Pożegnanie z latem w Goworowie

Pożegnanie z latem w Goworowie

calendar.png

Na pożegnanie lata karatecy z MKKK Goworowo wykonali pokaz na odbywających się 18 września dożynkach.

Jak pisze Tygodnik Ostrołęcki " Z wielkim zainteresowaniem publiczności spotkały się pokazy sztuk walki, które poprowadzili sensei Artur Prusiński i sensei Michał Gibniewski z Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate SHINKYOKUSHIN. Widownia przecierała oczy ze zdumienia, kiedy karatecy jednym uderzeniem rozbijali kilkanaście betonowych bloków. "


Pracująca sobota w MKKK Shinkyokushin

Pracująca sobota w MKKK Shinkyokushin

calendar.png

Sobota 17 września obfitowała w szereg wydarzeń których uczestnikami byli zawodnicy i instruktorzy Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate (MKKK Shinkyokushin). O godzinie 9.00 w Warszawie odbył się trening mazowieckiego oddziału Shinkyokushin w którym uczestniczyła 25-osobowa grupa z Ostrołęki, Makowa Maz. i Różana. Trening ten poprowadził sensei Mariusz Mazur(Warszawa) i sensei Remigiusz Karpiński(Ełk).

Treningi tego typu, służą wymianie doświadczeń i podwyższeniu umiejętności w Karate wszystkich uczestników reprezentujących różne kluby Mazowsza. Głównymi bohaterami treningu( spotkania odbywają się raz w miesiącu) byli reprezentanci Polski przygotowujący się do 10-tych Mistrzostw Świata Karate w Japonii w kategorii Open które odbędą się pod koniec października tego roku.
Po udanym treningu i walkach(kumite) ekipa MKKK udała się  do Pułtuska gdzie wykonała pokaz na IV Gali Zawodowej Sztuk Walki. Na wspomnianej Gali walczył też w formule karate shinkyokushin reprezentant MKKK Mateusz Zaniewski, który po bardzo wyrównanej walce zwyciężył z reprezentantem Shinkyokushin Radzymin Damianem Uszyńskim.


Pokaz na festynie rodzinnym

Pokaz na festynie rodzinnym

calendar.png

To nie była zwykła niedziela... dlaczego? dlatego, że w naszym cudownym mieście odbył się festyn. Zorganizowany przez pięć ostrołęckich osiedli (brawa dla organizatorów). Jedną z wielu atrakcji był występ zawodników MKKK. Przy licznej publiczności zademonstrowaliśmy szereg ciekawych ćwiczeń. Na koniec odbył się konkurs tameshiwari (łamania twardych przedmiotów). Dla zwycięzców przewidziane były koszulki klubowe, plany lekcji oraz atrakcyjne figurki karateków.

Zaskoczeniem dla nas było również wręczenie pamiątkowego pucharu przez Sir Anthony Fernandesa, Prezydenta Światowej Federacji Sportów Walki oraz Indyjskiej Federacji Ju Jitsu na ręce sensei Artura Prusińskiego za wkład w rozwój sportów walki w naszym mieście. Z naszej strony należą się również podziękowania dla shihan Wojciecha Dudkowskiego.


Wspólny trening z przyjaciółmi z Indii

Wspólny trening z przyjaciółmi z Indii

calendar.png

Poniedziałkowy trening wzbogacony był obecnością przedstawicieli Światowej Federacji Sportów Walki oraz Indyjskiej Federacji Ju Jitsu. Wspólny trening poprowadził sensei Artur Prusiński. Podczas treningu wręczone też zostały pamiątkowe koszulki MKKK dla przedstawicieli którzy przybyli do nas z Indii. Rozdane zostały również certyfikaty zdanego egzaminu na kolejne stopnie Ju-Jitsu u shihan Wojciecha Dudkowskiego.


II Letnie Seminarium SHINKYOKUSHIN Karate

II Letnie Seminarium SHINKYOKUSHIN Karate

calendar.png

W dniach 26-28 sierpnia odbyło się we Wrocławiu II Międzynarodowe Seminarium Shinkyokushin Karate. W seminarium tym wzięła udział 12-osobowa ekipa Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate (MKKK Shinkyokushin).

Głównym instruktorem prowadzącym wszystkie zajęcia był shihan Yasuharu Fujihara  z Japonii, a towarzyszyli mu shihan Koen Scharrenberg z Holandii(prezydent Europejskiej Organizacji Karate), shihan Jan Bulow z Danii, Shihan Jesus Talan  z Hiszpanii, sensei Alexander Goncharenko  z Ukrainy (szef komisji sędziowskiej EKO) oraz wielu znakomitych sensei i Branch Chief (szefów oddziałow) z Polski. Ucieszyła wszystkich również obecność shihan Bogusława Jermicza, który niedawno dołączył do struktur Shinkyokushin w Polsce razem z 47 klubami.

Podczas pierwszego dnia obozu, sensei Artur Prusiński sensei Michał Gibniewski i sempai Marian Zając uczestniczyli w kursie i egzaminie sędziowskim prowadzonym przez sensei Alexandra Goncharenko szefa komisji sędziowskiej EKO i sensei Remigiusz Karpińskiego szefa komisji sędziowskiej Shinkyokushin w Polsce.

Jeszcze tego samego dnia po pozytywnym zaliczeniu testu sędziowskiego, sensei Artur Prusiński, Michał Gibniewski i pozostali zawodnicy MKKK przystąpili do pierwszej części egzaminu na stopnie mistrzowskie (Dan) i stopnie kyu z wyjątkiem sempai Mariana Zająca który niebawem wyrusza do kolebki światowego karate - Japonii,  aby tam podjąć próbę uzyskania stopnia dan.

Podczas ostatniego treningu wrocławskiego seminarium odbyła się druga część egzaminu - Kumite(walki).

Dużym zaskoczeniem dla wszystkich uczestników był sposób przeprowadzenia tego testu. Shihan Fujihara podjął decyzję o wprowadzeniu walk sędziowanych systemem turniejowym.
I tak na następne stopnie kyu zdali: Luiza Karapetyan, Mariusz Łebkowski, Radek Salamucha, Mateusz Zaniewski, Krzysztof Kiernozek, Przemysław Kowalski, Piotr Krukowski, Piotr Orzołek, Marcin Grochocki.

Na stopień I dan zdał Michał Gibniewski, a na stopień III dan Prezes MKKK sensei Artur Prusiński.


Przystanek PAT

Przystanek PAT

calendar.png

Dnia 8 lipca przy Hali Arkadiusza Gołasia  odbył się trening na świeżym powietrzu z udziałem zaproszonych gości ze Światowej Organizacji Budo oraz karate self defence a także Sensei Artura Prusińskiego, sempai Luizy Karapetyan i sempai Radka Salamucha. Liczna grupa dziewcząt z Przystanku  PaT uczestniczyła w ćwiczeniach samoobrony przygotowanej przez Shihana Wojciecha Dudkowskiego. Na koniec odbył się krótki trening technik ręcznych i nożnych pod czujnym okiem Sensei Artura Prusińskiego. Wszystkim ćwiczącym serdecznie dziękujemy. Zarząd MKKK. Osu!


Gala K-1 w Mrągowie

Gala K-1 w Mrągowie

calendar.png

W ubiegły piątek zawodnicy MKKK i zaprzyjaźnionego klubu Muay thai Ostrołęka, uczestniczyli w III Gali K-1 w Mrągowie. Licznie przybyła publiczność miała możliwość obejrzenia wielu bardzo ciekawych walk. Debiutanci z Ostrołęki Michał Bobiński, Mariusz Piersa oraz Mateusz Miejrzejewski pokazali solidne przygotowanie kondycyjne a przy tym ogromny hart ducha walki. Gratulujemy ! Sędzią głównym gali był nasz sensei Artur Prusiński.

"Aby przebyć tysiąc mil, trzeba zrobić pierwszy krok"


Pokazy w Makowie Mazowieckim

Pokazy w Makowie Mazowieckim

calendar.png

6 i 12 czerwca zawodnicy MKKK wzięli udział w pokazach z okazji obchodu Dnia Makowa Mazowieckiego oraz V Zjazdu absolwentów z LO im. Marii Curie - Skłodowskiej w Makowie Mazowieckim. Na pokazach zobaczyć można było techniki wykonywane w kihonie, walki oraz pokazy tameshiwari. Pokazy prowadzili instruktorzy MKKK sensei Artur Prusiński, sempai Marian Zająć oraz Michał Gibniewski wraz ze swoimi zawodnikami.


Egzamin na stopnie Kyu

Egzamin na stopnie Kyu

calendar.png

11 czerwca 2011r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Ostrołęce odbył się drugi egzamin na stopnie kyu  w MKKK.  Był on podzielony na dwie grupy – dzieci oraz dorosłych. Egzamin przeprowadził Sensei Paweł Orysiak II dan KKK Ippon. Wraz z Senseiem  przyjechali również reprezentanci klubu do walk w kumite.
Gratulujemy wszystkim zdającym a tym, którym się nie powiodło życzymy wytrwałości oraz dalszego dążenia do wyznaczonego celu, bo pamiętajcie umiejętność przegrywania a pomimo tego brnięcia dalej przed siebie jest uważana za cenniejszą cechę niż umiejętność zwykłej wygranej.
Osu!

Jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć.


Życzenia Urodzinowe dla sensei Artura

Życzenia Urodzinowe dla sensei Artura

calendar.png

Dzisiaj świętowaliśmy urodziny senseia Artura Prusińskiego, chcielibyśmy złożyć raz jeszcze życzenia.

Nasz  Przewodniku, nasz niezawodny Wodzu, nasz autorytecie ale przede wszystkim drogi PRZYJACIELU, chcielibyśmy złożyć Ci najserdeczniejsze życzenia urodzinowe i życzyć z całego serca tego, czego sam byś sobie życzył a, że wiemy jak skromną jesteś osobą i nie wymagasz niczego nadzwyczajnego, to tym bardziej chcemy je urozmaicić naszymi życzeniami płynącymi z głębi serca. Każdy Tobie życzył szczęścia, radości, zdrowia, pomyślności, spełnienia marzeń czy przybytku finansowego. Owszem są to bardzo ważne życzenia, które odgrywają wielką rolę w każdego życiu, jednak pragnęlibyśmy dodać jeszcze do nich życia w pokoju nie w chaosie, nieoczekiwanego telefonu od starego przyjaciela, ulubionej piosenki w radiu, trwania tego promiennego i szczerego uśmiechu na Twej twarzy, aby jedyne łzy, które pojawią się na w Twych oczach były kryształowe łzy szczęścia, abyś w głębi ciszy mógł odnaleźć swoje myśli i marzenia, aby płatki róż wyścielały drogę Twego przeznaczenia, aby Twa pasja, miłość a przede wszystkim rodzina były przeznaczeniem Twych dni. Osu!
Przyjaciele z MKKK!!!

Bądź jak woda – przystosowuje się do każdego naczynia, a może zniszczyć skałę.


 

Harmonia jest podstawą karate. Miłość do rodziców, szacunek do nauczycieli, zaufanie w stosunku do przyjaciół oraz skromność wydają się być korzeniami Budo-Karate Kyokushin. Myślę że jest ono bardzo potrzebne współczesnemu światu. Kyokushin oznacza poszukiwanie najwyższej prawdy w aspekcie fizycznym, psychicznym oraz duchowym.