Zawodnicy MKKK Shinkyokushin w gronie najlepszych karateków w Polsce

Zawodnicy MKKK Shinkyokushin w gronie najlepszych karateków w Polsce

calendar.png

W minioną sobotę, tj. 04.03.2023 r. do Mielca przyjechało 243 zawodników z 43 klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Karate Shinkyoksuhinkai, aby walczyć o możliwość udziału w Mistrzostwach Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców, które w tym roku odbędą się na Węgrzech, oraz Mistrzostwach Świata Open odbywających się co 4 lata w japońskim Tokio. PFKS to jedna z niewielu federacji karate na świecie, która wymaga, aby w każdym członkowskim kraju odbywały się eliminacje do mistrzostw rangi kontynentalnej. Z każdej kategorii wagowej i wiekowej kwalifikacje uzyskują tylko zawodnicy, którzy zdobędą 1 i 2 miejsce (dodatkowo odbywa się walka o 3 miejsce, a jej zwycięzca znajduje się na liście rezerwowej kadry narodowej).

Udział w turnieju wzięli zawodnicy MKKK w składzie: Wyszomirska Julia, Wiktorska Lena, Mieczkowska Helena, Duch Amelia, Kłos Iga, Piskorek Iza, Lisiewska Katarzyna, Żebrowski Maksymilian, Szczepanek Jan, Dziadak Adam, Śledziewski Aleksander, Biedrzycki Miłosz, Prusiński Jakub, Stańczyk Jakub, Kozłowski Wiktor, Sierzan Piotr.

Na podium znaleźli się:

1 miejsce: Katarzyna Lisiewska – stoczyła dwie zacięte walki, a każdą z nich wygrała po dogrywkach. Sukces Kasi był możliwy dzięki jej bardzo sumiennej pracy podczas okresu przygotowawczego do zawodów.

2 miejsce: Iza Piskorek – jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek MKKK znowu nie zawiodła. Iza stoczyła na turnieju 2 walki, następnie decyzją sensei Artura Prusińskiego nie wystąpiła w finale z powodu kontuzji ręki, a szkoda, ponieważ była szansa na złoty medal.

2 miejsce: Jakub Prusiński – zawodnik z 8 kyu (niebieski pas, a wiec początek drogi karate) toczył wyrównane pojedynki z przeciwnikami o znacznie większym doświadczeniu. Po 3 wygranych walkach musiał uznać wyższość rywala w finale, jednak warto wspomnieć o tym, że była to nie jednogłośna decyzja sędziów.

Tuż za podium uplasował się Jakub Stańczyk, który mimo swojej ambitnej postawy przegrał walkę o 3 miejsce, które dałoby mu miejsce na liście rezerwowej zawodników startujących na ME.

Pozostali zawodnicy nie uzyskali kwalifikacji, jednak, jak to ujął sensei Artur, na poniedziałkowym treningu „w naszej grupie nie było słabych punktów”. Cała ekipa pokazała karate w najlepszym wydaniu i tylko detale zdecydowały, że MKKK uzyskał 3 kwalifikacje, a nie 16.

Opiekunami zawodników byli sensei Artur Prusiński i Kinga Przybyłek.


I miejsce drużynowo dla MKKK podczas turnieju o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich

I miejsce drużynowo dla MKKK podczas turnieju o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich

calendar.png

W dniu 10 grudnia, w Giżycku w Centralnym Ośrodku Sportu odbył się IX Turniej Karate Shinkyokushin o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. W zawodach wzięło udział 160 zawodników z 8 klubów (Ostrołęka, Giżycko, Ełk, Grajewo, Bartoszyce, Suwałki, Lidzbark Warmiński oraz Białystok).

Miejsca medalowe dla MKKK zdobyli:

9x1 miejsce: Jan Popiołek, Emilia Borkowska, Karol Śliwka, Kevin Gorzęba, Jan Kołakowski, Helena Mieczkowska, Jakub Prusiński, Iga Kłos, Aleksander Prusinowski,

13x2 miejsce: Ayad Gohari, Marcin Domian, Maja Kurlandzka, Dawid Dądera, Maciej Świerczewski, Stanisław Ryl-Świderski, Julia Wyszomirska, Amelia Duch, Maksymilian Żebrowski, Adam Dziadak, Jakub Stańczyk, Wiktor Kozłowski, Tomasz Sakowski,

13x3 miejsce: Jakub Sakowski, Maria Napiórkowska, Hanna Mrowinska, Bartosz Jaworski, Bartosz Jemielita, Nikodem Kowalczyk, Karol Rydel, Anna Twardziak, Wiktoria Sakowska, Małgorzata Kozłowska, Lena Wiktorska, Aleksander Śledziewski, Miłosz Biedrzycki. Taka ilość miejsc medalowych pomogła nam zdobyć okazały puchar za 1 miejsce drużynowo.

Opiekunami grupy byli: sensei Artur Prusiński, sensei Kinga Przybyłek, senpai Kinga Kot, a w składzie sędziowskim sensei Krzysztof Pszonak.


MKKK SHINKYOKUSHIN z medalami po KOKORO CUP

MKKK SHINKYOKUSHIN z medalami po KOKORO CUP

calendar.png

4 grudnia zawodnicy MKKK brali udział w międzynarodowym turniej karate KOKORO CUP Juniorów, który odbył się w Warszawie.
Do rywalizacji w japońskich przepisach WKO zgłosiło 32 kluby karate, ponad 200 zawodników z Polski, Ukrainy , Szwecji i Gruzji.
A oto medaliści:
II mc: Wiktor Kozłowski, Jakub Prusiński, Dawid Dądera,
III mc: Karol Śliwka, Iga Kłos, Miłosz Biedrzycki, Adam Dziadak.
Startowali również: Jakub Stańczyk, Maciej Świerczewski, Aleksander Śledziewski, Amelia Popiołek
Sekundantami byli sensei: Marian Zając, Kinga Przybyłek i senpai Kinga Kot.

9 medali dla MKKK podczas Mazowieckiej Ligi Karate

9 medali dla MKKK podczas Mazowieckiej Ligi Karate

calendar.png

W minioną niedzielę, w miejscowości Konstancin-Jeziorna k. Warszawy, odbyła się kolejna edycja Mazowieckiej Ligi Karate, która zgromadziła 225 uczestników z 15 klubów. Karatecy MKKK ponownie stanęli na podium i zdobyli łącznie 9 medali:

1. miejsce: Szymon Nalewajk,

2. miejsce: Nela Mosakowska, Dominik Mikulski, Karol Rydel,

3. miejsce: Emilia Borkowska, Jakub Sakowski, Marcin Domian, Dominik Nakielski, Sebastian Zyśk.

W zawodach wzięli również udział Michał Chudziński, Dominik Domian, Bartosz Jaworski, Bartosz Jemielita oraz Maciej Olesiński, którzy tym razem znaleźli się poza strefą medalową. Opiekunami grupy byli sensei Kinga Przybyłek i senpai Tomasz Olesiński, natomiast w składzie sędziowskim znalazł się senpai Mariusz Załęski.


Iza Piskorek z brązowym medalem Mistrzostw Europy 2022

Iza Piskorek z brązowym medalem Mistrzostw Europy 2022

calendar.png

W dniach 5-6.11.2022 bułgarska Sofia stała się stolicą europejskiego karate goszcząc najlepszych karateków ze Starego Kontynentu podczas Mistrzostw Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców Karate Shinkyokushinkai Europejskiej Organizacji Karate EKO, którzy toczyli zmagania w konkurencji kata i kumite. W składzie reprezentacji Polski była czwórka zawodników MKKK: Iza Piskorek, Katarzyna Lisiewska, Piotr Prusiński i Wiktor Kozłowski. Przepustką pozwalającą na wyjazd do stolicy Bułgarii był turniej kwalifikacyjny, w którym trzeba było zająć minimum 2 miejsce w swojej kategorii wagowej i wiekowej. Wspomniana czwórka już podczas kwalifikacji pokazała gotowość do reprezentowania naszego kraju na tak poważnym turnieju, jakim są Mistrzostwa Europy.

Reprezentacja Polski zdobyła łącznie 25 medali, co dało nam III miejsce w klasyfikacji medalowej. Swój udział w tym osiągnięciu miała Iza Piskorek zdobywając brązowy medal. W walce o wejście do najlepszej czwórki Iza nie dała żadnych szans swojej przeciwniczce z Węgier i bez większych problemów awansowała do półfinału, gdzie musiała uznać wyższość litewskiej zawodniczki. Ich walka była bardzo wyrównana,       o czym świadczył niejednogłośny werdykt sędziów.

Pozostała trójka zawodników MKKK zakończyła swoje zmagania na walkach 1/8 finału. Ich postawa przynosi dumę całemu klubowi, ponieważ do ostatnich sekund walczyli o wygraną i tylko niewielka różnica, w jakości wykonywanych technik i przygotowaniu fizycznym sprawiła, że nie osiągnęli oni wymarzonego celu, jakim było miejsce na podium.

Takie wyjazdy jak na minione Mistrzostwa Europy dają wielką satysfakcję trenerom MKKK z faktu, że mogą prowadzić zajęcia z tak wspaniałymi zawodnikami, którzy na każdym turnieju godnie reprezentują nasz klub i kraj. Wyjazd na mistrzostwa był możliwy dzięki finansowemu wsparciu przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Ostrołęce oraz Gminy Kadzidło. Opiekunami grupy byli sensei Artur Prusiński, Marian Zając i Kinga Przybyłek.


Mistrzowski bilans MKKK: 7 zawodników = 7 medali

Mistrzowski bilans MKKK: 7 zawodników = 7 medali

calendar.png

2 października 2022 r. (niedziela) zawodnicy MKKK udali się do Radzymina, aby na matach tamtejszej hali ROKiS walczyć o medale ogólnopolskiego turnieju Klubowy Grand Prix Karate Radzymin 2022. Organizatorem wydarzenia, które zgromadziło ponad 160 zawodników z 24 klubów był WKO Poland BC Lenkiewicz.

Dla zawodników naszego klubu był to pierwszy start w obecnie trwającym sezonie i trzeba przyznać, że nie można było go lepiej rozpocząć. Każdy z podopiecznych sensei Artura Prusińskiego i Mariana Zająca stanął na wysokości zadania, dzięki czemu wszyscy uplasowali się na podium:

1.      Miejsce: Jan Kołakowski,

2.      Miejsce: Kevin Gorzęba, Małgorzata Kozłowska, Iga Kłos, Jakub Stańczyk,

3.      Miejsce: Julia Wyszomirska, Aleksander Prusinowski.

Gościem specjalnym zawodów, z racji tego, że były rozgrywane tydzień po Wagowych Mistrzostwach Świata, była Monika Zielińska, która wywalczyła tytuł wicemistrzyni MŚ. Jej obecność była dodatkowym bodźcem do jak najlepszego zaprezentowania się na macie dla wszystkich zawodników. Można śmiało stwierdzić, że nasi zawodnicy dźwignęli tę presję i pokazali swoje najlepsze karate.

Opiekunami grupy byli sensei Kinga Przybyłek i sensei Krzysztof Pszonak, który znalazł się również w składzie sędziowskim.


Zaczynamy sezon 2022 !

Zaczynamy sezon 2022 !

calendar.png

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na treningi karate w 13 miejscowościach (szczegóły u instruktorów)
Treningi rozpoczynają się od:
01.09.2022r. (czwartek) - Ostrołęka galeria Alius (dawna sekcja Aquapark, grupa początkująca i średniozaawansowana).
02.09.2022r. (piątek) – Kadzidło, Ostrołęka galeria Alius (dawna sekcja Hala Gołasia), Kamianka.
05.09.2022r. (poniedziałek) - Nowa Wieś, Wąsewo, Goworowo, Różan.
06.09.2022r. (wtorek) – Myszyniec, Rzekuń, Rzewnie, Płoniawy-Bramura, Maków Mazowiecki.
07.09.2022r. (środa) – Ostrołęka, galeria Alius (dawna sekcja sp5 i sp10), Laskowiec
07.10.2022r (piątek) –Pastelove Przedszkole Maków Mazowiecki.
Dokładne godziny poszczególnych treningów znajdziecie w zakładce „TRENINGI"

 


Mamy to !!! Złote medale i kwalifikacje do wyjazdu na ME dla zawodników MKKK

Mamy to !!! Złote medale i kwalifikacje do wyjazdu na ME dla zawodników MKKK

calendar.png

11 czerwca 2022 r. w hali MOSiR w Łańcucie, odbył się turniej kwalifikacyjny Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin do Mistrzostw Europy U-16, U-18 i U-20, które w tym roku odbędą się na początku listopada w bułgarskiej Sofii. Zawodnicy MKKK podczas sobotniego turnieju zdobyli cztery kwalifikacje:
1. miejsce – Piotr Prusiński, Wiktor Kozłowski,
2. miejsce – Katarzyna Lisiewska, Iza Piskorek.
Aby uzyskać kwalifikację do wyjazdu na turniej rangi ME, trzeba wygrać swoją kategorię wagową i wiekową lub zająć II miejsce. Cała czwórka stoczyła bardzo ładne pojedynki, podczas których wykorzystali wyuczone schematy ćwiczone na treningach. Miejsce na podium dla Izy mogło być wyższe, jednak po wygraniu dwóch walk musiała zrezygnować z udziału w finale z powodu kontuzji stawu skokowego. Jednak nie przeszkodzi jej to pojechać do Sofii, gdzie będzie bronić tytułu Mistrzyni Europy z 2021 r.
Aleksander Prusinowski, Marcin Nalewajk, Jakub Prusiński i Piotr Sierzan stanęli na najniższym stopniu podium ocierając się tym samym o miejsca gwarantujące wyjazd do Sofii. Kolejnym pechowcem z team’u MKKK był Marcin Nalewajk, który przez kontuzję kości kciuka nie mógł dokończyć walki o wejście do finału.
Pozostali zawodnicy w składzie: Zuzanna Kempa, Helena Mieczkowska, Iga Kłos, Jakub Stańczyk i Rafał Łuba po stoczeniu wyrównanych walk na bardzo wysokim poziomie intensywności nie przeszli kwalifikacji. Cała drużyna MKKK pokazała charakter i zaangażowanie, czego efektem jest fakt, że czworo z nich wybiera się do Bułgarii, aby na tamtejszych matach walczyć o złote medale ME.
Organizatorem turnieju, który zgromadził 172 zawodników z 37 klubów, był Rzeszowski Klub Sportów Walki SYSTEM. Reprezentacja MKKK licząca 13 zawodników zdobyła drużynowo 8 miejsce, co również jest dla nas sporym wyróżnieniem.
Opiekunami zawodników byli sensei Artur Prusiński, Marian Zając i Kinga Przybyłek, w składzie sędziowskim znalazł się Wojciech Domański.

 


MKKK Płoniawy - Bramura

MKKK Płoniawy - Bramura

calendar.png

Mała sekcja, mała szkoła,mała miejscowość... Duża publiczność, dużo emocji, dużo radości..
Czyli pokaz i Turniej Świeżaków z okazji Dnia Dziecka 2.06 Płoniawy - Bramura - sensei Maria

 


Dzień Dziecka i nie tylko

Dzień Dziecka i nie tylko

calendar.png

Jak co roku 1 czerwca to okazja do złożenia życzeń dzieciom i sensei Arturowi z okazji urodzin Był szampan, cukierki, prezent i....

Prawie godzinny trening kumite 


 

Harmonia jest podstawą karate. Miłość do rodziców, szacunek do nauczycieli, zaufanie w stosunku do przyjaciół oraz skromność wydają się być korzeniami Budo-Karate Kyokushin. Myślę że jest ono bardzo potrzebne współczesnemu światu. Kyokushin oznacza poszukiwanie najwyższej prawdy w aspekcie fizycznym, psychicznym oraz duchowym.