MKKK wśród najlepszych na Mazowszu

MKKK wśród najlepszych na Mazowszu

calendar.png

7 listopada 2021 roku, w Radzyminie, odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, których organizatorami byli klub MKS KK Radzymin oraz Okręgowy Związek Karate Województwa Mazowieckiego. Udział w turnieju wzięło ponad 200 zawodników z różnych organizacji karate kontaktowego, w tym podopieczni sensei Artura Prusińskiego z MKKK.

Zawodnicy MKKK zdobyli łącznie 5 medali:

1 miejsce: Szymon Nalewajk, Jan Kołakowski, Jan Konarzewski

3 miejsce: Emilka Borkowska i Szymon Brzuzy.

Oprócz nich udział w zawodach wzięli Małgosia Kozłowska i Kevin Gorzęba, którzy mimo kilku fantastycznych walk otarli się o podium. Wszyscy zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony i kolejny raz udowodnili, że są wśród najlepszych karateków w swoich kategoriach wiekowych na Mazowszu.

Opiekunem karateków była sensei Kinga Przybyłek, a w składzie sędziowskim znaleźli się sensei Wojciech Domański i senpai Mariusz Załęski.  


Zawodnicy MKKK w gronie najlepszych karateków podczas 14 edycji Kokoro Cup Junior

Zawodnicy MKKK w gronie najlepszych karateków podczas 14 edycji Kokoro Cup Junior

calendar.png

30 października 2021 r. zawodnicy MKKK gościli na warszawskich Bielanach, gdzie odbyła się 14 edycja Kokoro Cup. Organizatorem zawodów był Bielański Klub Kyokushin Karate. Do stolicy przyjechali zawodnicy z ponad 30 klubów z różnych organizacji karate kontaktowego, w tym z Ukrainy i Węgier, którzy mimo wielu przeciwności związanych z pandemią w naszym kraju, zaprezentowali bardzo wysoki i wyrównany poziom sportowy.

MKKK reprezentowało 4 zawodników, wszyscy stanęli na podium:

1 miejsce: Aleksander Prusinowski – wygrane 3 walki w pięknym stylu, sędziowie nie mieli żadnych wątpliwości, kto w tym dniu był najlepszy.

2 miejsce: Jakub Stańczyk 

3 miejsce: Helena Mieczkowska i Gabriel Puławski

Profesjonalne podejście zawodników MKKK przyniosło wymierny efekt w postaci 4 medali podczas wysokiej rangi turnieju, gdzie dozwolone były wszystkie techniki ręczne i nożne, tak jak to jest podczas Mistrzostw Świata Karate kontaktowego.  Dobry występ plasuje nasz klub w ścisłej czołówce polskiego Karate wśród juniorów i kadetów.

29 października, czyli w piątek odbył się turniej Kokoro Cup Senior, obejrzeć można było 12 walk na najwyższym światowym poziomie. Przed pojedynkami odbyło się uroczyste podziękowanie zasłużonym osobom dla polskiego karate, w gronie tym znalazł się sensei Artur Prusiński, który otrzymał wyróżnienie za promowanie karate i wspieranie idei Kokoro Cup.

Opiekę nad prawidłowym i profesjonalnym udziałem MKKK w turnieju sprawowali sensei Artur Prusiński, sensei Marian Zając oraz sensei Kinga Przybyłek, a w składzie sędziowskim zasiadł sensei Wojciech Domański.


Sensei Marian ponownie prowadził treningi na zgrupowaniu Reprezentacji Polski

Sensei Marian ponownie prowadził treningi na zgrupowaniu Reprezentacji Polski

calendar.png

KONSULTACJA KADRY NA ME U20, U18 I U16. W dniu 23.10 w Bielańskim KKK w Warszawie odbyła się konsultacja Kadry Narodowej na ME U20, U18 i U16 (13-14.11, Oradea, Rumunia). W dwóch blokach treningowych udział wzięło niemal 60 zawodników, treningi i spotkanie organizacyjne przeprowadzili shihan Bogdan Lubos oraz trenerzy: Wojciech Radziewicz, Paweł Orysiak, Krzysztof Habraszka, Marianna Sulima-Nurkiewicz, Marian Zając, Maciej Mazur.


Pracująca sobota

Pracująca sobota

calendar.png

23 października, trening i randori (walki treningowe) Okręgowego Związku Karate Województwa Mazowieckiego - prowadzący sensei Maciej Mazur Wicemistrz Świata. Ponad 100 uczestników w tym MKKK SHINKYOKUSHIN sensei Marian, senpai Krzysztof i Kuba Osu


To My tworzymy historię MKKK SHINKYOKUSHIN

To My tworzymy historię MKKK SHINKYOKUSHIN

calendar.png


To My tworzymy historię MKKK SHINKYOKUSHIN

To My tworzymy historię MKKK SHINKYOKUSHIN

calendar.png


Historyczny sukces MKKK!!!

Historyczny sukces MKKK!!!

calendar.png

19 września w Ełku zawodnicy Międzyszkolnego Klubu Kyokushin Karate zdobyli 6 kwalifikacji na Mistrzostwa Europy. Podopieczni sensei Artura Prusińskiego i Mariana Zająca pokazali doskonałą formę i umiejętności rywalizując z najlepszymi zawodnikami z całej Polski. Aby znaleźć się w kadrze Polski należało zdobyć pierwsze lub drugie miejsce w danej kategorii. Przed nimi czas wzmożonych treningów i przygotowań, aby w jak najlepszej dyspozycji pojechać na Mistrzostwach Europy, które odbędą się w listopadzie w rumuńskim mieście Oradea.

Nominacje w swoich kategoriach zdobyli:

Iza Piskorek, Oliwia Sobiech, Olga Boruch, Katarzyna Lisiewska, Nazar Makar, Marcin Nalewajk.

Oprócz nich udział w kwalifikacjach zaliczyli:

Alicja Nalewajk, Aleksander Prusinowski, Gabriel Puławski, Antoni Śniadach i Jakub Stańczyk.

Opiekunami i sekundantami podczas zawodów byli: sensei Artur Prusiński, sensei Marian Zając i sensei Kinga Przybyłek.

W składzie sędziowskim z międzynarodowymi kwalifikacjami znalazł się sensei Wojciech Domański.


Zaczynamy kolejny sezon !

Zaczynamy kolejny sezon !

calendar.png

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, na treningi karate
w 12 miejscowościach(szczegóły u instruktorów),

treningi rozpoczynają się od:

 01.09.2021 (środa) – Ostrołęka - Hala im. A. Gołasia

02.09.2021 (czwartek) – Ostrołęka Sp.1, Aquapark, Myszyniec, Rzekuń

 03.09.2021 (piątek) – Kadzidło, Nowa Wieś, Ostrołęka Sp. 10

 06.09.2021 (poniedziałek) - Ostrołęka Sp. 5, Wąsewo, Goworowo, Różan

 07.09.2021 (wtorek) Rzewnie, Płoniawy-Bramura, Maków Mazowiecki

 30.09.2021 (czwartek) - Pastelove Przedszkole Maków Maz.

 

dokładne godziny poszczególnych treningów znajdziecie w zakładce "TRENINGI"

 Do zobaczenia na macie, Osu !

 


Pierwsze miejsce drużynowo i miano najlepszego zawodnika turnieju dla podopiecznych sensei Artura i Mariana

Pierwsze miejsce drużynowo i miano najlepszego zawodnika turnieju dla podopiecznych sensei Artura i Mariana

calendar.png

W minioną sobotę, 5 czerwca 2021 r. zawodnicy MKKK walczyli w Ełku na Pucharze Mazur, gdzie przyjechali karatecy z całej Polski, między innymi z Warszawy, Mielna, Sandomierza czy Skarżyska-Kamiennej. Na mocno obsadzonym turnieju podopieczni sensei Artura i sensei Mariana wywalczyli 15 medali, co dało im pierwsze miejsce drużynowo:

Złoty medal: Iza Piskorek, Dominik Nakielski, Kevin Gorzęda, Jan Kołakowski, Aleksander Prusinowski,

Srebrne medale: Katarzyna Lisiewska, Dominik Domian, Dawid Dąbera, Jan Konarzewski,

Brązowe medale: Karol Śliwka, Maciej Świerczewski, Lena Wiktorska, Marysia Lisiewska, Iga Kłos, Helena Mieczkowska.

Miano najlepszego zawodnika turnieju trafiło do Aleksandra Prusinowskiego, który w swojej kategorii nie miał sobie równych.

Sekundantami zawodników byli sensei Artur Prusiński i sensei Marian Zając. W składzie sędziowskim zasiadł sensei Wojciech Domański.


MKKK Z 7 MEDALAMI PODCZAS MAZOWIECKIEJ LIDZE KARATE

MKKK Z 7 MEDALAMI PODCZAS MAZOWIECKIEJ LIDZE KARATE

calendar.png

30 maja 2021 r. na warszawskich Włochach odbyła się kolejna edycja Mazowieckiej Ligi Karate, w której udział wzięli karatecy z roczników 2010, 2011, 2012. W zawodach startowało około 130 zawodników z 16 klubów.

Przedstawiciele MKKK zdobyli łącznie 7 medali:

1 miejsce: Dominik Nakielski, Jan Kołakowski,

2 miejsce: Szymon Nalewajk, Hanna Mrowińska, Szymon Brzuzy,

3 miejsce: Bartek Jemielita, Kevin Gorzęda.

Był to bardzo wymagający turniej, w którym, aby znaleźć się w finałowej czwórce trzeba było wygrać 2 walki, a co za tym idzie, dopiero po wygraniu czterech pojedynków zawodnicy mogli cieszyć się ze zdobycia 1 miejsca w swojej kategorii.

Postawa podopiecznych bardzo cieszy sensei Artura Prusińskiego, który zawsze wymaga przede wszystkim zaangażowania na macie, a tego podczas turnieju nie zabrakło żadnemu z naszych zawodników.

Opiekunami grupy oprócz sensei Artura Prusińskiego byli sensei Kinga Przybyłek i Wojciech Domański.


 

Harmonia jest podstawą karate. Miłość do rodziców, szacunek do nauczycieli, zaufanie w stosunku do przyjaciół oraz skromność wydają się być korzeniami Budo-Karate Kyokushin. Myślę że jest ono bardzo potrzebne współczesnemu światu. Kyokushin oznacza poszukiwanie najwyższej prawdy w aspekcie fizycznym, psychicznym oraz duchowym.