X mistrzostwa mkkk za nami

X mistrzostwa mkkk za nami

calendar.png

28.05.2022 r. w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbyły się X Mistrzostwa MKKK, które zgromadziły 248 (według dokładnych wyliczeń sensei Kingi) zawodniczek i zawodników ćwiczących, na co dzień w 12 sekcjach naszego klubu. Ceremonia otwarcia zawodów rozpoczęła się z małym opóźnieniem kilka minut po 10:00. Jej częściami składowymi było m.in. uroczyste wejście wszystkich karateków na maty, dzięki czemu mogliśmy zobrazować sobie skalę wydarzenia, występ artystyczny sensei Artura Prusińskiego i jego podopiecznych, którzy oprócz tego, że idealnie odnajdują się na macie to całkiem nieźle potrafią grać na gitarze, komponować, tworzyć i śpiewać piosenki oraz podziękowania dla sponsorów i osób, bez których organizacja zawodów nie byłaby możliwa. W tym miejscu należy wspomnieć o Burmistrz Myszyńca Pani Elżbiecie Abramczyk oraz przedstawicielu Starostwa Powiatowego w Ostrołęce Panu Tomaszu Kani i podziękować za obecność na turnieju i czynne działanie podczas wręczania pucharów młodym adeptom sztuki karate. Oprócz nich na sali znaleźli się również Burmistrz Miasta Różan Pan Piotr Świderski oraz Wójt Gminy Wąsewo Pan Rafał Kowalczyk, którzy tym razem pełnili rolę sekundantów swoich dzieci startujących w zawodach.

Wszystkie osoby uczestniczące w wydarzeniu miały okazję skosztować pysznych wyrobów mięsnych z grilla, które zostały przygotowane i zaserwowane przez pracowników Zakładów Mięsnych Somianka, a na deser mogły delektować się tortem przygotowanym przez Pana Marka Paudynę, właściciela firmy Torcik z Ostrołęki. Ciężko wybrać, co było smaczniejsze, ale na pewno każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Jako pierwsi na matę wyszli zawodnicy startujący w kategorii kata, która dla postronnego widza może wydawać się mało widowiskowa, ale wymaga bardzo dobrej techniki i dynamiki podczas wykonywania każdego uderzenia i kopnięcia. Ostatnim etapem turnieju było kumite, czyli to, co karateków pasjonuje najbardziej. Mimo tego, że wszystkie startujące osoby ćwiczą w jednym klubie to po wyjściu na matę liczyło się tylko zwycięstwo i dzięki temu mogliśmy obejrzeć kilka bardzo pasjonujących i interesujących pojedynków w każdym przedziale wagowym i wiekowym.

Zarząd klubu i wszyscy instruktorzy bardzo dziękują osobom zaangażowanym w organizację turnieju i realizację jego prawidłowego przebiegu. Z każdym rokiem radzimy sobie z tym coraz lepiej i zdecydowanie podążamy w kierunku perfekcjonizmu w tym aspekcie. Zawodnikom należą się gratulację za ich postawę i profesjonalne podejście do przygotowań, co skutkowało wysokim poziomem walk mimo tego, że dla większości uczestników był to pierwszy start. Na koniec podziękowania i gratulację dla rodziców, którzy idealnie wywiązali się ze swoich obowiązków i intensywnie dopingowali swoje pociechy.


MKKK wyróżnione na gminnej gali sportu w kadzidle

MKKK wyróżnione na gminnej gali sportu w kadzidle

calendar.png

W minioną sobotę, 23 kwietnia 2022 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wojciecha Woźniaka w Kadzidle odbyła się Gminna Gala Sportu, podczas której Wójt Gminy Kadzidło Pan Dariusz Łukaszewski wręczył nagrody za wybitne wyniki sportowe najzdolniejszym sportowcom wywodzącym się z Kurpiowszczyzny i promującym ją na arenie krajowej i międzynarodowej. Wyróżnienie otrzymały między innymi Olga Boruch, Oliwia Sobiech i Katarzyna Lisiewska, które od wielu lat reprezentują nasz klub na wszelkiego rodzaju turniejach. Pan Dariusz Łukaszewski docenił również cały klub MKKK i podziękował za godne reprezentowanie gminy Kadzidło w kraju i na świecie. Dziewczynom gratulujemy wyróżnienia, które jest dowodem na to, że władze gminy widzą i doceniają ich trud, który wkładają w treningi i przygotowania do zawodów, a Panu Dariuszowi dziękujemy za to, że zawsze pamięta o naszej społeczności i w niezwykle miły sposób wypowiada się na temat karate i przedstawicieli naszego klubu, głównie w osobie sensei Artura Prusińskiego.


5 x podium dla MKKK na Bushi-do Cup 2022

5 x podium dla MKKK na Bushi-do Cup 2022

calendar.png

9 kwietnia zawodnicy MKKK wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate – Kata & Kumite – Bushi-Do CUP 2022, który zgromadził ponad pół tysiąca zawodników z 45 klubów z całej Polski. Organizatorem turnieju był Starachowicki Klub Karate Kyokushin, tworząc tego dnia profesjonalne przygotowanie i sprawny przebieg całego wydarzenia.

Nasz klub reprezentowało 10 karateków, a pięciu z nich stanęło na podium:

1.      miejsce – Szymon Nalewajk,

2.      miejsce – Aleksander Prusinowski,

3.      miejsce – Dominik Domian, Jan Kołakowski, Szymon Brzuzy.

Z racji bardzo dużej ilości zawodników, chłopcy musieli stoczyć przynajmniej po trzy walki, żeby znaleźć się w finałowej czwórce, co daje 5 wygranych pojedynków w przypadku zdobycia złotego medalu przez Szymona Nalewajk. Wszyscy nasi zawodnicy pokazali charakter i bardzo dobre przygotowanie motoryczne, a oprócz zdobytych medali cieszy fakt, że osoby, które zajęły miejsca poza podium również zaprezentowały się z dobrej strony. Sytuacja ta jasno pokazuje, że MKKK to klub znajdujący się w czołówce polskiego karate bez podziału na organizacje, a nasi młodzicy i juniorzy na każdych zawodach punktują w znakomitym stylu zdobywając mnóstwo wyróżnień i pokonując kolejne przeszkody.

Opiekunami grupy byli sensei Kinga Przybyłek i sensei Krzysztof Pszonak, którzy pełnili funkcję sekundantów oraz sensei Wojciech Domański, który pełnił rolę sędziego.


Dwa złote medale dla zawodników MKKK

Dwa złote medale dla zawodników MKKK

calendar.png

20 kwietnia 2022 r. w Górze Kalwarii k. Warszawy odbyła się kolejna edycja Mazowieckiej Ligi Karate, w której wzięli udział zawodnicy z 18 klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate Województwa Mazowieckiego. Karatecy z MKKK w składzie: Szymon Nalewajk, Szymon Brzuzy, Nikodem Kowalczyk, Dominik Domian i Emilia Borkowska zdobyli 2 złote medale, które wywalczyli Szymon i Szymon. Zarówno jeden jak i drugi zawodnik musieli stoczyć po 4 walki, żeby stanąć na najwyższym stopniu podium. Dodatkową nagrodę za wyniki z poprzedniego sezonu Mazowieckiej Ligi Karate odebrał Szymon Nalewajk, który za zajęcie 1 miejsca w klasyfikacji końcowej ligi otrzymał kimono, czyli najbardziej pożądany prezent przez każdego karatekę.

Dobra postawa zawodników MKKK pokazuje, że zarząd klubu i reszta naszych instruktorów wykonują znakomitą pracę z dziećmi, które na każdych zawodach zajmują czołowe miejsca.

Opiekunami zawodników podczas turnieju byli sensei Kinga Przybyłek. W składzie sędziowskim znalazł się sensei Wojciech Domański i senpai Klaudia Kymona.


5 medali i tytuł mistrzowski dla zawodników MKKK

5 medali i tytuł mistrzowski dla zawodników MKKK

calendar.png

13.03.2022 r. Ostrów Mazowiecka gościła 230 zawodników z 25 klubów karate z całego województwa mazowieckiego, którzy walczyli o medale na Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w Karate Kyokushin. Udział w zawodach wzięli karatecy MKKK Shinkyokushin, którzy zdobyli łącznie 5 medali:

1 miejsce: Amelia Duch,

2 miejsce: Maciej Białobrzeski, Jakub Prusiński,

3 miejsce: Jan Kołakowski, Aleksander Prusinowski.

Podczas ceremonii wręczenia nagród, zawodnik MKKK Jan Kołakowski otrzymał okolicznościową nagrodę za tytuł najlepszego zawodnika z rocznika 2010 za serię zawodów Mazowieckiej Ligi Karate w sezonie 2020/2021. Jest to już kolejne takie wyróżnienie dla podopiecznych sensei Artura Prusińskiego i sensei Mariana Zająca na przestrzeni ostatnich lat.

Opiekunami grupy byli sensei Kinga Przybyłek, i senpai Kinga Kot. W składzie sędziowskim zasiadł sensei Krzysztof Pszonak.


Instruktorzy MKKK na międzynarodowym seminarium w starej wsi

Instruktorzy MKKK na międzynarodowym seminarium w starej wsi

calendar.png

Sensei Marian Zając i sensei Wojciech Domański, biorą udział w międzynarodowym seminarium dla czarnych pasów. Seminarium odbywa się w dniach 10 - 12 marca w Dojo Stara Wieś. Szkolenie zgromadziło 160 instruktorów, sędziów i zawodników z kilkunastu krajów Europy. Kurs sędziowski prowadzą sędziowie z czołówki światowego karate pod przewodnictwem Shihan Michaela Soderkwista.


Sensei Artur Prusiński - grzeczność, pokora, akceptacja, zrozumienie. Osu !

Sensei Artur Prusiński - grzeczność, pokora, akceptacja, zrozumienie. Osu !

calendar.png


MKKK na Seminarium z Wicemistrzem Świata

MKKK na Seminarium z Wicemistrzem Świata

calendar.png

W dniach 25 -27 lutego siedemnastu zawodników MKKK SHINKYOKUSHIN uczestniczyło w Seminarium z sensei Maciejem Mazurem. Seminarium odbyło się w Centrum Budo w Starej Wsi. 


I Gala sportu gminy myszyniec

I Gala sportu gminy myszyniec

calendar.png

W dniu 13.02.2022 roku w Regionalnym Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu odbyła się I Gala Sportu, której pomysłodawcą była Pani burmistrz Elżbieta Abramczyk.
Podczas gali zaprezentowane zostały, kluby sportowe, stowarzyszenia oraz indywidualni sportowcy działający na terenie Gminy Myszyniec. Trenerzy dostali podziękowania za wkład w rozwój sportu a wyróżnieni zawodnicy dyplomy i puchary za wysokie wyniki sportowe. Międzyszkolny Klub Kyokushin Karate reprezentowali Marcin Domian, Dominik Domian, Nikodem Kowalczyk, Amelia Duch wraz z instruktorka sensei Kinga Przybyłek.
Na zakończenie Gali odbył się pokaz naszych medalistów Mistrzostw Europy z 2021 roku Izy Piskorek i Marcina Nalewajk.

Egzaminy na stopnie kyu

Egzaminy na stopnie kyu

calendar.png

Z cyklu "pracująca sobota" - Egzaminy na stopnie kyu. Ze względu na pandemię egzaminy prowadzone są w poszczególnych miejscowościach w mniejszych grupach. Dzisiaj egzaminy odbyły się w Kadzidle i Ostrołęce. Zapraszamy do obejrzenie krótkiego filmiku z Ostrołęckiego egzaminu. Osu !


 

Harmonia jest podstawą karate. Miłość do rodziców, szacunek do nauczycieli, zaufanie w stosunku do przyjaciół oraz skromność wydają się być korzeniami Budo-Karate Kyokushin. Myślę że jest ono bardzo potrzebne współczesnemu światu. Kyokushin oznacza poszukiwanie najwyższej prawdy w aspekcie fizycznym, psychicznym oraz duchowym.