Dwa złote medale dla zawodników MKKK

Dwa złote medale dla zawodników MKKK

calendar.png

20 kwietnia 2022 r. w Górze Kalwarii k. Warszawy odbyła się kolejna edycja Mazowieckiej Ligi Karate, w której wzięli udział zawodnicy z 18 klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate Województwa Mazowieckiego. Karatecy z MKKK w składzie: Szymon Nalewajk, Szymon Brzuzy, Nikodem Kowalczyk, Dominik Domian i Emilia Borkowska zdobyli 2 złote medale, które wywalczyli Szymon i Szymon. Zarówno jeden jak i drugi zawodnik musieli stoczyć po 4 walki, żeby stanąć na najwyższym stopniu podium. Dodatkową nagrodę za wyniki z poprzedniego sezonu Mazowieckiej Ligi Karate odebrał Szymon Nalewajk, który za zajęcie 1 miejsca w klasyfikacji końcowej ligi otrzymał kimono, czyli najbardziej pożądany prezent przez każdego karatekę.

Dobra postawa zawodników MKKK pokazuje, że zarząd klubu i reszta naszych instruktorów wykonują znakomitą pracę z dziećmi, które na każdych zawodach zajmują czołowe miejsca.

Opiekunami zawodników podczas turnieju byli sensei Kinga Przybyłek. W składzie sędziowskim znalazł się sensei Wojciech Domański i senpai Klaudia Kymona.


5 medali i tytuł mistrzowski dla zawodników MKKK

5 medali i tytuł mistrzowski dla zawodników MKKK

calendar.png

13.03.2022 r. Ostrów Mazowiecka gościła 230 zawodników z 25 klubów karate z całego województwa mazowieckiego, którzy walczyli o medale na Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego w Karate Kyokushin. Udział w zawodach wzięli karatecy MKKK Shinkyokushin, którzy zdobyli łącznie 5 medali:

1 miejsce: Amelia Duch,

2 miejsce: Maciej Białobrzeski, Jakub Prusiński,

3 miejsce: Jan Kołakowski, Aleksander Prusinowski.

Podczas ceremonii wręczenia nagród, zawodnik MKKK Jan Kołakowski otrzymał okolicznościową nagrodę za tytuł najlepszego zawodnika z rocznika 2010 za serię zawodów Mazowieckiej Ligi Karate w sezonie 2020/2021. Jest to już kolejne takie wyróżnienie dla podopiecznych sensei Artura Prusińskiego i sensei Mariana Zająca na przestrzeni ostatnich lat.

Opiekunami grupy byli sensei Kinga Przybyłek, i senpai Kinga Kot. W składzie sędziowskim zasiadł sensei Krzysztof Pszonak.


Instruktorzy MKKK na międzynarodowym seminarium w starej wsi

Instruktorzy MKKK na międzynarodowym seminarium w starej wsi

calendar.png

Sensei Marian Zając i sensei Wojciech Domański, biorą udział w międzynarodowym seminarium dla czarnych pasów. Seminarium odbywa się w dniach 10 - 12 marca w Dojo Stara Wieś. Szkolenie zgromadziło 160 instruktorów, sędziów i zawodników z kilkunastu krajów Europy. Kurs sędziowski prowadzą sędziowie z czołówki światowego karate pod przewodnictwem Shihan Michaela Soderkwista.


Sensei Artur Prusiński - grzeczność, pokora, akceptacja, zrozumienie. Osu !

Sensei Artur Prusiński - grzeczność, pokora, akceptacja, zrozumienie. Osu !

calendar.png


MKKK na Seminarium z Wicemistrzem Świata

MKKK na Seminarium z Wicemistrzem Świata

calendar.png

W dniach 25 -27 lutego siedemnastu zawodników MKKK SHINKYOKUSHIN uczestniczyło w Seminarium z sensei Maciejem Mazurem. Seminarium odbyło się w Centrum Budo w Starej Wsi. 


I Gala sportu gminy myszyniec

I Gala sportu gminy myszyniec

calendar.png

W dniu 13.02.2022 roku w Regionalnym Centrum Kultury Kurpiowskiej w Myszyńcu odbyła się I Gala Sportu, której pomysłodawcą była Pani burmistrz Elżbieta Abramczyk.
Podczas gali zaprezentowane zostały, kluby sportowe, stowarzyszenia oraz indywidualni sportowcy działający na terenie Gminy Myszyniec. Trenerzy dostali podziękowania za wkład w rozwój sportu a wyróżnieni zawodnicy dyplomy i puchary za wysokie wyniki sportowe. Międzyszkolny Klub Kyokushin Karate reprezentowali Marcin Domian, Dominik Domian, Nikodem Kowalczyk, Amelia Duch wraz z instruktorka sensei Kinga Przybyłek.
Na zakończenie Gali odbył się pokaz naszych medalistów Mistrzostw Europy z 2021 roku Izy Piskorek i Marcina Nalewajk.

Egzaminy na stopnie kyu

Egzaminy na stopnie kyu

calendar.png

Z cyklu "pracująca sobota" - Egzaminy na stopnie kyu. Ze względu na pandemię egzaminy prowadzone są w poszczególnych miejscowościach w mniejszych grupach. Dzisiaj egzaminy odbyły się w Kadzidle i Ostrołęce. Zapraszamy do obejrzenie krótkiego filmiku z Ostrołęckiego egzaminu. Osu !


Zawodnicy MKKK w gronie najlepszych

Zawodnicy MKKK w gronie najlepszych

calendar.png

W miniony weekend zawodnicy MKKK udali się do Sieradza, aby wziąć udział w Mistrzostwach Polski Federacji Karate Shinkyokushin, które były jednocześnie Turniejem Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy Seniorów. Mimo obecności karateków z najlepszych klubów karate w Polsce, wszyscy nasi reprezentanci stanęli na podium:

1.      miejsce: Aleksander Prusinowski,

2.      miejsce: Katarzyna Lisiewska, Piotr Prusiński, Jakub Prusiński,

3.      miejsce: Helena Mieczkowska, Adrian Dawidowski, Gabriel Puławski.

Podopieczni sensei Artura Prusińskiego przez ostatnie 3 tygodnie byli w cyklu przygotowawczym, aby na mistrzostwach znaleźć się w jak najlepszej formie. Długie i żmudne sesje treningowe dały wymierny efekt, ponieważ wszyscy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i po walkach kwalifikacyjnych cała siódemka znalazła się w strefie medalowej. Najlepszy wynik uzyskał Olek Prusinowski, który kolejny raz pokazał swoją wszechstronność i ambicje, dzięki czemu nie miał sobie równych podczas stoczonych walk.

Zawodnicy MKKK kolejny raz mierzyli się na arenie krajowej z najlepszymi zawodnikami w Polsce i w żadnym momencie nie odstawali na krok swoim przeciwnikom, a podczas wielu walk w pełni zdominowali wydarzenia na macie. W naszym klubie stworzyła się grupa młodych zawodników w wieku 14-18 lat, którzy od wielu miesięcy zdobywają kolejne medale i chcą coraz więcej. Ten fakt bardzo cieszy trenerów, ponieważ podopieczni są na dobrej drodze, aby wystartować w koronnej kategorii karate, czyli kumite open.

Opiekunami grupy byli sensei Kinga Przybyłek i Krzysztof Pszonak.


Oliwa Sobiech wicemistrzynią Polski w Karate Kyokushin

Oliwa Sobiech wicemistrzynią Polski w Karate Kyokushin

calendar.png

W miniony weekend zawodnicy MKKK udali się do Radzymina, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski Kyokushin Juniorów i Młodzieżowców Polskiego Związku Karate. Dla większości z nich był to pierwszy start w zawodach, podczas których w konkurencji kumite (walka w pełnym kontakcie) trzeba było mierzyć się z przeciwnikiem bez hogo (pancerz na tułów) i kasków na głowę. Taka formuła walki jest bardziej bezpośrednia i dotyczy zawodników pełnoletnich.

Najlepszy wynik z całej ekipy osiągnęła Oliwia Sobiech, która po trzech walkach zdobyła wicemistrzostwo Polski kategorii młodzieżowców. Podopieczna sensei Artura Prusińskiego znakomicie odnalazła się w nowej dla siebie formule walki. Wykorzystując swoje najlepsze atuty, czyli niesamowite rozciągnięcie i szybkie kopnięcie na strefę jodan (strefa górna, głowa) eliminowała kolejne przeszkody, dzięki czemu znalazła się w finale, gdzie zabrakło bardzo niewiele by osiągnąć ostateczny triumf. Oliwia to zawodniczka, która mimo młodego wieku ma ogromny staż treningowy. W ostatnim czasie zalicza coraz więcej występów na różnego typu turniejach i zawsze znajduje się w ścisłej czołówce. Razem z kilkoma innymi zawodnikami młodego pokolenia tworzy w MKKK grupę ludzi, którzy na pewno jeszcze nie raz będą godnie reprezentować klub i Ostrołękę na arenie krajowej i międzynarodowej.

Pozostałe osoby w składzie: Olga Boruch, Alicja Nalewajk, Katarzyna Lisiewska, Krzysztof Modzelewski, Michał Nienałtowski, Rafał Łuba i Jakub Nienałtowski swój udział w turnieju zakończyli na walkach kwalifikacyjnych, jednak większość z nich poległa z przeciwnikami, którzy ostatecznie wygrali swoje kategorie. Fakt ten pokazuje, że na każdym turnieju zawodnicy MKKK plasują się w czołówce, a jeśli ostatecznie nie zdobywają medali to po wyrównanych pojedynkach z najlepszymi w kraju.

W zawodach wzięło udział 220 zawodników z 77 klubów z terenu całej Polski.

Opiekunami grupy byli sensei Marian Zając, sensei Kinga Przybyłek, a w składach sędziowskich sensei Wojciech Domański.


Karatecy z MKKK znowu najlepsi

Karatecy z MKKK znowu najlepsi

calendar.png

20 listopada w Bartoszycach odbyła się Ogólnopolski Turniej Bartoszyce Cup, w którym udział wzięło 177 zawodników z 12 klubów reprezentujących różne organizacje kyokushin karate kontaktowego. Udział w zawodach wzięli zawodnicy MKKK, którzy osiągnęli imponujący wynik zajmując II miejsce drużynowo i zdobywając 12 medali:

1 miejsce: Marysia Lisiewska, Szymon Nalewajk, Szymon Brzuzy, Jan Kołakowski, Jan Konarzewski, Aleksander Prusinowski,

2 miejsce: Amelia Duch, Gabriel Puławski,

3 miejsce: Emilia Borkowska, Julia Nowak, Małgorzata Kozłowska, Jakub Prusiński.

Udział w turnieju wziął również Jan Szczepanek, który mimo bardzo dobrej postawy zajął miejsce poza podium. Wszyscy zawodnicy zasługują na duże słowa pochwały, ponieważ kolejny raz pokazali, że na każdym turnieju walczą o najwyższe cele.  Turniej w Bartoszycach był szczególnie udany dla Aleksandra Prusinowskiego, który oprócz zdobycia złotego medalu otrzymał również nagrodę finansową w wysokości 500,00 zł ufundowaną przez Burmistrza Bartoszyc Pana Piotra Petrykowskiego. 

Opiekunami zawodników byli sensei Kinga Przybyłek i Krzysztof Pszonak, w roli sekundanta idealnie sprawdził się senpai Piotr Prusiński, a w składzie sędziowskim zasiadł sensei Wojciech Domański.

Postawa podopiecznych daje trenerom MKKK na czele z sensei Arturem Prusińskim wiele powodów do dumy i napędza wszystkich do jeszcze większej pracy, ponieważ widać, że poświęcenie na treningach daje wymierny efekt w postaci kolejnych medali.


 

Harmonia jest podstawą karate. Miłość do rodziców, szacunek do nauczycieli, zaufanie w stosunku do przyjaciół oraz skromność wydają się być korzeniami Budo-Karate Kyokushin. Myślę że jest ono bardzo potrzebne współczesnemu światu. Kyokushin oznacza poszukiwanie najwyższej prawdy w aspekcie fizycznym, psychicznym oraz duchowym.