Oliwa Sobiech wicemistrzynią Polski w Karate Kyokushin

Oliwa Sobiech wicemistrzynią Polski w Karate Kyokushin

calendar.png

W miniony weekend zawodnicy MKKK udali się do Radzymina, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców Polskiego Związku Karate. Dla większości z nich był to pierwszy start w zawodach, podczas których w konkurencji kumite (walka w pełnym kontakcie) trzeba było mierzyć się z przeciwnikiem bez hogo (pancerz na tułów) i kasków na głowę. Taka formuła walki jest bardziej bezpośrednia i dotyczy zawodników pełnoletnich.

Najlepszy wynik z całej ekipy osiągnęła Oliwia Sobiech, która po trzech walkach zdobyła wicemistrzostwo Polski kategorii młodzieżowców. Podopieczna sensei Artura Prusińskiego znakomicie odnalazła się w nowej dla siebie formule walki. Wykorzystując swoje najlepsze atuty, czyli niesamowite rozciągnięcie i szybkie kopnięcie na strefę jodan (strefa górna, głowa) eliminowała kolejne przeszkody, dzięki czemu znalazła się w finale, gdzie zabrakło bardzo niewiele by osiągnąć ostateczny triumf. Oliwia to zawodniczka, która mimo młodego wieku ma ogromny staż treningowy. W ostatnim czasie zalicza coraz więcej występów na różnego typu turniejach i zawsze znajduje się w ścisłej czołówce. Razem z kilkoma innymi zawodnikami młodego pokolenia tworzy w MKKK grupę ludzi, którzy na pewno jeszcze nie raz będą godnie reprezentować klub i Ostrołękę na arenie krajowej i międzynarodowej.

Pozostałe osoby w składzie: Olga Boruch, Alicja Nalewajk, Katarzyna Lisiewska, Krzysztof Modzelewski, Michał Nienałtowski, Rafał Łuba i Jakub Nienałtowski swój udział w turnieju zakończyli na walkach kwalifikacyjnych, jednak większość z nich poległa z przeciwnikami, którzy ostatecznie wygrali swoje kategorie. Fakt ten pokazuje, że na każdym turnieju zawodnicy MKKK plasują się w czołówce, a jeśli ostatecznie nie zdobywają medali to po wyrównanych pojedynkach z najlepszymi w kraju.

W zawodach wzięło udział 220 zawodników z 77 klubów z terenu całej Polski.

Opiekunami grupy byli sensei Marian Zając, sensei Kinga Przybyłek, a w składach sędziowskich sensei Wojciech Domański.


Karatecy z MKKK znowu najlepsi

Karatecy z MKKK znowu najlepsi

calendar.png

20 listopada w Bartoszycach odbyła się Ogólnopolski Turniej Bartoszyce Cup, w którym udział wzięło 177 zawodników z 12 klubów reprezentujących różne organizacje kyokushin karate kontaktowego. Udział w zawodach wzięli zawodnicy MKKK, którzy osiągnęli imponujący wynik zajmując II miejsce drużynowo i zdobywając 12 medali:

1 miejsce: Marysia Lisiewska, Szymon Nalewajk, Szymon Brzuzy, Jan Kołakowski, Jan Konarzewski, Aleksander Prusinowski,

2 miejsce: Amelia Duch, Gabriel Puławski,

3 miejsce: Emilia Borkowska, Julia Nowak, Małgorzata Kozłowska, Jakub Prusiński.

Udział w turnieju wziął również Jan Szczepanek, który mimo bardzo dobrej postawy zajął miejsce poza podium. Wszyscy zawodnicy zasługują na duże słowa pochwały, ponieważ kolejny raz pokazali, że na każdym turnieju walczą o najwyższe cele.  Turniej w Bartoszycach był szczególnie udany dla Aleksandra Prusinowskiego, który oprócz zdobycia złotego medalu otrzymał również nagrodę finansową w wysokości 500,00 zł ufundowaną przez Burmistrza Bartoszyc Pana Piotra Petrykowskiego. 

Opiekunami zawodników byli sensei Kinga Przybyłek i Krzysztof Pszonak, w roli sekundanta idealnie sprawdził się senpai Piotr Prusiński, a w składzie sędziowskim zasiadł sensei Wojciech Domański.

Postawa podopiecznych daje trenerom MKKK na czele z sensei Arturem Prusińskim wiele powodów do dumy i napędza wszystkich do jeszcze większej pracy, ponieważ widać, że poświęcenie na treningach daje wymierny efekt w postaci kolejnych medali.


Złoto i brąz dla zawodników MKKK na Mistrzostwach Europy w karate

Złoto i brąz dla zawodników MKKK na Mistrzostwach Europy w karate

calendar.png

W dniach 13-14.11.2021 r. w rumuńskim mieście Oradea odbyły się otwarte Mistrzostwa Europy Karate  Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców. World Karate Organization to organizacja karate, która w przeciwieństwie do innych wymaga od krajów członkowskich, aby przed startem w zawodach rangi Mistrzostw Europy odbyły się turnieje kwalifikacyjne, które mają na celu wyselekcjonować dwóch najlepszych zawodników z każdej kategorii wiekowej i wagowej. Na podstawie takich kwalifikacji w kadrze Polski na Mistrzostwa Europy znalazło się 5 zawodników MKKK: Olga Boruch, Oliwia Sobiech, Katarzyna Lisiewska, Iza Piskorek i Marcin Nalewajk. 

Pierwszy dzień tegorocznych mistrzostw należał do Izy Piskorek i Marcina Nalewajk, którzy zdobyli odpowiednio złoty i brązowy medal. Iza Piskorek stoczyła 4 walki z przedstawicielkami najsilniejszych reprezentacji europejskiego karate (Litwa, Rumunia, Szwecja i Ukraina) i nie miała sobie równych wygrywając zasłużenie kolejne pojedynki, dzięki czemu na koniec dnia mogła cieszyć się z tytułu mistrzyni Europy. Jest to obecnie jej największy sukces, ale z racji swojego młodego wieku i nieograniczonych możliwości na pewno nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. Marcin Nalewajk po wygranej walce barażowej znalazł się w najlepszej czwórce. W walce półfinałowej, po nie do końca zrozumiałej decyzji sędziów musiał uznać wyższość swojego rywala, co ostatecznie uplasowało go na najniższym stopniu podium.

Podczas drugiego dnia mistrzostw swoje walki toczyli młodzieżowcy, a przedstawicielkami Polski i MKKK były Olga Boruch, Oliwia Sobiech i Katarzyna Lisiewska. Dziewczyny znalazły się w najlepszych ósemkach w swoich kategoriach, jednak po bardzo wyrównanych walkach o wejście do strefy medalowej przegrały nie jednogłośnymi decyzjami sędziów i ostatecznie zajęły miejsca poza podium.

Był to bardzo udany turniej dla zawodników MKKK, ponieważ mimo wysokiego poziomu sportowego zdobyli łącznie 2 medale,  są one najlepszym efektem wielogodzinnych przygotowań i poświęceń nie tylko samych zawodników, ale i ich trenera sensei Artura Prusińskiego oraz wielu  osób ćwiczących w  klubie. 

Opiekunami zawodników podczas wyjazdu byli sensei Artur Prusiński i sensei Kinga Przybyłek, która oprócz wielu obowiązków wynikających z pracy na rzecz klubu, jest niezastąpioną osobą dla MKKK w sprawach organizacyjnych.

W tym miejscu warto wspomnieć, że reprezentacja Polski uplasowała się na II miejscu w kwalifikacji drużynowej zdobywając łącznie 27 medali, a duży wkład w ten sukces mieli zawodnicy MKKK.


MKKK wśród najlepszych na Mazowszu

MKKK wśród najlepszych na Mazowszu

calendar.png

7 listopada 2021 roku, w Radzyminie, odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, których organizatorami byli klub MKS KK Radzymin oraz Okręgowy Związek Karate Województwa Mazowieckiego. Udział w turnieju wzięło ponad 200 zawodników z różnych organizacji karate kontaktowego, w tym podopieczni sensei Artura Prusińskiego z MKKK.

Zawodnicy MKKK zdobyli łącznie 5 medali:

1 miejsce: Szymon Nalewajk, Jan Kołakowski, Jan Konarzewski

3 miejsce: Emilka Borkowska i Szymon Brzuzy.

Oprócz nich udział w zawodach wzięli Małgosia Kozłowska i Kevin Gorzęba, którzy mimo kilku fantastycznych walk otarli się o podium. Wszyscy zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony i kolejny raz udowodnili, że są wśród najlepszych karateków w swoich kategoriach wiekowych na Mazowszu.

Opiekunem karateków była sensei Kinga Przybyłek, a w składzie sędziowskim znaleźli się sensei Wojciech Domański i senpai Mariusz Załęski.  


Zawodnicy MKKK w gronie najlepszych karateków podczas 14 edycji Kokoro Cup Junior

Zawodnicy MKKK w gronie najlepszych karateków podczas 14 edycji Kokoro Cup Junior

calendar.png

30 października 2021 r. zawodnicy MKKK gościli na warszawskich Bielanach, gdzie odbyła się 14 edycja Kokoro Cup. Organizatorem zawodów był Bielański Klub Kyokushin Karate. Do stolicy przyjechali zawodnicy z ponad 30 klubów z różnych organizacji karate kontaktowego, w tym z Ukrainy i Węgier, którzy mimo wielu przeciwności związanych z pandemią w naszym kraju, zaprezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom sportowy.

MKKK reprezentowało 4 zawodników, wszyscy stanęli na podium:

1 miejsce: Aleksander Prusinowski – wygrane 3 walki w pięknym stylu, sędziowie nie mieli żadnych wątpliwości, kto w tym dniu był najlepszy.

2 miejsce: Jakub Stańczyk 

3 miejsce: Helena Mieczkowska i Gabriel Puławski

Profesjonalne podejście zawodników MKKK przyniosło wymierny efekt w postaci 4 medali podczas wysokiej rangi turnieju, gdzie dozwolone były wszystkie techniki ręczne i nożne, tak jak to jest podczas Mistrzostw Świata Karate kontaktowego.  Dobry występ plasuje nasz klub w ścisłej czołówce polskiego Karate wśród juniorów i kadetów.

29 października, czyli w piątek odbył się turniej Kokoro Cup Senior, obejrzeć można było 12 walk na najwyższym światowym poziomie. Przed pojedynkami odbyło się uroczyste podziękowanie zasłużonym osobom dla polskiego karate, w gronie tym znalazł się sensei Artur Prusiński, który otrzymał wyróżnienie za promowanie karate i wspieranie idei Kokoro Cup.

Opiekę nad prawidłowym i profesjonalnym udziałem MKKK w turnieju sprawowali sensei Artur Prusiński, sensei Marian Zając oraz sensei Kinga Przybyłek, a w składzie sędziowskim zasiadł sensei Wojciech Domański.


Sensei Marian ponownie prowadził treningi na zgrupowaniu Reprezentacji Polski

Sensei Marian ponownie prowadził treningi na zgrupowaniu Reprezentacji Polski

calendar.png

KONSULTACJA KADRY NA ME U20, U18 I U16. W dniu 23.10 w Bielańskim KKK w Warszawie odbyła się konsultacja Kadry Narodowej na ME U20, U18 i U16 (13-14.11, Oradea, Rumunia). W dwóch blokach treningowych udział wzięło niemal 60 zawodników, treningi i spotkanie organizacyjne przeprowadzili shihan Bogdan Lubos oraz trenerzy: Wojciech Radziewicz, Paweł Orysiak, Krzysztof Habraszka, Marianna Sulima-Nurkiewicz, Marian Zając, Maciej Mazur.


Pracująca sobota

Pracująca sobota

calendar.png

23 października, trening i randori (walki treningowe) Okręgowego Związku Karate Województwa Mazowieckiego - prowadzący sensei Maciej Mazur Wicemistrz Świata. Ponad 100 uczestników w tym MKKK SHINKYOKUSHIN sensei Marian, senpai Krzysztof i Kuba Osu


To My tworzymy historię MKKK SHINKYOKUSHIN

To My tworzymy historię MKKK SHINKYOKUSHIN

calendar.png


To My tworzymy historię MKKK SHINKYOKUSHIN

To My tworzymy historię MKKK SHINKYOKUSHIN

calendar.png


Historyczny sukces MKKK!!!

Historyczny sukces MKKK!!!

calendar.png

19 września w Ełku zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate zdobyli 6 kwalifikacji na Mistrzostwa Europy. Podopieczni sensei Artura Prusińskiego i Mariana Zająca pokazali doskonałą formę i umiejętności rywalizując z najlepszymi zawodnikami z całej Polski. Aby znaleźć się w kadrze Polski należało zdobyć pierwsze lub drugie miejsce w danej kategorii. Przed nimi czas wzmożonych treningów i przygotowań, aby w jak najlepszej dyspozycji pojechać na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w listopadzie w rumuńskim mieście Oradea.

Nominacje w swoich kategoriach zdobyli:

Iza Piskorek, Oliwia Sobiech, Olga Boruch, Katarzyna Lisiewska, Nazar Makar, Marcin Nalewajk.

Oprócz nich udział w kwalifikacjach zaliczyli:

Alicja Nalewajk, Aleksander Prusinowski, Gabriel Puławski, Antoni Śniadach i Jakub Stańczyk.

Opiekunami i sekundantami podczas zawodów byli: sensei Artur Prusiński, sensei Marian Zając i sensei Kinga Przybyłek.

W składzie sędziowskim z międzynarodowymi kwalifikacjami znalazł się sensei Wojciech Domański.


 

Harmonia jest podstawą karate. Miłość do rodziców, szacunek do nauczycieli, zaufanie w stosunku do przyjaciół oraz skromność wydają się być korzeniami Budo-Karate Kyokushin. Myślę że jest ono bardzo potrzebne współczesnemu światu. Kyokushin oznacza poszukiwanie najwyższej prawdy w aspekcie fizycznym, psychicznym oraz duchowym.