Pierwszy Egzamin w MKKK na stopnie Kyu

Pierwszy Egzamin w MKKK na stopnie Kyu

calendar.png

19 grudnia odbył się egzamin na stopnie kyu dla członków Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate - Shinkyokushin. O godzinie 9.00 w Hali Sportowej im . Arkadiusz Gołasia stawiło się blisko 150 karateków wraz ze swoimi instruktorami z sekcji w Ostrołęce, Makowie Mazowieckim, Różanie, Kadzidle i Goworowie. Egzamin przeprowadził sensei Mariusz Mazur z Bielańskiego Klubu Kyokushin Karate Branch Chief NPO.WKO - SHINKYOKUSHINKAI (przedstawiciel regionalny Światowej Organizacji Karate, w Polsce jest obecnie dziesięciu takich przedstawicieli).

Po przywitaniu uczestników sensei Mariusz opowiedział krótko o swojej wizycie w Japonii na 42 Mistrzostwach Japonii Open w październiku tego roku i przekazał wartości jakimi powinien kierować się każdy karateka nie tylko na treningu a są to: szacunek dla rodziców, nauczycieli, zaufanie do przyjaciół.

Egzamin rozpoczął się od krótkiej rozgrzewki poprowadzonej przez prezesa MKKK sensei Artura Prusińskiego, a następnie zdający wykonywali pojedyncze techniki, kombinacje i testy sprawnościowe. Po 2.5 godzinnym egzaminie zdający na wyższe stopnie przeszli na salkę do sztuk walki gdzie wykonywali kata( układy) a następnie przystąpili do najtrudniejszej części egzaminu - Kumite(walki). Pomimo zmęczenia widać było determinację i hart ducha walczących u których na pewno jeszcze w pamięci pozostały piątkowe walki toczone na II Gali K-1 - MMA którą MKKK - SHINKYOKUSHIN organizował wspólnie z UKS Gladiator. I pomimo tego że nie było tak efektownych rozstrzygnięć jak sempai Michała Gibniewskiego w piątek, to było na co popatrzeć.

Ostatnie 15 minut walk było dla wszystkich dużym zaskoczeniem, gdyż sensei Mariusz podkreślając że karate to nie tylko walki sportowe ale przede wszystkim sztuka walki i umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji, podjął decyzję o walkach dwóch przeciwników na jednego!

Gratulacje dla wszystkich zdających i dla tych co zdali i dla tych którym tym razem się nie powiodło. Pamiętajcie: masz wyższy stopień - twój instruktor będzie teraz od ciebie więcej wymagał więc ćwicz mocniej, nie zdałeś to już dziś rozpocznij przygotowania do następnego egzaminu który odbędzie się w czerwcu, wbrew pozorom to już niedługo. Osu!


II Gala MMA i K-1 w Ostrołęce

II Gala MMA i K-1 w Ostrołęce

calendar.png

17 grudnia odbyła się II Gala MMA i K-1 w Ostrołęce, organizowana przez MKKK Shinkyokushin oraz UKS Gladiator. Na gali można było zobaczyć wspaniałe w walki w formułach takich jak MMA, Karate, K-1 oraz Muay thai. w Formule Karate wspaniale zaprezentował się sempai Michał Gibniewski reprezentant i instruktor MKKK, wielokrotny medalista Pucharu Polski i Mistrzostw Polski, sempai Michał wygrał swoją walkę przez Ippon w pierwszej rundzie. Na gali nie zabrakło również pokazów, techniki dozwolone w Karate i K-1 zaprezentowali sempai Marian Zając instruktor MKKK oraz sempai Mariusz Pojawa reprezentant MKKK. Po czym zobaczyć można było pokaz dzieci które przygotował i poprowadził współorganizator gali, prezes i zarazem instruktor MKKK sensei Artur Prusiński. Wspaniale wypadli zawodnicy z UKS Gladiatora wygrywając swoje wszystkie walki, Najlepszym zawodnikiem został Arkadiusz Ludwiczak UKS Gladiator, natomiast najlepszym technikiem Michał Gibniewski MKKK. Zapraszamy na III Galę MMA i K-1 która odbędzie się w następnym roku.


Kokoro Cup - Relacja

Kokoro Cup - Relacja

calendar.png

w Sobotę 11 grudnia wybraliśmy się na czwartą edycja gali karate kyokushin Kokoro Cup. Głównym celem imprezy było promowanie pozytywnych wartości i wzorców karate, honorowej rywalizacji, wzajemnego szacunku, przyjaźni i zdrowego stylu życia. Według mnie cele zostały osiągnięte, była to wspaniała impreza organizowana przez Bielański Klub Karate Kyokushin (BKKK) którego prezesem jest sensei Mariusz Mazur. Turniej wygrał Litewski zawodnik Pavilionis Mindaugas, który walczył bardzo efektownie. Na gali można było również zobaczyć pokazy z ogniem oraz pokaz Tameshiwari.


Wspólny Trening

Wspólny Trening

calendar.png

W ubiegły piątek gościliśmy na treningu czołowych zawodników Łomżyńskiego Klubu Karate oraz zawodników z Makowa Mazowieckiego z sekcji MKKK prowadzonej przez sempai Mariana Zająca.


Sukcesy MKKK Shinkyokushin na zawodach w Radzyminie

Sukcesy MKKK Shinkyokushin na zawodach w Radzyminie

calendar.png

8 listopada odbył się Otwarty Turniej Shinkyokushin Karate w Radzyminie. W turnieju tym wzięło udział ponad 200 zawodników w tym reprezentacja Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate (MKKK) z sekcji w Ostrołęce, Kadzidle i Goworowie w sumie 12 zawodników. Zawody zostały rozegrane w kategorii kumite (walki) w formule semi – contact ( bardzo wymagająca forma walki, znacznie trudniejsza od  ”lekkiego kontaktu” , tutaj zawodnicy wyposażeni w kaski, ochraniacze tułowia( w przypadku dzieci), nóg i pięści mogą uderzać, kopać mocniej na korpus i nogi a zobowiązani są kontrolować kopnięcia na głowę).

Ta forma walki przygotowuje dzieci i młodzież do startów w formule pełnego kontaktu po ukończeniu
18-tego roku życia. W rozwinięciu artykułu kilka zdjęć z zawodów.
Zawodnicy MKKK zajęli następujące miejsca w swoich kategoriach wiekowych:
Karol Damięcki I miejsce
Krzysztof Damięcki I miejsce
Natalia Nalewajk III miejsce
Damian Szurnicki III miejsce

Pozostali zawodnicy m.in. : Paweł Dzwonkowski, Łukasz Prusiński, Jakub Tomczak,Daniel Serowiecki, Patryk Brzostek, Cezary Łazicki odpadli z dalszej rywalizacji dopiero w  walkach ćwierćfinałowych.
Grupą opiekował się sensei Artur Prusiński, sempai Michał Gibniewski oraz sempai Tomasz Damięcki i sempai Paulina Jakubiak.


Trening Bokserski ze Zbigniewem Stodolskim

Trening Bokserski ze Zbigniewem Stodolskim

calendar.png

w miniony wtorek mieliśmy zaszczyt gościć na treningu kogoś kto bardzo mocno wpisał się w historie ostrołęckiego boksu . Przed wielu laty czołowy zawodnik, a teraz znakomity instruktor Zbigniew Stodolski, któremu serdecznie dziękujemy. I czekamy na kolejne lekcję.


Trening K-1 instruktorów MKKK Ostrołęka

Trening K-1 instruktorów MKKK Ostrołęka

calendar.png

Zachęcamy do obejrzenia filmiku z treningu K-1 instruktorów MKKK, filmik do obejrzenia w dziale Wideo, w treningu udział biorą sensei Artur Prusiński II dan oraz sempai Michał Gibniewski I kyu. Treningi K-1 prowadzone są przez sensei Artura Prusińskiego Instruktora boksu i K-1.  


Tak się tworzy historia MKKK...

Tak się tworzy historia MKKK...

calendar.png

Tak się tworzy historia... Pierwsze treningi w Makówie Mazowieckim i Różanie prowadzone przez sempai Mariana jest rok 2007... zaczynało niewielu dziś ćwiczy regularnie ponad 60 osób w Makowie oraz ponad 40 w Różanie.


K-1 w Makowie Mazowieckim

K-1 w Makowie Mazowieckim

calendar.png

Maków Mazowiecki grupa Ichigeki (najstarsza) zdjęcia z treningu K-1 wiosna 2010, Zdjęcia można obejrzeć w Galerii. Trening był prowadzony przez sempai Mariana Zająca oraz sensei Artura Prusińskiego (instruktor boksu i K-1)


Polska - Litwa w Ełku

Polska - Litwa w Ełku

calendar.png

16 października w Ełku odbył się turniej Karate Full contact. Litewska reprezentacja pokonała Polską mecz skończył się wynikiem 18:22, mimo tego że MKKK wspierał polskich zawodników niestety to nie pomogło, zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Oprócz walk były również pokazy, między innymi pokaz dzieci prowadzony przez sensei Remigiusza Karpińskiego. W dziale Wideo jest filmik z pokazu sensei Remigiusza  Karpińskiego, oraz z drugiego pokazu. W Galerii można znaleźć zdjęcia z wyjazdu.


 

Harmonia jest podstawą karate. Miłość do rodziców, szacunek do nauczycieli, zaufanie w stosunku do przyjaciół oraz skromność wydają się być korzeniami Budo-Karate Kyokushin. Myślę że jest ono bardzo potrzebne współczesnemu światu. Kyokushin oznacza poszukiwanie najwyższej prawdy w aspekcie fizycznym, psychicznym oraz duchowym.