9 medali dla MKKK podczas Mazowieckiej Ligi Karate

9 medali dla MKKK podczas Mazowieckiej Ligi Karate

calendar.png

W minioną niedzielę, w miejscowości Konstancin-Jeziorna k. Warszawy, odbyła się kolejna edycja Mazowieckiej Ligi Karate, która zgromadziła 225 uczestników z 15 klubów. Karatecy MKKK ponownie stanęli na podium i zdobyli łącznie 9 medali:

1. miejsce: Szymon Nalewajk,

2. miejsce: Nela Mosakowska, Dominik Mikulski, Karol Rydel,

3. miejsce: Emilia Borkowska, Jakub Sakowski, Marcin Domian, Dominik Nakielski, Sebastian Zyśk.

W zawodach wzięli również udział Michał Chudziński, Dominik Domian, Bartosz Jaworski, Bartosz Jemielita oraz Maciej Olesiński, którzy tym razem znaleźli się poza strefą medalową. Opiekunami grupy byli sensei Kinga Przybyłek i senpai Tomasz Olesiński, natomiast w składzie sędziowskim znalazł się senpai Mariusz Załęski.


Iza Piskorek z brązowym medalem Mistrzostw Europy 2022

Iza Piskorek z brązowym medalem Mistrzostw Europy 2022

calendar.png

W dniach 5-6.11.2022 bułgarska Sofia stała się stolicą europejskiego karate goszcząc najlepszych karateków ze Starego Kontynentu podczas Mistrzostw Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców Karate Shinkyokushinkai Europejskiej Organizacji Karate EKO, którzy toczyli zmagania w konkurencji kata i kumite. W składzie reprezentacji Polski była czwórka zawodników MKKK: Iza Piskorek, Katarzyna Lisiewska, Piotr Prusiński i Wiktor Kozłowski. Przepustką pozwalającą na wyjazd do stolicy Bułgarii był turniej kwalifikacyjny, w którym trzeba było zająć minimum 2 miejsce w swojej kategorii wagowej i wiekowej. Wspomniana czwórka już podczas kwalifikacji pokazała gotowość do reprezentowania naszego kraju na tak poważnym turnieju, jakim są Mistrzostwa Europy.

Reprezentacja Polski zdobyła łącznie 25 medali, co dało nam III miejsce w klasyfikacji medalowej. Swój udział w tym osiągnięciu miała Iza Piskorek zdobywając brązowy medal. W walce o wejście do najlepszej czwórki Iza nie dała żadnych szans swojej przeciwniczce z Węgier i bez większych problemów awansowała do półfinału, gdzie musiała uznać wyższość litewskiej zawodniczki. Ich walka była bardzo wyrównana,       o czym świadczył niejednogłośny werdykt sędziów.

Pozostała trójka zawodników MKKK zakończyła swoje zmagania na walkach 1/8 finału. Ich postawa przynosi dumę całemu klubowi, ponieważ do ostatnich sekund walczyli o wygraną i tylko niewielka różnica, w jakości wykonywanych technik i przygotowaniu fizycznym sprawiła, że nie osiągnęli oni wymarzonego celu, jakim było miejsce na podium.

Takie wyjazdy jak na minione Mistrzostwa Europy dają wielką satysfakcję trenerom MKKK z faktu, że mogą prowadzić zajęcia z tak wspaniałymi zawodnikami, którzy na każdym turnieju godnie reprezentują nasz klub i kraj. Wyjazd na mistrzostwa był możliwy dzięki finansowemu wsparciu przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Ostrołęce oraz Gminy Kadzidło. Opiekunami grupy byli sensei Artur Prusiński, Marian Zając i Kinga Przybyłek.


Mistrzowski bilans MKKK: 7 zawodników = 7 medali

Mistrzowski bilans MKKK: 7 zawodników = 7 medali

calendar.png

2 października 2022 r. (niedziela) zawodnicy MKKK udali się do Radzymina, aby na matach tamtejszej hali ROKiS walczyć o medale ogólnopolskiego turnieju Klubowy Grand Prix Karate Radzymin 2022. Organizatorem wydarzenia, które zgromadziło ponad 160 zawodników z 24 klubów był WKO Poland BC Lenkiewicz.

Dla zawodników naszego klubu był to pierwszy start w obecnie trwającym sezonie i trzeba przyznać, że nie można było go lepiej rozpocząć. Każdy z podopiecznych sensei Artura Prusińskiego i Mariana Zająca stanął na wysokości zadania, dzięki czemu wszyscy uplasowali się na podium:

1.      Miejsce: Jan Kołakowski,

2.      Miejsce: Kevin Gorzęba, Małgorzata Kozłowska, Iga Kłos, Jakub Stańczyk,

3.      Miejsce: Julia Wyszomirska, Aleksander Prusinowski.

Gościem specjalnym zawodów, z racji tego, że były rozgrywane tydzień po Wagowych Mistrzostwach Świata, była Monika Zielińska, która wywalczyła tytuł wicemistrzyni MŚ. Jej obecność była dodatkowym bodźcem do jak najlepszego zaprezentowania się na macie dla wszystkich zawodników. Można śmiało stwierdzić, że nasi zawodnicy dźwignęli tę presję i pokazali swoje najlepsze karate.

Opiekunami grupy byli sensei Kinga Przybyłek i sensei Krzysztof Pszonak, który znalazł się również w składzie sędziowskim.


Zaczynamy sezon 2022 !

Zaczynamy sezon 2022 !

calendar.png

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na treningi karate w 13 miejscowościach (szczegóły u instruktorów)
Treningi rozpoczynają się od:
01.09.2022r. (czwartek) - Ostrołęka galeria Alius (dawna sekcja Aquapark, grupa początkująca i średniozaawansowana).
02.09.2022r. (piątek) – Kadzidło, Ostrołęka galeria Alius (dawna sekcja Hala Gołasia), Kamianka.
05.09.2022r. (poniedziałek) - Nowa Wieś, Wąsewo, Goworowo, Różan.
06.09.2022r. (wtorek) – Myszyniec, Rzekuń, Rzewnie, Płoniawy-Bramura, Maków Mazowiecki.
07.09.2022r. (środa) – Ostrołęka, galeria Alius (dawna sekcja sp5 i sp10), Laskowiec
07.10.2022r (piątek) –Pastelove Przedszkole Maków Mazowiecki.
Dokładne godziny poszczególnych treningów znajdziecie w zakładce „TRENINGI"

 


Mamy to !!! Złote medale i kwalifikacje do wyjazdu na ME dla zawodników MKKK

Mamy to !!! Złote medale i kwalifikacje do wyjazdu na ME dla zawodników MKKK

calendar.png

11 czerwca 2022 r. w hali MOSiR w Łańcucie, odbył się turniej kwalifikacyjny Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin do Mistrzostw Europy U-16, U-18 i U-20, które w tym roku odbędą się na początku listopada w bułgarskiej Sofii. Zawodnicy MKKK podczas sobotniego turnieju zdobyli cztery kwalifikacje:
1. miejsce – Piotr Prusiński, Wiktor Kozłowski,
2. miejsce – Katarzyna Lisiewska, Iza Piskorek.
Aby uzyskać kwalifikację do wyjazdu na turniej rangi ME, trzeba wygrać swoją kategorię wagową i wiekową lub zająć II miejsce. Cała czwórka stoczyła bardzo ładne pojedynki, podczas których wykorzystali wyuczone schematy ćwiczone na treningach. Miejsce na podium dla Izy mogło być wyższe, jednak po wygraniu dwóch walk musiała zrezygnować z udziału w finale z powodu kontuzji stawu skokowego. Jednak nie przeszkodzi jej to pojechać do Sofii, gdzie będzie bronić tytułu Mistrzyni Europy z 2021 r.
Aleksander Prusinowski, Marcin Nalewajk, Jakub Prusiński i Piotr Sierzan stanęli na najniższym stopniu podium ocierając się tym samym o miejsca gwarantujące wyjazd do Sofii. Kolejnym pechowcem z team’u MKKK był Marcin Nalewajk, który przez kontuzję kości kciuka nie mógł dokończyć walki o wejście do finału.
Pozostali zawodnicy w składzie: Zuzanna Kempa, Helena Mieczkowska, Iga Kłos, Jakub Stańczyk i Rafał Łuba po stoczeniu wyrównanych walk na bardzo wysokim poziomie intensywności nie przeszli kwalifikacji. Cała drużyna MKKK pokazała charakter i zaangażowanie, czego efektem jest fakt, że czworo z nich wybiera się do Bułgarii, aby na tamtejszych matach walczyć o złote medale ME.
Organizatorem turnieju, który zgromadził 172 zawodników z 37 klubów, był Rzeszowski Klub Sportów Walki SYSTEM. Reprezentacja MKKK licząca 13 zawodników zdobyła drużynowo 8 miejsce, co również jest dla nas sporym wyróżnieniem.
Opiekunami zawodników byli sensei Artur Prusiński, Marian Zając i Kinga Przybyłek, w składzie sędziowskim znalazł się Wojciech Domański.

 


MKKK Płoniawy - Bramura

MKKK Płoniawy - Bramura

calendar.png

Mała sekcja, mała szkoła,mała miejscowość... Duża publiczność, dużo emocji, dużo radości..
Czyli pokaz i Turniej Świeżaków z okazji Dnia Dziecka 2.06 Płoniawy - Bramura - sensei Maria

 


Dzień Dziecka i nie tylko

Dzień Dziecka i nie tylko

calendar.png

Jak co roku 1 czerwca to okazja do złożenia życzeń dzieciom i sensei Arturowi z okazji urodzin Był szampan, cukierki, prezent i....

Prawie godzinny trening kumite 


X mistrzostwa mkkk za nami

X mistrzostwa mkkk za nami

calendar.png

28.05.2022 r. w hali im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbyły się X Mistrzostwa MKKK, które zgromadziły 248 (według dokładnych wyliczeń sensei Kingi) zawodniczek i zawodników ćwiczących, na co dzień w 12 sekcjach naszego klubu. Ceremonia otwarcia zawodów rozpoczęła się z małym opóźnieniem kilka minut po 10:00. Jej częściami składowymi było m.in. uroczyste wejście wszystkich karateków na maty, dzięki czemu mogliśmy zobrazować sobie skalę wydarzenia, występ artystyczny sensei Artura Prusińskiego i jego podopiecznych, którzy oprócz tego, że idealnie odnajdują się na macie to całkiem nieźle potrafią grać na gitarze, komponować, tworzyć i śpiewać piosenki oraz podziękowania dla sponsorów i osób, bez których organizacja zawodów nie byłaby możliwa. W tym miejscu należy wspomnieć o Burmistrz Myszyńca Pani Elżbiecie Abramczyk oraz przedstawicielu Starostwa Powiatowego w Ostrołęce Panu Tomaszu Kani i podziękować za obecność na turnieju i czynne działanie podczas wręczania pucharów młodym adeptom sztuki karate. Oprócz nich na sali znaleźli się również Burmistrz Miasta Różan Pan Piotr Świderski oraz Wójt Gminy Wąsewo Pan Rafał Kowalczyk, którzy tym razem pełnili rolę sekundantów swoich dzieci startujących w zawodach.

Wszystkie osoby uczestniczące w wydarzeniu miały okazję skosztować pysznych wyrobów mięsnych z grilla, które zostały przygotowane i zaserwowane przez pracowników Zakładów Mięsnych Somianka, a na deser mogły delektować się tortem przygotowanym przez Pana Marka Paudynę, właściciela firmy Torcik z Ostrołęki. Ciężko wybrać, co było smaczniejsze, ale na pewno każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Jako pierwsi na matę wyszli zawodnicy startujący w kategorii kata, która dla postronnego widza może wydawać się mało widowiskowa, ale wymaga bardzo dobrej techniki i dynamiki podczas wykonywania każdego uderzenia i kopnięcia. Ostatnim etapem turnieju było kumite, czyli to, co karateków pasjonuje najbardziej. Mimo tego, że wszystkie startujące osoby ćwiczą w jednym klubie to po wyjściu na matę liczyło się tylko zwycięstwo i dzięki temu mogliśmy obejrzeć kilka bardzo pasjonujących i interesujących pojedynków w każdym przedziale wagowym i wiekowym.

Zarząd klubu i wszyscy instruktorzy bardzo dziękują osobom zaangażowanym w organizację turnieju i realizację jego prawidłowego przebiegu. Z każdym rokiem radzimy sobie z tym coraz lepiej i zdecydowanie podążamy w kierunku perfekcjonizmu w tym aspekcie. Zawodnikom należą się gratulację za ich postawę i profesjonalne podejście do przygotowań, co skutkowało wysokim poziomem walk mimo tego, że dla większości uczestników był to pierwszy start. Na koniec podziękowania i gratulację dla rodziców, którzy idealnie wywiązali się ze swoich obowiązków i intensywnie dopingowali swoje pociechy.


MKKK wyróżnione na gminnej gali sportu w kadzidle

MKKK wyróżnione na gminnej gali sportu w kadzidle

calendar.png

W minioną sobotę, 23 kwietnia 2022 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Wojciecha Woźniaka w Kadzidle odbyła się Gminna Gala Sportu, podczas której Wójt Gminy Kadzidło Pan Dariusz Łukaszewski wręczył nagrody za wybitne wyniki sportowe najzdolniejszym sportowcom wywodzącym się z Kurpiowszczyzny i promującym ją na arenie krajowej i międzynarodowej. Wyróżnienie otrzymały między innymi Olga Boruch, Oliwia Sobiech i Katarzyna Lisiewska, które od wielu lat reprezentują nasz klub na wszelkiego rodzaju turniejach. Pan Dariusz Łukaszewski docenił również cały klub MKKK i podziękował za godne reprezentowanie gminy Kadzidło w kraju i na świecie. Dziewczynom gratulujemy wyróżnienia, które jest dowodem na to, że władze gminy widzą i doceniają ich trud, który wkładają w treningi i przygotowania do zawodów, a Panu Dariuszowi dziękujemy za to, że zawsze pamięta o naszej społeczności i w niezwykle miły sposób wypowiada się na temat karate i przedstawicieli naszego klubu, głównie w osobie sensei Artura Prusińskiego.


5 x podium dla MKKK na Bushi-do Cup 2022

5 x podium dla MKKK na Bushi-do Cup 2022

calendar.png

9 kwietnia zawodnicy MKKK wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate – Kata & Kumite – Bushi-Do CUP 2022, który zgromadził ponad pół tysiąca zawodników z 45 klubów z całej Polski. Organizatorem turnieju był Starachowicki Klub Karate Kyokushin, tworząc tego dnia profesjonalne przygotowanie i sprawny przebieg całego wydarzenia.

Nasz klub reprezentowało 10 karateków, a pięciu z nich stanęło na podium:

1.      miejsce – Szymon Nalewajk,

2.      miejsce – Aleksander Prusinowski,

3.      miejsce – Dominik Domian, Jan Kołakowski, Szymon Brzuzy.

Z racji bardzo dużej ilości zawodników, chłopcy musieli stoczyć przynajmniej po trzy walki, żeby znaleźć się w finałowej czwórce, co daje 5 wygranych pojedynków w przypadku zdobycia złotego medalu przez Szymona Nalewajk. Wszyscy nasi zawodnicy pokazali charakter i bardzo dobre przygotowanie motoryczne, a oprócz zdobytych medali cieszy fakt, że osoby, które zajęły miejsca poza podium również zaprezentowały się z dobrej strony. Sytuacja ta jasno pokazuje, że MKKK to klub znajdujący się w czołówce polskiego karate bez podziału na organizacje, a nasi młodzicy i juniorzy na każdych zawodach punktują w znakomitym stylu zdobywając mnóstwo wyróżnień i pokonując kolejne przeszkody.

Opiekunami grupy byli sensei Kinga Przybyłek i sensei Krzysztof Pszonak, którzy pełnili funkcję sekundantów oraz sensei Wojciech Domański, który pełnił rolę sędziego.


 

Harmonia jest podstawą karate. Miłość do rodziców, szacunek do nauczycieli, zaufanie w stosunku do przyjaciół oraz skromność wydają się być korzeniami Budo-Karate Kyokushin. Myślę że jest ono bardzo potrzebne współczesnemu światu. Kyokushin oznacza poszukiwanie najwyższej prawdy w aspekcie fizycznym, psychicznym oraz duchowym.