10 medali dla MKKK podczas IKON FIGHTERS CUP

10 medali dla MKKK podczas IKON FIGHTERS CUP

calendar.png

W minioną sobotę, tj. 08.10.2023 r. zawodnicy MKKK udali się do Białegostoku, aby na tamtejszych tatami rywalizować w konkurencji kumite podczas Turnieju IKON FIGHTERS CUP, który zorganizowany został przez Sport Club Karate Białystok i shihan Piotra Sawickiego. Udział w zawodach wzięło 150 zawodników z 13 klubów, a nasi karatecy zdobyli łącznie 10 medali:

2 miejsce: Maja Płoska i Jakub Prusiński,

3 miejsce: Aleksander Cesarski, Natasza Rutkowska, Marcin Domian, Małgorzata Ochtera, Hanna Mrowińska, Kevin Gorzęba, Julia Wyszomirska i Amelia Duch.

Sezon turniejowi już rozpoczęty, a zawodnicy MKKK powoli się rozkręcają i tak jak w poprzednich latach rywalizują o najwyższe cele. Opiekunami grupy byli sensei Artur Prusiński, sensei Kinga Przybyłek i sensei Krzysztof Pszonak.


2 DAN dla sensei Krzysztofa Pszonaka

2 DAN dla sensei Krzysztofa Pszonaka

calendar.png

W dniach 24-27 sierpnia w Tarnowie odbył się Letni Obóz Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai, na którym gościło ponad 170 uczestników z całej Polski i nie tylko. Gościem specjalnym była Mistrzyni Świata kumite i kata z Japonii - Emi Shoguchi. Nasz klub reprezentował sensei Krzysztof Pszonak, przed którym stało spore wyzwanie w postaci egzaminu na kolejny stopień mistrzowski DAN. Egzamin był podzielony na dwie części: pierwsza z nich to cześć  techniczna, po której  pozytywne zaliczenie skutkowało wyczytaniem do części drugiej - kumite (walk). Sensei Krzysztof pomyślnie ukończył egzamin, zdobywając 2 DAN.


Piątek i niedziela pod hasłem " Pokaz Karate" w wykonaniu młodych adeptów tej sztuki

Piątek i niedziela pod hasłem " Pokaz Karate" w wykonaniu młodych adeptów tej sztuki

calendar.png

 

26 czerwca w Kamiance na zaproszenie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzekuniu, p. mgr Ewy Borkowskiej-Sawickiej sekcja z Rzekunia zaprezentowała swoje umietności przed zgromadzoną publiką na uroczystości pod hasłem ,,WIELKIE SPOTKANIE PRZYJACIÓŁ LASU ORAZ DZIEŃ DZIECKA".

28 czerwca w niedzielne popołudnie sekcja z Laskowca podczas organizowanego przez Dyrektor Szkoły Podstawowej w Laskowcu p. mgr Małgorzatę Pieczyńską dnia "BĄDŹ EKO DLA SIEBIE I ŚRODOWSKA. EKOLOGICZNY PIKNIK RODZINY" pokazała, że z każdym treningiem poziom ich umiejętności wzrasta. Treningi w obu sekcjach prowadzone są pod okiem sensei Krzysztofa Pszonak.


XI Mistrzostwa MKKK za nami

XI Mistrzostwa MKKK za nami

calendar.png

W minioną sobotę hala im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce gościła karateków ze wszystkich sekcji należących do rodziny MKKK. Oprócz Ostrołęki nasze zajęcia są prowadzone w 13 innych miejscowościach, więc liczba 202 startujących zawodników nie może nikogo dziwić. W turnieju udział wzięły osoby, które chciały sprawdzić się w sportowej rywalizacji, gdzie presja jest trochę inna niż podczas treningu. Oprócz tych startujących w naszych grupach ćwiczy jeszcze wiele osób, które udział w turniejach mają już dawno za sobą, ćwiczą wiele lat, ale wolą wylewać ostatnie poty na macie podczas treningu bez udziału publiczności lub są dopiero na początku swojej drogi karate i poważne starty w turniejach rangi Mistrzostw MKKK dopiero przed nimi. Organizacja zawodów to oczywiście praca wszystkich instruktorów na czele z sensei Arturem Prusińskim, osób ćwiczących i przyjaciół MKKK, którzy zamiast udziału w treningach preferują pomoc w tak dużym przedsięwzięciu jak te mistrzostwa (niestety są tak skromnymi ludźmi, że nie życzą sobie, aby wymieniać ich z imienia i nazwiska). W tym miejscu warto też wspomnieć o sponsorach XI Mistrzostw MKKK, bez których organizacja tej imprezy nie byłaby możliwa, a są to burmistrz Myszyńca Pani Elżbieta Abramczyk, ostrołęcki wicestarosta Pan Krzysztof Parzychowski, Prezes Zarządu Energa Elektrownie Ostrołęka S.A. i obecny na większości naszych wydarzeń radny naszego miasta Pan Grzegorz Milewski. Turniej przebiegł w przyjaznej atmosferze, a jednym z ciekawszych momentów były walki młodych zawodników ćwiczących pod okiem sensei Artura Prusińskiego i sensei Mariana Zająca. Aleksander Prusinowski, Jakub Stańczyk, Adrian Dawidowski i Wiktor Kozłowski, bo o nich mowa, pokazali solidne karate i prawdziwy profesjonalizm. Chłopcy, na co dzień ćwiczą w tych samych sekcjach, ale w momencie wyjścia na matę zapomnieli o wzajemnych relacjach i zaprezentowali czystą sportową rywalizacje na bardzo wysokim poziomie. Już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejne XII Mistrzostwa, na które niestety musimy czekać cały rok, OSU.


6 medali w tym 3 złote dla MKKK na Mazowieckiej Lidze Karate

6 medali w tym 3 złote dla MKKK na Mazowieckiej Lidze Karate

calendar.png

Kolejna edycja Mazowieckiej Ligi Karate już za nami. Tym razem zawodnicy klubów zrzeszonych w OZKKWM udali się do Góry Kalwarii k. Warszawy, aby konkurować o miano najlepszych w naszym województwie. MKKK reprezentowało 10 zawodników, którzy zdobyli łącznie 6 medali:

1 miejsce: Marcin Domian, Nikodem Kowalczyk, Szymon Nalewajk,

2 miejsce: Dominik Domian,

3 miejsce: Ayad Gohari, Michał Chludziński.

Oprócz tych, którzy stanęli na podium, udział w zawodach wzięli: Julia Sęk, Julia Dobkowska, Zofia Paszczyk i Aleksander Cesarski. Każdy zawodnik MKKK biorący udział w tym turnieju jest dopiero na początku swojej drogi karate, a dla większości z nich to pierwsze przetarcia na zawodach rangi mistrzostw wojewódzkich. Takie doświadczenia są niezbędne w dalszym rozwoju młodych karateków, MKKK, którzy spisują się na medal nawet, kiedy zajmują miejsca poza podium. Sekundantem podopiecznych była sensei Kinga Przybyłek, a sędzią turnieju sensei Krzysztof Pszonak.


This is Karate

This is Karate

calendar.png

Senpai Mariusz Załęski zajął III mc na Mistrzostwach Polski Wschodniej, ale sądząc po zdjęciu będzie się wspinał wyżej.
Przegrał z sensei Adamem Chrzanowskim z Ciechanowa, który zajął pierwsze miejsce i wspominał jak parę lat temu w finale walczył z naszym sensei Grzegorzem.
Zdjęcia senpai Mariuszowi robił senpai Dariusz z Warszawy, z którym nasz zawodnik wcześniej wygrał.
Taki szacunek, przyjaźń, współpraca tylko w karate.

7 medali dla MKKK na Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Karate

7 medali dla MKKK na Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Karate

calendar.png

Zawodnicy MKKK w minioną niedzielę udali się do podwarszawskich Marek, gdzie odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Karate. Udział w zawodach wzięło 307 zawodników z 28 klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate Kontaktowego Województwa Mazowieckiego. Nasz klub reprezentowało 17 osób z roczników 2006-2011. Mimo bardzo wielu zawodników startujących i wysokiego poziomu walk zdobyliśmy łącznie 7 medali:

2 miejsce – Bartosz Jaworski,

3 miejsce – Amelia Popiołek, Kevin Gorzęba, Jakub Jabłonowski, Aleksander Śledziewski, Jakub stańczyk, Wiktor Kozłowski.

Opiekunami zawodników byli sensei Kinga Przybyłek i Krzystzof Pszonak oraz senpai Mariusz Załęski.


Zawodnicy MKKK Shinkyokushin w gronie najlepszych karateków w Polsce

Zawodnicy MKKK Shinkyokushin w gronie najlepszych karateków w Polsce

calendar.png

W minioną sobotę, tj. 04.03.2023 r. do Mielca przyjechało 243 zawodników z 43 klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Karate Shinkyoksuhinkai, aby walczyć o możliwość udziału w Mistrzostwach Europy Kadetów, Juniorów i Młodzieżowców, które w tym roku odbędą się na Węgrzech, oraz Mistrzostwach Świata Open odbywających się co 4 lata w japońskim Tokio. PFKS to jedna z niewielu federacji karate na świecie, która wymaga, aby w każdym członkowskim kraju odbywały się eliminacje do mistrzostw rangi kontynentalnej. Z każdej kategorii wagowej i wiekowej kwalifikacje uzyskują tylko zawodnicy, którzy zdobędą 1 i 2 miejsce (dodatkowo odbywa się walka o 3 miejsce, a jej zwycięzca znajduje się na liście rezerwowej kadry narodowej).

Udział w turnieju wzięli zawodnicy MKKK w składzie: Wyszomirska Julia, Wiktorska Lena, Mieczkowska Helena, Duch Amelia, Kłos Iga, Piskorek Iza, Lisiewska Katarzyna, Żebrowski Maksymilian, Szczepanek Jan, Dziadak Adam, Śledziewski Aleksander, Biedrzycki Miłosz, Prusiński Jakub, Stańczyk Jakub, Kozłowski Wiktor, Sierzan Piotr.

Na podium znaleźli się:

1 miejsce: Katarzyna Lisiewska – stoczyła dwie zacięte walki, a każdą z nich wygrała po dogrywkach. Sukces Kasi był możliwy dzięki jej bardzo sumiennej pracy podczas okresu przygotowawczego do zawodów.

2 miejsce: Iza Piskorek – jedna z najbardziej utytułowanych zawodniczek MKKK znowu nie zawiodła. Iza stoczyła na turnieju 2 walki, następnie decyzją sensei Artura Prusińskiego nie wystąpiła w finale z powodu kontuzji ręki, a szkoda, ponieważ była szansa na złoty medal.

2 miejsce: Jakub Prusiński – zawodnik z 8 kyu (niebieski pas, a wiec początek drogi karate) toczył wyrównane pojedynki z przeciwnikami o znacznie większym doświadczeniu. Po 3 wygranych walkach musiał uznać wyższość rywala w finale, jednak warto wspomnieć o tym, że była to nie jednogłośna decyzja sędziów.

Tuż za podium uplasował się Jakub Stańczyk, który mimo swojej ambitnej postawy przegrał walkę o 3 miejsce, które dałoby mu miejsce na liście rezerwowej zawodników startujących na ME.

Pozostali zawodnicy nie uzyskali kwalifikacji, jednak, jak to ujął sensei Artur, na poniedziałkowym treningu „w naszej grupie nie było słabych punktów”. Cała ekipa pokazała karate w najlepszym wydaniu i tylko detale zdecydowały, że MKKK uzyskał 3 kwalifikacje, a nie 16.

Opiekunami zawodników byli sensei Artur Prusiński i Kinga Przybyłek.


I miejsce drużynowo dla MKKK podczas turnieju o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich

I miejsce drużynowo dla MKKK podczas turnieju o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich

calendar.png

W dniu 10 grudnia, w Giżycku w Centralnym Ośrodku Sportu odbył się IX Turniej Karate Shinkyokushin o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. W zawodach wzięło udział 160 zawodników z 8 klubów (Ostrołęka, Giżycko, Ełk, Grajewo, Bartoszyce, Suwałki, Lidzbark Warmiński oraz Białystok).

Miejsca medalowe dla MKKK zdobyli:

9x1 miejsce: Jan Popiołek, Emilia Borkowska, Karol Śliwka, Kevin Gorzęba, Jan Kołakowski, Helena Mieczkowska, Jakub Prusiński, Iga Kłos, Aleksander Prusinowski,

13x2 miejsce: Ayad Gohari, Marcin Domian, Maja Kurlandzka, Dawid Dądera, Maciej Świerczewski, Stanisław Ryl-Świderski, Julia Wyszomirska, Amelia Duch, Maksymilian Żebrowski, Adam Dziadak, Jakub Stańczyk, Wiktor Kozłowski, Tomasz Sakowski,

13x3 miejsce: Jakub Sakowski, Maria Napiórkowska, Hanna Mrowinska, Bartosz Jaworski, Bartosz Jemielita, Nikodem Kowalczyk, Karol Rydel, Anna Twardziak, Wiktoria Sakowska, Małgorzata Kozłowska, Lena Wiktorska, Aleksander Śledziewski, Miłosz Biedrzycki. Taka ilość miejsc medalowych pomogła nam zdobyć okazały puchar za 1 miejsce drużynowo.

Opiekunami grupy byli: sensei Artur Prusiński, sensei Kinga Przybyłek, senpai Kinga Kot, a w składzie sędziowskim sensei Krzysztof Pszonak.


MKKK SHINKYOKUSHIN z medalami po KOKORO CUP

MKKK SHINKYOKUSHIN z medalami po KOKORO CUP

calendar.png

4 grudnia zawodnicy MKKK brali udział w międzynarodowym turniej karate KOKORO CUP Juniorów, który odbył się w Warszawie.
Do rywalizacji w japońskich przepisach WKO zgłosiło 32 kluby karate, ponad 200 zawodników z Polski, Ukrainy , Szwecji i Gruzji.
A oto medaliści:
II mc: Wiktor Kozłowski, Jakub Prusiński, Dawid Dądera,
III mc: Karol Śliwka, Iga Kłos, Miłosz Biedrzycki, Adam Dziadak.
Startowali również: Jakub Stańczyk, Maciej Świerczewski, Aleksander Śledziewski, Amelia Popiołek
Sekundantami byli sensei: Marian Zając, Kinga Przybyłek i senpai Kinga Kot.

 

Harmonia jest podstawą karate. Miłość do rodziców, szacunek do nauczycieli, zaufanie w stosunku do przyjaciół oraz skromność wydają się być korzeniami Budo-Karate Kyokushin. Myślę że jest ono bardzo potrzebne współczesnemu światu. Kyokushin oznacza poszukiwanie najwyższej prawdy w aspekcie fizycznym, psychicznym oraz duchowym.