Ostatni weekend w sezonie z medalami dla MKKK

Ostatni weekend w sezonie z medalami dla MKKK

calendar.png

Miniony weekend był bardzo pracowity ale i owocny w sukces sportowy dla zawodników MKKK, którzy zdobywali medale podczas eliminacji do ME i Mistrzostwa Mazowsza, ale po kolei.

W sobotę udaliśmy się do Skarżysko-Kamiennej, gdzie odbyły się eliminacje do tegorocznych Mistrzostw Europy Kadetów, Młodzieżowców i Seniorów, których gospodarzem pod koniec października będzie Wrocław. Silna obsada (164 zawodników i zawodniczek z całej Polski) i wysoki poziom sportowy nie przeszkodziły naszym karatekom zdobyć 3 kwalifikacje do startu w ME. Lena Wiktorska, Małgorzata Kozłowska i Karol Kozłowski to oni będą reprezentować MKKK i nasz kraj na arenie międzynarodowej. Kwalifikację do turnieju uzyskali dzięki zajęciu drugiego (Lena i Karol) oraz trzeciego (Małgosia) miejsca w swoich kategoriach. Szansę na start w ME ma również Anna Chrzanowska, która jest na liście rezerwowej, a poza podium znaleźli się Amelia Duch, Klaudia Łada, Wojciech Żbikowski, Miłosz Biedrzycki i Adam Dziadak. Opiekunami zawodników byli sensei Artur Prusiński, Marian Zając i Kinga Przybyłek, a w roli sędziego wystąpił senpai Mariusz Załęski.

W niedzielę zaś, nasi zawodnicy udali się do podwarszawskich Marek, gdzie odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Karate, które zgromadziły 217 karateków z 21 klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate Kontaktowego Województwa Mazowieckiego. Wszyscy nasi zawodnicy stanęli na podium, co jest najlepszym  prezentem dla ich instruktorów jaki mogli otrzymać na sam koniec sezonu.

I miejsce: Dawid Dądera,

II miejsce: Jakub Prusiński,

III miejsce: Szymon Nalewajk, Karol Śliwka, Kevin Gorzęba, Helena Mieczkowska.

Opiekunami grupy byli sensei Kinga Przybyłek, a w roli sędziego wystąpił senpai Krzysztof Modzelewski.

To były ostatnie starty w zawodach dla adeptów karate z MKKK w sezonie 2023/2024. Teraz czas na wakacyjne obozy i odpoczynek, aby we wrześniu na nowo walczyć o wymarzone cele. OSU !!!


ME w Walencji już za nami

ME w Walencji już za nami

calendar.png

Tegoroczne ME już za nami. Polska reprezentacja wróciła z hiszpańskiej Walencji z 13 medalami (3 srebrne i 10 brązowych krążków).
Niestety, tym razem zawodnicy MKKK wracają bez medali, ale z wielkim bagażem doświadczeń i bojowym nastawieniem na kolejne starty.
Sam udział w tak prestiżowej imprezie, która zgromadziła ponad 360 zawodników z 25 krajów, jest ogromnym sukcesem, za co należą się brawa naszym reprezentantom Jakubowi Stańczykowi i Jakubowi Prusińskiemu.
Ich start w Walencji byłby niemożliwy, gdyby nie pomoc sponsorów, za która Zarząd MKKK serdecznie dziękuje
 
 

XII Mistrzostwa MKKK za nami

XII Mistrzostwa MKKK za nami

calendar.png

W minioną sobotę odbyła się kolejna edycja Mistrzostw MKKK. Jak co roku, klubowy turniej zgromadził młodych adeptów sztuki karate, którzy startowali w kategoriach kata i kumite, a dopingowali im rodzice, opiekunowie i znajomi. Nieodłącznym elementem corocznych mistrzostw jest rodzinna atmosfera, sportowa rywalizacja, profesjonalne sędziowanie, nagrody dla każdego startującego zawodnika oraz występy artystyczne i tak oczywiście było w tym roku. Dodatkowo, podczas turnieju shihan Mariusz Mazur wręczył czarny pas z II dan sensei Krzysztofowi Pszonakowi. Zarząd klubu składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji turnieju przedstawicielom Miasta Ostrołęka i Powiatu Ostrołęckiego, właścicielowi firmy Informedia, powszechnie znanemu i lubianemu FotoJimmy oraz wszystkim osobom zaangażowanym w jego organizację i przebieg. 

Galeria zdjęć autorstwa FotoJimmy: https://fotojimmy.pixieset.com/12mistrzostwamkkk


MKKK z medalami podczas Warsaw Cup

MKKK z medalami podczas Warsaw Cup

calendar.png

Sezon 2023/2024 powoli dobiega końca, a jednym z ostatnich turniejów w jakim wzięli udział nasi karatecy był Warsaw Cup, który w minioną niedzielę odbył się na warszawskich Bielanach. W tym roku były to międzynarodowe zawody, które zgromadziły ponad 300 zawodników z Polski, Litwy i Węgier. Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 8 medali:

1 miejsce: Szymon Nalewajk, Dawid Dądera,

2 miejsce: Jakub Krysiński,

3 miejsce: Lena Wiktorska, Marcin Domian, Alan Gruz, Karol Śliwka, Kevin Gorzęba.

Powoli kończymy sezon, ale instruktorów MKKK cieszy fakt, że ich podopieczni prezentowali równą formę przez cały okres. Przed nami jeszcze wyjazd na Mistrzostwa Europy do Hiszpanii i zakończenie sezonu na letnich obozach, a następnie czas na zasłużony odpoczynek, aby naładować baterie na nowe wyzwania.  

Opiekunami zawodników byli sensei Marian Zając i Kinga Przybyłek, a w składzie sędziowskim znaleźli się sensei Wojciech Domański i Krzysztof Pszonak. 


3 zawodników - 3 medale

3 zawodników - 3 medale

calendar.png

W minioną sobotę zawodnicy MKKK udali się  do południowo-wschodniej części Polski, gdzie w miejscowości Mielec odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Wings Cup. Udział w zawodach wzięło 620 zawodników z całej Polski, w tym podopieczni sensei Artura Prusińskiego w składzie Iga Kłos, Małgosia Kozłowska i Gabryś Puławski. Cała trójka stoczyła bardzo emocjonujące walki, Iga  po wygranych pojedynkach eliminacyjnych dotarła do strefy medalowej, gdzie w dogrywce nie jednogłośnie przegrała z późniejszą mistrzynią swojej kategorii, wpływ na to miał fakt, że wszystkie jej pojedynki były bardzo wyczerpujące i zaciekłe, finalnie stanęła na najniższym stopniu podium. Małgosia uległa tylko w walce finałowej, a jeśli mielibyśmy jednym słowem określić jej postawę to zdecydowanie byłaby determinacja. Gabryś okazał się bezkonkurencyjny i zdobył złoty medal wygrywając po drodze z aktualnym reprezentantem Polski na majowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w Hiszpanii. Zważywszy na rangę turnieju i ilość startujących, należy pogratulować i docenić postawę podopiecznych sensei Artura, który podsumował turniej krótkim stwierdzeniem „postawa całej trójki cieszy serce trenera".


MKKK jedzie do Walencji walczyć o medale ME

MKKK jedzie do Walencji walczyć o medale ME

calendar.png

9 marca 2024 roku w Kaliszu odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy  Juniorów i Seniorów, które już w maju odbędą w hiszpańskiej Walencji.

W zawodach wzięło udział ponad 350 zawodników z 53 klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai. Klub MKKK Ostrołęka reprezentowało 5 zawodników.

2 miejsce zajęli Jakub Stańczyk oraz Jakub Prusiński i tym samym zapewnili sobie miejsce w składzie reprezentacji Polski na zbliżające się Mistrzostwa Europy.

Iga Kłos, Wiktor Kozłowski oraz Adrian Dawidowski po bardzo dobrych walkach odpadli w eliminacjach.

Opiekunem grupy była sensei Kinga Przybyłek, w składzie sędziowskim znalazł się sensei Krzysztof Pszonak, a za transport naszych karateków odpowiedzialny był niezawodny w tej kwestii senpai Person.


3 miejsce dla MKKK podczas Turnieju w Giżycku

3 miejsce dla MKKK podczas Turnieju w Giżycku

calendar.png

X Turniej Karate Shinkyokushinkai Dzieci i Młodzieży o Puchar Krainy Wielkich Jezior Mazurskich odbył się w Giżycku dnia 2 marca 2024 roku. To wydarzenie zgromadziło 202 młodych karateków,  którzy rywalizowali w duchu sportowej rywalizacji.

W zawodach wzięli udział zawodnicy z 12 klubów, w tym również reprezentanci naszego klubu. Ich zaangażowanie i umiejętności miały przełożenie na wynik sportowy, dzięki czemu sensei Marian Zając odebrał puchar za zdobycie 3 miejsca drużynowo. Łącznie zdobyliśmy 17 medali:

1 miejsce – Szymon Pustelnik, Szymon Nalewajk i Jakub Prusiński,

2 miejsce – Anna Ząbek, Damian Rakowski, Radosław Gut, Amelia Popiołek, Nadia Zamorowska, Karol Śliwka, Helena Mieczkowska,

3 miejsce – Karol Czachowski, Jan Popiołek, Jakub Krysiński, Weronika Szabłowska, Nela Mosakowska, Kevin Gorzęba i Oskar Dąbrowski.

To wspaniałe osiągnięcia, które świadczą o ciężkiej pracy i zaangażowaniu zawodników MKKK. Dziękujemy organizatorowi Turnieju – Giżyckiemu Klubowi Karate Kyoksuhin za zaproszenie i organizację tak świetnej imprezy.

Opiekunami zawodników MKKK byli sensei Marian Zając, Kinga Przybyłek i Krzysztof Pszonak oraz senpai Kinga Kot i Mariusz Załęski.


MKKK SHINKYOKUSHIN z medalami na KOKORO CUP

MKKK SHINKYOKUSHIN z medalami na KOKORO CUP

calendar.png

3 grudnia na warszawskich bielanach odbyła się kolejna już edycja prestiżowego, międzynarodowego turnieju Kokoro Cup Junior, którego organizatorem był Shihan Mariusz Mazur oraz klub BKKK.

Do rywalizacji w japońskich przepisach WKO stawiło się prawie 250 zawodników z Polski, Gruzji, Węgier, Litwy i Ukrainy.

A oto nasi medaliści:

1 miejsce: Dawid Dądera,

2 miejsce: Amelia Popiołek, Karol Śliwka,

3 miejsce: Julia Wyszomirska, Karol Kozłowski, Jakub Stańczyk.

Tym razem bez medalu, jednak zdobywając cenne doświadczenie wrócili: Nela Mosakowska, Emilia Borkowska, Anna Chrzanowska, Klaudia Łada, Iga Kłos, Kevin Gorzęba, Stanisław Ryl-Świderski, Adam Dziadak, Aleksander Śledziewski oraz Wiktor Kozłowski.

Sekundantami naszych zawodników byli sensei Marian Zając, Kinga Przybyłek oraz senpai Włodzimierz Nienałtowski, natomiast w składzie sędziowskim znaleźli się senpai Kinga Kot oraz Mariusz Załęski.


Kolejna Liga Karate, kolejne medale dla MKKK

Kolejna Liga Karate, kolejne medale dla MKKK

calendar.png

12 listopada nasi zawodnicy udali się do Warszawy, gdzie odbyła się kolejna edycja Mazowieckiej Ligi Karate, która zgromadziła 184 uczestników z 18 klubów. Karatecy MKKK ponownie stanęli na podium i zdobyli łącznie 5 medali:
1. miejsce: Marcin Domian, Szymon Nalewajk,
2. miejsce: Maja Płoska,
3. miejsce: Alan Piersa, Dominik Domian.
W zawodach wzięli również udział Zofia Paszczyk oraz Aleksander Cesarski, którzy tym razem znaleźli się poza strefą medalową. Opiekunem grupy była sensei Kinga Przybyłek, natomiast w składzie sędziowskim znalazł się senpai Mariusz Załęski.
Dodatkowo, 5 naszych zawodników: Zofia Paszczyk, Aleksander Cesarski, Marcin Domian, Dominik Domian oraz Szymon Nalewajk otrzymali pamiątkowe medale za udział we wszystkich 3 edycjach Mazowieckiej Ligi Karate.

8 medali dla MKKK podczas Grand Prix w Radzyminie

8 medali dla MKKK podczas Grand Prix w Radzyminie

calendar.png

9 października zawodnicy MKKK wzięli udział w Turnieju Karate Grand Prix Karate Mazovia 2023, który odbył się w Radzyminie w hali Rokis, a jego organizatorem był MKS Radzymin kierowany przez BC WKO Poland Shihan Tomasza Lenkiewicza.
Udział w zawodach wzięło 175 zawodników z 13 klubów, a MKKK zdobyło łącznie 8 medali:
1 miejsce: Iga Kłos,
2 miejsce: Jakub Jabłonowski, Jakub Stańczyk, Milosz Biedrzycki,
3 miejsce: Amelia Popiołek,Wiktor Kozłowski, Stanisław Ryl-Świderski, Helena Mieczkowska.
Tym razem poza podium Nela Mosakowska, Dawid Dądera,Karol Śliwka. Brawa należą się wszystkim. Sekundowali Sensei Marian, senpai Kinga,senpai Mariusz. Odpowiedzialni za doping Państwo Popiołek i Pan Stańczyk.

 

Harmonia jest podstawą karate. Miłość do rodziców, szacunek do nauczycieli, zaufanie w stosunku do przyjaciół oraz skromność wydają się być korzeniami Budo-Karate Kyokushin. Myślę że jest ono bardzo potrzebne współczesnemu światu. Kyokushin oznacza poszukiwanie najwyższej prawdy w aspekcie fizycznym, psychicznym oraz duchowym.