Mistrzostwa Mazowsza 2011

Mistrzostwa Mazowsza 2011

calendar.png

W niedzielę 22 maja w hali sportowej przy ul. Staffa 3/5 odbyły się Mistrzostwa Mazowsza Karate Kyokushin. Startowało 142 zawodników z 14 klubów MKKK Shinkyokushin zajął drużynowo 8 miejsce, nasi medaliści:

Patryk Kapuściński II miejsce
Karol Damięcki III miejsce
Damian Szurnicki III miejsce
Michał Rupiński III miejsce
Monika Roszkiewicz III miejsce

ponadto Natalia Nalewajk zajęła 5 miejsce w kata(debiutując w tej kategorii)

pozostali reprezentanci zakończyli swoje starty w eliminacjach a byli to:

Albert Puławski, Daniel Serowiecki, Dominik Gwara, Krzysztof Pszonak, Maciej Twardowski i Cezary Wiśniewski

Najlepszymi zawodnikami turnieju byli niewątpliwie Dominik Parol TBSK Warszawa i Marta Zwierz UKS Bushi, którzy wszystkie swoje walki wygrali przed czasem.


MKKK na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

MKKK na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

calendar.png

Dnia 3.05.2011r. w Łomży odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w XII Mistrzostwach Polski juniorów młodszych w karate kyokushin.

MKKK reprezentowali:

Krzysztof Pszonak - 60 kg
Dominik Gwara - 75kg
Monika Roszkiewicz + 55 kg
Michał Rupiński - 60 kg


Zawodnicy odpadli po pierwszych walkach. Jednak za postawę jaką zaprezentowali należą im się gratulacje ,gdyż debiutowali na imprezie tej rangi.


Otwarte Mistrzostwa Bielan

Otwarte Mistrzostwa Bielan

calendar.png

30 kwietnia w Warszawie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Bielan  w karate shinkyokushin. Ekipa MKKK zdobyła aż 20 medali w tym 19 w kumite(walkach) i 1 w kata(układach).

Wszystkim bardzo mocno gratulujemy, nie tylko medalistom ale także tym wszystkim którzy podjęli to wyzwanie jakim jest sam udział w zawodach.
Szczególne słowa uznania dla tych którzy odważyli się wystąpić po raz pierwszy mając 6,7 czy 40 parę lat…
Ekipą opiekowali się instruktorzy MKKK sensei Artur Prusiński, sempai Michał Gibniewski i sempai Marian Zając. Startowali zawodnicy reprezentujący każdą z sekcji prowadzonej przez MKKK a więc Ostrołękę, Maków Mazowiecki, Różan, Kadzidło i Goworowo. Instruktorzy dziękują za wielką pomoc i wsparcie rodziców obecnych na zawodach.


Nowi Członkowie SHINKYOKUSHIN

Nowi Członkowie SHINKYOKUSHIN

calendar.png

Z satysfakcją zawiadamiamy, że w dniu 16.04.2011 roku członkowie Polskiej Federacji Kyokushin - Kan (blisko 40 klubów), podjęło jednogłośnie decyzję o opuszczeniu organizacji Kyokushin - Kan i włączeniu się w struktury WKO Shinkyokushin.

Shihan Bogdan Jeremicz 5 Dan, podjął decyzję o opuszczeniu organizacji Kyokushin - Kan (Royama), gdy po latach budowania organizacji została naruszona demokratyczna struktura narodowa organizacji.

W chwili obecnej struktury Shinkyokushin w Polsce liczą już ponad 100 klubów, i wciąż przybywają nowi członkowie. Rok temu szeregi Shinkyokushin zasiliła liczna i silna grupa najlepszych instruktorów i trenerów z organizacji IKO Matsui. Ta sama sytuacja dzieje się na całym świecie. Światowa Organizacja Shinkyokushin w której skład należą narodowe organizacje z ponad 85 krajów jest podzielona na 10 niezależnych, demokratycznych, regionalnych struktur takich jak np. Europejska Organizacja Karate, która zrzesza kraje z regionu europejskiego.

Można powiedzieć, że w chwili obecnej jesteśmy świadkami w Polsce ponownego zjednoczenia Kyokushin w jednej organizacji – Non Profit World Karate Organization Shinkyokushin.

Serdecznie witamy wszystkich nowych członków. OSU!

źródło: Polskie Zrzeszenie Karate Kyokushin


MotoSerce 2011

MotoSerce 2011

calendar.png

16 kwietnia odbyła się impreza pod nazwą "Motoserce 2011"promująca oddawanie krwi dla małych dzieci. Członkowie MKKK przygotowali z tej okazji pokaz wschodnich sztuk walki. Aprobowali do aktywnego trybu życia i swoją chęcią pomocy innym chcieli dać namiastkę swojego "serca". Jesteśmy dumni z tego powodu, iż chodź w małym stopniu mogliśmy się przyczynić do pomocy i uratowania komuś życia.


W zdrowym ciele zdrowy duch

W zdrowym ciele zdrowy duch

calendar.png

MKKK w składzie Artur Prusiński, Michał Gibniewski, Luiza Karapetyan, Anna Przybyłek, Mateusz Zaniewski i Radek Salamucha na zaproszenie dyrekcji Gimnazjum z Kadzidła i Rady Pedagogicznej uczestniczyli w zajęciach - szkolnego dnia zdrowia pod hasłem "W zdrowym ciele zdrowy duch". Licznie przybyła młodzież miała możliwość poznania podstawowych technik ręcznych i nożnych wykorzystywanych w karate i sportach kontaktowych. Podkreślono też szlachetność rywalizacji sportowej i włożony w nią trud.

MKKK serdecznie dziękuje dyrekcji szkoły za zaproszenie oraz nauczycielom wychowania fizycznego w tejże szkole, za znakomitą pracę z młodzieżą na bazie, której wyrastają  później wielcy mistrzowie w poszczególnych dyscyplinach sportu.


Trening z sensei Marianem Rusiłowskim

Trening z sensei Marianem Rusiłowskim

calendar.png

31 marca sensei Marian Rusiłkowski - znakomity zawodnik i trener, poprowadził zajęcia w grupie Ogniste Smoki. Zajęcia przebiegły w ciekawej i miłej atmosferze. Zapewne wśród wielu dzieci pozostanie on w pamięci i będą czerpać z Niego inspiracje i motywację do swojej przyszłej kariery.

Serdecznie dziękujemy za przekazaną wiedzę i inspirację. Osu!


Wizyta sensei Mariana Rusiłowskiego

Wizyta sensei Mariana Rusiłowskiego

calendar.png

Niewątpliwie największym wydarzeniem ostatniego okresu w naszym klubie była wizyta prekursora sztuk walki w Ostrołęce lat 80, 90 sensei Mariana Rusiłowskiego, obecnie mieszkającego na stałe we Włoszech gdzie czynnie szkoli młodych adeptów sztuk walki. Sensei Marian był założycielem Ostrołęckiego Klubu Karate w latach 80. Jako pierwszy Ostrołęczanin zapisał się w kartach historii znakomitymi osiągnięciami sportowymi, wygrywając wiele zawodów, plasując się tym samym w czołówce karateków w Polsce. Jako znakomity zawodnik i trener potrafił dotrzeć do młodzieży, z której w późniejszym latach wyrośli najlepsi Ostrołęccy zawodnicy i instruktorzy Kontaktowego Karate.
Na uroczyste  spotkanie po latach, oprócz obecnie ćwiczących zawodników MKKK przybyli dawni podopieczni sensei Mariana Rusiłowskiego. Uroczyste powitanie nie mogło odbyć się bez wspólnego treningu prowadzonego przez Sensei Mariana Rusiłowskiego i jego wychowanka sensei Artura Prusińskiego oraz sempai Mariana Zająca oraz sempai Michała Gibniewskiego.
Całe spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i wzajemnym szacunku, przy okolicznościowym torcie i lampce szampana, był czas na wspomnienia i refleksje dotyczące lat minionych, wspólnych obozów, zawodów i treningów.
W imieniu zarządu MKKK dziękujemy sensei Marianowi Rusiłowskiemu i wszystkim przybyłym gościom za możliwość wspólnego treningu i wprowadzenie tak miłej atmosfery.
Wydarzenie to jest początkiem ścisłej współpracy MKKK z sensei Marianem Rusiłowskim.


MKKK odkrywa młode talenty

MKKK odkrywa młode talenty

calendar.png

21 marca na zaproszenie dyrekcji szkoły w Dylewie członkowie klubu MKKK w składzie sensei Artur Prusiński sempai Mateusz Zaniewski, Kinga Przybyłek oraz Ania Przybyłek. Uczestniczyli w zajęciach mających na celu odkrywanie młodych talentów sportowych. Należy dodać że dzieci i młodzież uczestnicząca w zajęciach wyróżniała się dużą sprawnością fizyczną, za co należy złożyć podziękowania nauczycielom wychowania fizycznego.


Siedem medali na Mistrzostwach Mazowsza

Siedem medali na Mistrzostwach Mazowsza

calendar.png

W niedzielę 20 marca w Wołominie odbyły się  Młodzieżowe Mistrzostwa Mazowsza w KARATE SHINKYOKUSHIN. Zawody te rozgrywane były dla młodzieży w wieku od 12-go do 17-tego roku życia w podziale na płeć i   kategorie wiekowe i wagowe(waga lekka i ciężka) wyłącznie w kategorii semi kontaktu (dopuszczającej uderzenia i kopnięcia z pełną siłą na wszystkie strefy z wyjątkiem  kontrolowanych kopnięć na głowę). Zawodnicy byli wyposażeni w kaski, ochraniacze tułowia, rąk, suspensory oraz piszczel stopa co jest podstawą zapewnienia im bezpieczeństwa podczas wymiany ciosów. Ekipa Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate Shinkyokushin zdobyła trzy srebrne medale(i tytuły wicemistrzów) i cztery brązowe, a osiągnęli to w swoich kategoriach:
Natalia Nalewajk II miejsce
Patryk Kapuściński II miejsce
Rafał Głażewski II miejsce
Łukasz Zera III miejsce
Łukasz Kacprzycki III miejsce
Damian Szurnicki III miejsce
Paweł Dzwonkowski III miejsce

Pozostali zawodnicy ulegli w walkach często  z późniejszymi mistrzami lub też reprezentantami Polski. Udział w zawodach brały najsilniejsze kluby na Mazowszu a jednocześnie i w kraju  reprezentujące m.in.: Radzymin, Warszawę- Bielany i Konstancin.
Ekipą opiekowali się sensei Artur Prusiński, sempai Michał Gibniewski i sempai Marian Zając.


 

Harmonia jest podstawą karate. Miłość do rodziców, szacunek do nauczycieli, zaufanie w stosunku do przyjaciół oraz skromność wydają się być korzeniami Budo-Karate Kyokushin. Myślę że jest ono bardzo potrzebne współczesnemu światu. Kyokushin oznacza poszukiwanie najwyższej prawdy w aspekcie fizycznym, psychicznym oraz duchowym.