


Mistrzostwa Polski Wschodniej

Mistrzostwa Polski Wschodniej

calendar.png

12 marca w Radzyniu Podlaskim odbyły się Mistrzostwa Polski Wschodniej, w kategorii do 75kg mężczyzn w formule pełnego kontaktu wystąpił jedyny reprezentant MKKK - Shinkyokushin na tych zawodach Jakub Olesiński zdobył Wicemistrza w tej kategorii.
od Kuby : Dziękuje wszystkim za pomoc w przygotowywaniu, w szczególności dla sensei Artura Prusińskiego


Vratislavia Cup i ALMMA 11

Vratislavia Cup i ALMMA 11

calendar.png

5 marca we Wrocławiu odbył się Międzynarodowy Turniej Karate SHINKYOKUSHIN „POLISH OPEN”. Ostrołękę reprezentował sempai Michał Gibniewski z Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate (MKKK) który po dwóch wygranych walkach będąc w finałowej ósemce przegrał w starciu o wejście do strefy medalowej ze zwycięzcą kategorii – 80 kg sempai Markiem Odzeniakiem – zawodnikiem z Warszawy, wielokrotnym reprezentantem Polski. Najlepszemu ostrołęckiemu zawodnikowi sekundował instruktor sensei Artur Prusiński oraz sempai Marian Zając, a kibicowali zawodnicy ostrołęckiego MKKK.

6 marca w Sochaczewie odbył się turniej MMA ALMMA 11, w którym wystartował sempai Mateusz Zaniewski, który dotarł do finałowej ósemki w wadze do 93kg.


Wizyta sensei Piotra Sawickiego

Wizyta sensei Piotra Sawickiego

calendar.png

W piątek 25 lutego gościł u nas sensei Piotr Sawicki z Białegostoku - Mistrz Polski, Europy i Świata.
Trening rozpoczął się od rozgrzewki poprowadzonej przez sensei Artura Prusińskiego, po której powtórzyliśmy techniki nożne i ręczne. Następnie sensei Piotr (ku wielkiemu zdziwieniu większości ćwiczących, oczekujących na wiele skomplikowanych kombinacji) kazał każdemu z ćwiczących stanąć w pozycji walki i  w parach, przy pomocy kopnięć uchi mata starać się ją poprawiać. Sensei zademonstrował, co nam grozi, gdy staniemy zbyt szeroko lub też odwiedziemy kolano nogi zakrocznej na zewnątrz. Następnie przeszliśmy do doskonalenia kopnięć i uderzeń w parach. Prowadzący zwracał uwagę na możliwe kontry przeciwników trenujących kontaktowe karate, ale również na ewentualne ataki bokserów czy zawodników mma. Potem przyszedł czas na ćwiczenia poprawiające przyjmowanie ciosów.
Następnie kilku naszych zawodników prezentowało swoje ulubione kombinacje, które nasz Gość lekko korygował.
Na koniec Sensei Piotr w paru słowach podziękował za zaproszenie i zachęcał do wytężonej pracy.
Podsumowując, chciałbym  zwrócić wszystkim obecnym na treningu uwagę na to, z jaką pokorą przyjmował uwagi nasz najlepszy obecnie zawodnik sempai Michał… tylko słuchając cierpliwie uwag autorytetów w danej dyscyplinie i poprawiając nieustannie swój repertuar technik możemy być coraz lepsi. Na Mistrzostwach Świata pierwsza finałowa ósemka ma tak wyrównany poziom, że o tym, kto będzie pierwszym decydują niuanse. A cytując hasło z Mazovia Open „Zwycięstwo nie jest ważne. Jest Najważniejsze”.

Osu, sempai Marian (wiceprezes MKKK)


 

Harmonia jest podstawą karate. Miłość do rodziców, szacunek do nauczycieli, zaufanie w stosunku do przyjaciół oraz skromność wydają się być korzeniami Budo-Karate Kyokushin. Myślę że jest ono bardzo potrzebne współczesnemu światu. Kyokushin oznacza poszukiwanie najwyższej prawdy w aspekcie fizycznym, psychicznym oraz duchowym.