MKKK Z 7 MEDALAMI PODCZAS MAZOWIECKIEJ LIDZE KARATE

MKKK Z 7 MEDALAMI PODCZAS MAZOWIECKIEJ LIDZE KARATE

calendar.png

30 maja 2021 r. na warszawskich Włochach odbyła się kolejna edycja Mazowieckiej Ligi Karate, w której udział wzięli karatecy z roczników 2010, 2011, 2012. W zawodach startowało około 130 zawodników z 16 klubów.

Przedstawiciele MKKK zdobyli łącznie 7 medali:

1 miejsce: Dominik Nakielski, Jan Kołakowski,

2 miejsce: Szymon Nalewajk, Hanna Mrowińska, Szymon Brzuzy,

3 miejsce: Bartek Jemielita, Kevin Gorzęda.

Był to bardzo wymagający turniej, w którym, aby znaleźć się w finałowej czwórce trzeba było wygrać 2 walki, a co za tym idzie, dopiero po wygraniu czterech pojedynków zawodnicy mogli cieszyć się ze zdobycia 1 miejsca w swojej kategorii.

Postawa podopiecznych bardzo cieszy sensei Artura Prusińskiego, który zawsze wymaga przede wszystkim zaangażowania na macie, a tego podczas turnieju nie zabrakło żadnemu z naszych zawodników.

Opiekunami grupy oprócz sensei Artura Prusińskiego byli sensei Kinga Przybyłek i Wojciech Domański.


IX MISTRZOSTWA MKKK ZA NAMI

IX MISTRZOSTWA MKKK ZA NAMI

calendar.png

W minioną sobotę, 29 maja 2021 r. odbyły się IX Mistrzostwa MKKK Shinkyokushin. Udział w turnieju wzięły osoby ćwiczące we wszystkich sekcjach naszego klubu, a warto zaznaczyć, że prowadzimy zajęcia w różnych kategoriach wiekowych w 13 miejscowościach. Do Ostrołęki przyjechało łącznie ponad 200 zawodników, którzy startowali w 3 konkurencjach: kumite, kata i walka z cieniem dla najmłodszych adeptów sztuki karate.

Seria Mistrzostw MKKK Shinkyokushin powstała z myślą o integracji wszystkich karateków ćwiczących w MKKK, którzy jeden dzień w roku poświęcają na poznanie osób uczęszczających do innych sekcji oraz sprawdzenie samego siebie podczas sportowej rywalizacji na macie. Jest to turniej głównie dla osób, na co dzień niestartujących w zawodach.

Tegoroczna edycja przebiegła w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze przy obecności Ostrołęckiego Wicestarosty Pana Krzysztofa Parzychowskiego, przedstawiciela Rady Miasta Ostrołęki Pana Grzegorza Milewskiego oraz shihan Remigiusza Karpińskiego pełniącego funkcję Prezesa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin, który uhonorował sensei Grzegorza Dębowskiego za wyniki sportowe i wkład w rozwój naszego klubu i nie tylko.

Tradycją Mistrzostw MKKK jest obecność przedstawicieli Zakładów Mięsnych Somianka, którzy dzięki swoim umiejętnościom kulinarnym umilili czas wszystkim obecnym serwując niesamowite w smaku potrawy z grilla.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że turniej odbył się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Ostrołęki oraz przy udziale Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

Zarząd MKKK serdecznie dziękuje wszystkim osobom, bez których tak sprawny i profesjonalny przebieg turnieju nie byłby możliwy i już teraz zaprasza na kolejną X edycję za rok.


MKKK na Warsaw Cup 2021

MKKK na Warsaw Cup 2021

calendar.png

Warsaw Cup 2021 wyniki:
Karol Śliwka II mc
Maciej Świerczewski III mc
Emilia Tryc IV mc
Liliana Banaszek V mc
Dawid Dądera V mc
Gratulujemy
Sekundowali sensei Marian i senpai Kinga Osu

Sensei Marian Zając wicemistrzem Polski Wschodniej

Sensei Marian Zając wicemistrzem Polski Wschodniej

calendar.png

22 maja w Białej Podlaskiej odbyły się perfekcyjnie zorganizowane (skończyły się przed 17.00) przez sensei Ariela Miszkiniuka Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego z udziałem ponad 400 karateków z 5 województw.Nasz klub reprezentowała senpai Klaudia Kymona - kat.seniorki + 65 , senpai Mariusz Załęski i sensei Marian w kat. + 35 lat - 85 kg.
Po bardzo ambitnych walkach senpai Mariusz i senpai Klaudia zajęli miejsca tuż za podium. Sensei Marian uzyskał II mc ulegając w finale reprezentantowi Białegostoku ( wielokrotny reprezentant Polski IKO Dariusz Cymerman)
,, Dziękuję bardzo swoim wychowankom za trzymanie czasu, bardzo ciekawe doświadczenie , że na jednych zawodach startujemy razem i nawzajem sobie sekundujemy...plus sekundant senpai Kinga Kot - super zaangażowanie Dziękuję przede wszystkim sensei Pawłowi Orysiakowi ( Trenerowi Reprezentacji Polski SHINKYOKUSHIN) - za sekundowanie i zaproszenie do Ippon Dojo na treningi uzupełniające z taktyki walki (skorzystam), oraz donośne wskazówki shihan Tomasza Lenkiewicza prezesa OZKWM. Po powrocie wygrzebałem ,,stary puchar,, z takiej samej imprezy sprzed 23 lat...jest PROGRES... Przede mną Carpatia Cup - turniej międzynarodowy w Rzeszowie,, Osu sensei Marian

KARATECY MKKK SHINKYOKUSHIN NAPRAWDĘ NAJLEPSI!!!

KARATECY MKKK SHINKYOKUSHIN NAPRAWDĘ NAJLEPSI!!!

calendar.png

W minioną sobotę, 15 maja 2021 r. zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Kyokyshin Karate wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju organizowanym przez IKO Nakamura, który odbył się w Białymstoku.

W zawodach startowali czołowi reprezentanci Kyokushin z aż 6 organizacji karate kontaktowego. Na słowa uznania zasługuje organizator turnieju shihan Piotr Sawicki, który w tak trudnym dla wszystkich czasie podjął się próby przygotowania wymagającej imprezy, gdzie wszystko przebiegało w bardzo sprawny i bezpieczny sposób.

Turniej obfitował w bardzo widowiskowe pojedynki w wykonaniu zawodników MKKK, którzy finalnie zdobyli 12 medali. Sensei Artur Prusiński traktuje ten wynik, jako ogromny sukces swoich podopiecznych.

1 miejsce: Iza Piskorek, Oliwia Sobiech, Szymon Nalewajk, Szymon Brzuzy, Maksymilian Żebrowski, Aleksander Prusinowski, Antoni Śniadach.

2 miejsce: Alicja Nalewajk, Olga Boruch, Gabriel Bieniek.

3 miejsce: Iga Kłos , Maciej Białobrzeski. 

Tuż za podium znaleźli się Marysia Lisiewska i Jan Konarzewski.

Opiekunami licznej grupy byli sensei Artur Prusiński oraz sensei Kinga Przybyłek.


8 medali dla MKKK na Mistrzostwach PFKS

8 medali dla MKKK na Mistrzostwach PFKS

calendar.png

W dniach 7-8 maja 2021 r. zawodnicy MKKK gościli w Tarnowskich Górach, gdzie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin Seniorów, Juniorów i Kadetów, które jednocześnie były kwalifikacjami do Mistrzostw Europy Seniorów. Organizatorem zawodów był TKS „Karate” Tarnowskie Góry. Na południe Polski przyjechało 220 zawodników z różnych organizacji karate kontaktowego z 45 klubów, którzy mimo wielu przeciwności związanych z pandemią w naszym kraju zaprezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom sportowy. 

MKKK reprezentowało 16 zawodników, zdobywając 8 medali:

2 miejsce: Katarzyna Lisiewska, Oliwia Sobiech, Antek Śniadach,

3 miejsce: Olga Boruch, Gabriel Puławski, Marcin Nalewajk, Jakub Stańczyk, Nazar Makar.

Duża ilość startujących w każdej kategorii wagowej spowodowała, że aby znaleźć się w strefie medalowej trzeba było stoczyć kilka walk, a następnie po dużym zmęczeniu wyjść na matę i walczyć o jak najwyższe miejsce na podium. Profesjonalne podejście zawodników MKKK przyniosło wymierny efekt w postaci 8 medali na tak ważnych mistrzostwach, co plasuje nasz klub w ścisłej czołówce polskiego Karate wśród juniorów i kadetów.

Warto zaznaczyć, że organizacja wyjazdu 16 zawodników i trenerów na dwudniowy turniej takiej rangi to duże przedsięwzięcie finansowe i organizacyjne. W tym miejscu zarząd MKKK chciałby serdecznie podziękować władzom miasta Ostrołęki oraz Wójtowi Gminy Kadzidło Panu Dariuszowi Łukaszewskiemu, który dzięki wsparciu finansowemu transportu przysłużył się do udziału sportowego naszych zawodników w mistrzostwach.

Opiekę nad prawidłowym i profesjonalnym udziałem MKKK w turnieju sprawowali sensei Artur Prusiński, sensei Marian Zając i sensei Kinga Przybyłek, którzy byli również sekundantami swoich podopiecznych, a w składzie sędziowskim zasiadł sensei Wojciech Domański.


Sensei Artur Prusiński i Przyjaciele

Sensei Artur Prusiński i Przyjaciele

calendar.png


Każdy trening traktuj jako osobisty sukces, podczas edukacji sportowej - Nowe wideo !

Każdy trening traktuj jako osobisty sukces, podczas edukacji sportowej - Nowe wideo !

calendar.png

 

 


Dojo Stara Wieś - seminarium dla sędziów

Dojo Stara Wieś - seminarium dla sędziów

calendar.png

W dniach 12-14 marca 2021 r. w Europejskim Centrum Budo Dojo Stara Wieś odbyło się seminarium czarnych pasów i kurs sędziowski PFKS.

Umiejętne sędziowanie walk to bardzo istotny element turniejów karate, a jeśli z roku na rok polskie shinkyokushin robi ogromne postępy pod kątem organizacyjnym oraz sportowym to musi się to wiązać z rozwojem sędziów.

W miniony weekend 80 uczestników pod okiem shihan Aleksandra Goncharenko miało okazję udoskonalić swoje umiejętności sędziowskie i zapoznać się z nowymi przepisami, co na pewno zaowocuje podczas najbliższych zawodów. Podczas seminarium odbyły się również treningi z elementami kumite, kata oraz ido geiko. Wśród uczestników kursu znaleźli się również przedstawiciele MKKK - sensei Artur Prusiński i sensei Wojciech Domański.


III miejsce drużynowo dla MKKK

III miejsce drużynowo dla MKKK

calendar.png

14 marca na warszawskim Mokotowie odbyła się kolejna edycja Mazowieckiej Ligi Karate, w której wzięły udział kluby ze wszystkich organizacji karate, jakie występują na sportowej mapie Mazowsza. Organizatorami turnieju byli Uczniowski Klub Sportowy „Heros” oraz Okręgowy Związek Karate Województwa Mazowieckiego. Łącznie startowało prawie 250 zawodników z 24 klubów, którzy musieli stoczyć przynajmniej 3 walki, żeby znaleźć się w strefie medalowej.

MKKK reprezentowało 22 zawodników, którzy zdobyli 8 medali, dzięki czemu uplasowali się na 3 stopniu podium w klasyfikacji drużynowej:

1 miejsce: Szymon Nalewajk, Szymon Brzuzy, Kevin Gorzęba

3 miejsce: Dominik Domian, Maciej Olesiński, Patryk Dobrzyński, Paulina Śledziewska, Jan Kołakowski

Zawodnicy, którzy nie wywalczyli medali z turniejem pożegnali się tuż przed wejściem do strefy medalowej, a na szczególne wyróżnienie zasługuje Szymon Nalewajk, który wszystkie swoje pięć walk wygrał przed czasem.

                                                                                Opiekunami zawodników byli sensei Marian Zając i sensei Kinga Przybyłek. W składzie                                                                            sędziowskim znalazła się senpai Klaudia Kymona.


 

Harmonia jest podstawą karate. Miłość do rodziców, szacunek do nauczycieli, zaufanie w stosunku do przyjaciół oraz skromność wydają się być korzeniami Budo-Karate Kyokushin. Myślę że jest ono bardzo potrzebne współczesnemu światu. Kyokushin oznacza poszukiwanie najwyższej prawdy w aspekcie fizycznym, psychicznym oraz duchowym.