z okazji dnia kobiet

z okazji dnia kobiet

calendar.png

wszystkim Paniom ćwiczącym karate w MKKK oraz tym ćwiczącym karate w innych klubach, tym które ćwiczą, ale nie karate oraz tym, które nie ćwiczą karate, ale planują zacząć, tym które kiedyś ćwiczyły, ale zrezygnowały i tym, które nie ćwiczą i nie będą nigdy ćwiczyć oraz tym, które chciałyby ćwiczyć ale brakuje im motywacji, żeby zacząć męska strona klubu MKKK składa najserdeczniejsze życzenia w Waszym dniu, OSU !!!!


Randori w Radzyminie z udziałem MKKK

Randori w Radzyminie z udziałem MKKK

calendar.png

W Radzyminie odbyło się dzisiaj Randori (walki treningowe) oraz kurs sędziowski Okręgowego Związku Karate Województwa Mazowieckiego, oczywiście nie mogło tam zabraknąć MKKK, który był reprezentowany przez senpai Klaudie i senpai Mariusza, OSU !!!


Olga Boruch i Oliwia Sobiech z MKKK wicemistrzyniami Mazowsza w Karate

Olga Boruch i Oliwia Sobiech z MKKK wicemistrzyniami Mazowsza w Karate

calendar.png

28.02.2021 r. na hali sportowej Uniwersytetu Warszawskiego odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Karate. Łącznie wystartowało 256 zawodników z 26 mazowieckich klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate Województwa Mazowieckiego. Organizatorem turnieju był KU AZS UW – sensei Maciej Górski. W związku z reżimem sanitarnym zdecydowano się na podzielenie zawodów na dwie tury, pierwsza z nich dotyczyła rywalizacji seniorów, juniorów i juniorów młodszych i rozgrywana była w godzinach porannych, a po jej zakończeniu do swoich walk przystąpili młodzicy.

MKKK z Warszawy wróciło z dwoma wicemistrzostwami zdobytymi przez Olgę Boruch i Oliwię Sobiech, które w swoich walkach całkowicie zdominowały przeciwniczki i dopiero w finałach musiały uznać wyższość zawodniczek, z którymi walczyły.  Dziewczyny po raz kolejny pokazały się ze świetnej strony motorycznej, dzięki czemu można zakładać, że przed nimi jeszcze wiele startów z sukcesami nie tylko rangi mistrzostw Mazowsza.

Pozostali zawodnicy: Alicja Nalewajk, Kasia Lisiewska, Marysia Lisiewska, Maciej Białobrzeski, Lena Wiktorska, Amelia Duch, Kacper Sośnicki, Amelia Popiołek, Aleksander Prusinowski oraz Gabriel Puławski musieli uznać wyższość przeciwników w walkach o wejście do strefy medalowej. Warto zaznaczyć, że większość z nich debiutowała na turnieju rangi mistrzostw Mazowsza.

Opiekunami grupy byli sensei Artur Prusiński, Marian Zając i Kinga Przybyłek oraz senpai Nikol Prusiński. W składzie sędziowskim znaleźli się sensei Wojciech Domański i senpai Klaudia Kymona


2 miejsce drużynowo dla MKKK podczas Turnieju o Puchar Krainy Wielkich Jezior

2 miejsce drużynowo dla MKKK podczas Turnieju o Puchar Krainy Wielkich Jezior

calendar.png

W minioną sobotę zawodnicy MKKK wzięli udział w Turnieju Karate Shinkyokushin dla dzieci i młodzieży o Puchar Krainy Wielkich Jezior, który odbył się w Centralnym Ośrodku Sportu w Giżycku. Już VIII raz młodzi karatecy z północno-wschodniej Polski mieli okazję rywalizować w stolicy polskiego żeglarstwa. Na słowa uznania zasługuje organizator zawodów sensei Rafał Graca, który w tak trudnym dla wszystkich czasie podjął się próby przygotowania wymagającej imprezy, gdzie mimo reżimu sanitarnego wszystko przebiegało w bardzo sprawny i bezpieczny sposób.

Turniej obfitował w wiele ciekawych walk w wykonaniu zawodników MKKK, którzy finalnie zdobyli 2 miejsce drużynowo. Sensei Artur Prusiński i sensei Marian Zając traktują ten wynik, jako ogromny sukces, ponieważ do Giżycka przyjechały najsilniejsze ekipy z Podlasia, Warmii i Mazur oraz Mazowsza.

Dorobek medalowy zawodników MKKKK to 5 złotych medali, 8 srebrnych medali i 16 brązowych medali:

 

1 miejsce: Marcin Domian, Kacper Brzuzy, Bartek Jaworski, Szymon Brzuzy, Jan Kołakowski

2 miejsce: Aleksandra Malicka, Olaf Dasiak, Dominik Domian, Nikodem Kowalczyk, Szymon Pokwapisz, Julia Nowak, Małgorzata Kozłowska, Miłosz Biedrzycki

3 miejsce: Oliwia Prusik, Amelia Dobrzyńska, Maria Napiórkowska, Dominik Nakielski, Szymon Nalewajk, Nela Mosakowska, Amelia Głażewska, Kevin Gorzęba, Dawid Dądera, Stanisław Ryl-Świderski, Wiktoria Jaworska, Adam Dziadak, Oliwia Jankowska, Aleksandra Pruszkowska, Nazar Makar, Kacper Niedzielski

Opiekunami licznej grupy byli sense Artur Prusiński, sensei Marian Zając, sensei Kinga Przybyłek, sensei Wojciech Domański senpai Kinga Kot oraz senpai Sebastian Jankowski.


MKKK NA seminarium w Starej Wsi

MKKK NA seminarium w Starej Wsi

calendar.png

 

W dniach 12.02.2021 r. – 14.02.2021 r. trenerzy i zawodnicy MKKK wzięli udział w branch’owym seminarium kierowanym przez shihan Mariusza Mazura, które odbyło się w Starej Wsi położonej w woj. świętokrzyskim. Jest to niewątpliwie najbardziej japońska wioska w Europie, która kryje w sobie mnóstwo tradycji kulturowej Kraju Kwitnącej Wiśni.
Uczestnicy zgrupowania mieli okazję ćwiczyć pod okiem sensei Macieja Mazura, który w 2019 r. dokonał niemożliwego, gdy na Mistrzostwach Świata OPEN po stoczeniu 7 walk w dwa dni zdobył srebrny medal. Jest to największy sukces polskiego karate kontaktowego w historii.
Zgrupowanie obejmowało 3 treningi dziennie, podczas których prowadzący skupili się nad aspektami związanymi z kumite. Podczas wieczornych konsultacji można było uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące filozofii karate oraz samego przebiegu MŚ OPEN z 2019 r., których udzielał sensei Maciej. Dziękujemy organizatorom za możliwość udziału w tak owocnym seminarium i już czekamy na termin kolejnego wyjazdu.

Indywidualne wyróżnienia dla zawodników i trenerów MKKK

Indywidualne wyróżnienia dla zawodników i trenerów MKKK

calendar.png

Artur Prusiński i Marian Zając, szkoleniowcy Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate zostali nagrodzeni przez prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika za szczególne osiągnięcia trenerskie.

Za indywidualne osiągnięcia zostali docenieni również Natalia Nalewajk (srebrny medal), Olga Boruch (2 złote, srebrny i brązowy medal), Oliwia Sobiech (złoty i srebrny medal), Alicja Nalewajk (brązowy medal), Katarzyna Lisiewska (złoty i brązowy medal), Helena Mieczkowska (złoty, srebrny i brązowy medal) oraz Sebastian Jankowski (srebny medal). Zawodnicy otrzymali specjalnie przygotowane upominki.

 Prezes klubu MKKK Shinkyokushin składa podziękowania Panu Prezydentowi za okazaną pomoc w organizacji wyjazdów na zawody. Na szczególne podziękowanie zasługuje również Pan Arkadiusz Dobkowski - Zastępca Dyrektora Wydziału Działalności Gospodarczej, Kultury i Sportu za ogromny wkład w rozwój ostrołęckiego sportu.


5 medali dla MKKK na turnieju Bartoszyce Cup

5 medali dla MKKK na turnieju Bartoszyce Cup

calendar.png

19 grudnia w Bartoszycach odbył się kolejny Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Karate Bartoszyce Cup. Był to ostatni turniej dla zawodników MKKK w 2020 r. W zawodach uczestniczyło około 150 zawodniczek i zawodników z 15 klubów z całego kraju. Zawody odbyły się w najwyższym reżimie sanitarnym. Nad bezpieczeństwem czuwał shihan Remigiusz Karpiński 6 Dan oraz sędzia Główny shihan Marek Krejpcio 5 Dan.

Zawodnicy MKKK jak zawsze zmotywowani, pełni wiary i żądni zwycięstwa zdobyli 5 medali:

Złoty medal: Gabriel Bieniek (wygrane trzy walki przed czasem).

Srebrne medale: Oliwia Sobiech i Maciej Białobrzeski (oboje do finału wygrali po dwie walki przed czasem).

Brązowe medale: Marysia Lisiewska i Szymon Brzuzy.

Mimo bardzo ambitnych walk na podium nie stanęli:

Janek Kołakowski, Bartek Murzyn, Olga Boruch, Katarzyna Lisiewska, Helena Borowa oraz Amelia Duch.

Opiekunami grupy byli sensei Artur Prusiński, Kinga Przybyłek i Wojciech Domański. 


MKKK na Kokoro Cup Juniors

MKKK na Kokoro Cup Juniors

calendar.png

Miniony weekend zawodnicy, instruktorzy i sędziowie MKKK spędzili na warszawskich Bielanach. Sobotni wieczór należał do seniorów, którzy podczas Kokoro Cup XIII stoczyli 11 niesamowitych pojedynków w formule full contact. Była to dawka prawdziwego karate na najwyższym światowym poziomie z MKKK w tle, ponieważ sensei Artur Prusiński znalazł się w składzie sędziowskim podczas wszystkich walk. Następnie, odbyła się kolejna edycja Kokoro Cup Juniors, w którym wzięło udział 150 zawodników nie tylko z Polski. Nasz klub reprezentowało 4 zawodników, którzy zdobyli 3 brązowe medale: Katarzyna Lisiewska, Helena Mieczkowska, Gabriel Bieniek. Tym razem poza podium znalazła się Lena Wiktorska. Wszyscy zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony udowadniając, że potrafią rywalizować z najlepszymi zawodnikami z całej Polski. W składzie sędziowskim podczas turnieju znalazł się sensei Wojciech Domański, a sekundantką i opiekunką zawodników była sensei Kinga Przybyłek.


Mistrzostwa Polski i co dalej...

Mistrzostwa Polski i co dalej...

calendar.png

„Prawdziwy dowódca nie mówi naprzód, prawdziwy dowódca mówi za mną...”
i cóż w związku z tym, iż w tym roku nie udało się zdobyć tytułu Mistrza Polski dla MKKK SHINKYOKUSHIN - mamy dwie piękne wicemistrzynie Natalię i Olgę, do ostatniej imprezy o ten tytuł w 2020 roku stanąłem ja. Jedenaście tygodni przygotowań - treningi 4 -6 razy w tygodniu, co nie jest łatwe jak prowadzę średnio cztery treningi dziennie w różnych miejscowościach, plus inna praca... tak na marginesie proszę o zrozumienie mojej nieobecności na paru treningach.
Mistrzostwa Polski Open Katowice 2020 kategoria Masters < 85kg > 35 lat i cóż, po wolnym losie przegrałem z sensei Marcinem Kułakowskim (swoją drogą bardzo dobrym zawodnikiem, medalista Polski, Europy i Świata, zawodnik regularnie startujący od kilkunastu lat - przykład dla młodszego pokolenia i swoich wychowanków) aktualny Mistrz Polski, którego pozdrawiam serdecznie.
Dziękuję sensei Jackowi Kępie (najlepszy sekundant w tej części świata) za sekundowanie i czas poświęcony dla „wiecznie młodego i ciągle obiecującego zawodnika”
Co dalej? Odpowiedź prosta: Startujemy dalej! Niebawem Kokoro Cup 2020 ! potem 2021 rok! pozdrawiam w szczególności Naszych Klubowiczów i jako Trener Reprezentacji Polski Kadetów całą Kadrę - sensei Marian
p.s. w trudnych chwilach, rozterkach czy podjąć wyzwanie i startować... spójrz na to moje zdjęcie z sensei Jackiem, tam stoi 46-letni dzieciak po przegranej wprawdzie walce, ale zadowolony z udziału w rywalizacji sportowej, Karateka, OSU

Artur Prusiński - ćwiczenia

Artur Prusiński - ćwiczenia

calendar.png

                                      Sensei Artur przygotował dla Was serie ćwiczeń, które możecie wykonać w swoich domach i mieszkaniach.


 

Harmonia jest podstawą karate. Miłość do rodziców, szacunek do nauczycieli, zaufanie w stosunku do przyjaciół oraz skromność wydają się być korzeniami Budo-Karate Kyokushin. Myślę że jest ono bardzo potrzebne współczesnemu światu. Kyokushin oznacza poszukiwanie najwyższej prawdy w aspekcie fizycznym, psychicznym oraz duchowym.