Pracująca sobota

Pracująca sobota

calendar.png

23 października, trening i randori (walki treningowe) Okręgowego Związku Karate Województwa Mazowieckiego - prowadzący sensei Maciej Mazur Wicemistrz Świata. Ponad 100 uczestników w tym MKKK SHINKYOKUSHIN sensei Marian, senpai Krzysztof i Kuba Osu


To My tworzymy historię MKKK SHINKYOKUSHIN

To My tworzymy historię MKKK SHINKYOKUSHIN

calendar.png


To My tworzymy historię MKKK SHINKYOKUSHIN

To My tworzymy historię MKKK SHINKYOKUSHIN

calendar.png


Historyczny sukces MKKK!!!

Historyczny sukces MKKK!!!

calendar.png

19 września w Ełku zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate zdobyli 6 kwalifikacji na Mistrzostwa Europy. Podopieczni sensei Artura Prusińskiego i Mariana Zająca pokazali doskonałą formę i umiejętności rywalizując z najlepszymi zawodnikami z całej Polski. Aby znaleźć się w kadrze Polski należało zdobyć pierwsze lub drugie miejsce w danej kategorii. Przed nimi czas wzmożonych treningów i przygotowań, aby w jak najlepszej dyspozycji pojechać na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w listopadzie w rumuńskim mieście Oradea.

Nominacje w swoich kategoriach zdobyli:

Iza Piskorek, Oliwia Sobiech, Olga Boruch, Katarzyna Lisiewska, Nazar Makar, Marcin Nalewajk.

Oprócz nich udział w kwalifikacjach zaliczyli:

Alicja Nalewajk, Aleksander Prusinowski, Gabriel Puławski, Antoni Śniadach i Jakub Stańczyk.

Opiekunami i sekundantami podczas zawodów byli: sensei Artur Prusiński, sensei Marian Zając i sensei Kinga Przybyłek.

W składzie sędziowskim z międzynarodowymi kwalifikacjami znalazł się sensei Wojciech Domański.


Zaczynamy kolejny sezon !

Zaczynamy kolejny sezon !

calendar.png

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, na treningi karate
w 12 miejscowościach(szczegóły u instruktorów),

treningi rozpoczynają się od:

 01.09.2021 (środa) – Ostrołęka - Hala im. A. Gołasia

02.09.2021 (czwartek) – Ostrołęka Sp.1, Aquapark, Myszyniec, Rzekuń

 03.09.2021 (piątek) – Kadzidło, Nowa Wieś, Ostrołęka Sp. 10

 06.09.2021 (poniedziałek) - Ostrołęka Sp. 5, Wąsewo, Goworowo, Różan

 07.09.2021 (wtorek) Rzewnie, Płoniawy-Bramura, Maków Mazowiecki

 30.09.2021 (czwartek) - Pastelove Przedszkole Maków Maz.

 

dokładne godziny poszczególnych treningów znajdziecie w zakładce "TRENINGI"

 Do zobaczenia na macie, Osu !

 


Pierwsze miejsce drużynowo i miano najlepszego zawodnika turnieju dla podopiecznych sensei Artura i Mariana

Pierwsze miejsce drużynowo i miano najlepszego zawodnika turnieju dla podopiecznych sensei Artura i Mariana

calendar.png

W minioną sobotę, 5 czerwca 2021 r. zawodnicy MKKK walczyli w Ełku na Pucharze Mazur, gdzie przyjechali karatecy z całej Polski, między innymi z Warszawy, Mielna, Sandomierza czy Skarżyska-Kamiennej. Na mocno obsadzonym turnieju podopieczni sensei Artura i sensei Mariana wywalczyli 15 medali, co dało im pierwsze miejsce drużynowo:

Złoty medal: Iza Piskorek, Dominik Nakielski, Kevin Gorzęda, Jan Kołakowski, Aleksander Prusinowski,

Srebrne medale: Katarzyna Lisiewska, Dominik Domian, Dawid Dąbera, Jan Konarzewski,

Brązowe medale: Karol Śliwka, Maciej Świerczewski, Lena Wiktorska, Marysia Lisiewska, Iga Kłos, Helena Mieczkowska.

Miano najlepszego zawodnika turnieju trafiło do Aleksandra Prusinowskiego, który w swojej kategorii nie miał sobie równych.

Sekundantami zawodników byli sensei Artur Prusiński i sensei Marian Zając. W składzie sędziowskim zasiadł sensei Wojciech Domański.


MKKK Z 7 MEDALAMI PODCZAS MAZOWIECKIEJ LIDZE KARATE

MKKK Z 7 MEDALAMI PODCZAS MAZOWIECKIEJ LIDZE KARATE

calendar.png

30 maja 2021 r. na warszawskich Włochach odbyła się kolejna edycja Mazowieckiej Ligi Karate, w której udział wzięli karatecy z roczników 2010, 2011, 2012. W zawodach startowało około 130 zawodników z 16 klubów.

Przedstawiciele MKKK zdobyli łącznie 7 medali:

1 miejsce: Dominik Nakielski, Jan Kołakowski,

2 miejsce: Szymon Nalewajk, Hanna Mrowińska, Szymon Brzuzy,

3 miejsce: Bartek Jemielita, Kevin Gorzęda.

Był to bardzo wymagający turniej, w którym, aby znaleźć się w finałowej czwórce trzeba było wygrać 2 walki, a co za tym idzie, dopiero po wygraniu czterech pojedynków zawodnicy mogli cieszyć się ze zdobycia 1 miejsca w swojej kategorii.

Postawa podopiecznych bardzo cieszy sensei Artura Prusińskiego, który zawsze wymaga przede wszystkim zaangażowania na macie, a tego podczas turnieju nie zabrakło żadnemu z naszych zawodników.

Opiekunami grupy oprócz sensei Artura Prusińskiego byli sensei Kinga Przybyłek i Wojciech Domański.


IX MISTRZOSTWA MKKK ZA NAMI

IX MISTRZOSTWA MKKK ZA NAMI

calendar.png

W minioną sobotę, 29 maja 2021 r. odbyły się IX Mistrzostwa MKKK Shinkyokushin. Udział w turnieju wzięły osoby ćwiczące we wszystkich sekcjach naszego klubu, a warto zaznaczyć, że prowadzimy zajęcia w różnych kategoriach wiekowych w 13 miejscowościach. Do Ostrołęki przyjechało łącznie ponad 200 zawodników, którzy startowali w 3 konkurencjach: kumite, kata i walka z cieniem dla najmłodszych adeptów sztuki karate.

Seria Mistrzostw MKKK Shinkyokushin powstała z myślą o integracji wszystkich karateków ćwiczących w MKKK, którzy jeden dzień w roku poświęcają na poznanie osób uczęszczających do innych sekcji oraz sprawdzenie samego siebie podczas sportowej rywalizacji na macie. Jest to turniej głównie dla osób, na co dzień niestartujących w zawodach.

Tegoroczna edycja przebiegła w bardzo miłej i rodzinnej atmosferze przy obecności Ostrołęckiego Wicestarosty Pana Krzysztofa Parzychowskiego, przedstawiciela Rady Miasta Ostrołęki Pana Grzegorza Milewskiego oraz shihan Remigiusza Karpińskiego pełniącego funkcję Prezesa Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin, który uhonorował sensei Grzegorza Dębowskiego za wyniki sportowe i wkład w rozwój naszego klubu i nie tylko.

Tradycją Mistrzostw MKKK jest obecność przedstawicieli Zakładów Mięsnych Somianka, którzy dzięki swoim umiejętnościom kulinarnym umilili czas wszystkim obecnym serwując niesamowite w smaku potrawy z grilla.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że turniej odbył się dzięki wsparciu Urzędu Miasta Ostrołęki oraz przy udziale Starostwa Powiatowego w Ostrołęce.

Zarząd MKKK serdecznie dziękuje wszystkim osobom, bez których tak sprawny i profesjonalny przebieg turnieju nie byłby możliwy i już teraz zaprasza na kolejną X edycję za rok.


MKKK na Warsaw Cup 2021

MKKK na Warsaw Cup 2021

calendar.png

Warsaw Cup 2021 wyniki:
Karol Śliwka II mc
Maciej Świerczewski III mc
Emilia Tryc IV mc
Liliana Banaszek V mc
Dawid Dądera V mc
Gratulujemy
Sekundowali sensei Marian i senpai Kinga Osu

Sensei Marian Zając wicemistrzem Polski Wschodniej

Sensei Marian Zając wicemistrzem Polski Wschodniej

calendar.png

22 maja w Białej Podlaskiej odbyły się perfekcyjnie zorganizowane (skończyły się przed 17.00) przez sensei Ariela Miszkiniuka Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego z udziałem ponad 400 karateków z 5 województw.Nasz klub reprezentowała senpai Klaudia Kymona - kat.seniorki + 65 , senpai Mariusz Załęski i sensei Marian w kat. + 35 lat - 85 kg.
Po bardzo ambitnych walkach senpai Mariusz i senpai Klaudia zajęli miejsca tuż za podium. Sensei Marian uzyskał II mc ulegając w finale reprezentantowi Białegostoku ( wielokrotny reprezentant Polski IKO Dariusz Cymerman)
,, Dziękuję bardzo swoim wychowankom za trzymanie czasu, bardzo ciekawe doświadczenie , że na jednych zawodach startujemy razem i nawzajem sobie sekundujemy...plus sekundant senpai Kinga Kot - super zaangażowanie Dziękuję przede wszystkim sensei Pawłowi Orysiakowi ( Trenerowi Reprezentacji Polski SHINKYOKUSHIN) - za sekundowanie i zaproszenie do Ippon Dojo na treningi uzupełniające z taktyki walki (skorzystam), oraz donośne wskazówki shihan Tomasza Lenkiewicza prezesa OZKWM. Po powrocie wygrzebałem ,,stary puchar,, z takiej samej imprezy sprzed 23 lat...jest PROGRES... Przede mną Carpatia Cup - turniej międzynarodowy w Rzeszowie,, Osu sensei Marian

 

Harmonia jest podstawą karate. Miłość do rodziców, szacunek do nauczycieli, zaufanie w stosunku do przyjaciół oraz skromność wydają się być korzeniami Budo-Karate Kyokushin. Myślę że jest ono bardzo potrzebne współczesnemu światu. Kyokushin oznacza poszukiwanie najwyższej prawdy w aspekcie fizycznym, psychicznym oraz duchowym.