MKKK SHINKYOKUSHIN z medalami na KOKORO CUP

MKKK SHINKYOKUSHIN z medalami na KOKORO CUP

calendar.png

3 grudnia na warszawskich bielanach odbyła się kolejna już edycja prestiżowego, międzynarodowego turnieju Kokoro Cup Junior, którego organizatorem był Shihan Mariusz Mazur oraz klub BKKK.

Do rywalizacji w japońskich przepisach WKO stawiło się prawie 250 zawodników z Polski, Gruzji, Węgier, Litwy i Ukrainy.

A oto nasi medaliści:

1 miejsce: Dawid Dądera,

2 miejsce: Amelia Popiołek, Karol Śliwka,

3 miejsce: Julia Wyszomirska, Karol Kozłowski, Jakub Stańczyk.

Tym razem bez medalu, jednak zdobywając cenne doświadczenie wrócili: Nela Mosakowska, Emilia Borkowska, Anna Chrzanowska, Klaudia Łada, Iga Kłos, Kevin Gorzęba, Stanisław Ryl-Świderski, Adam Dziadak, Aleksander Śledziewski oraz Wiktor Kozłowski.

Sekundantami naszych zawodników byli sensei Marian Zając, Kinga Przybyłek oraz senpai Włodzimierz Nienałtowski, natomiast w składzie sędziowskim znaleźli się senpai Kinga Kot oraz Mariusz Załęski.


Kolejna Liga Karate, kolejne medale dla MKKK

Kolejna Liga Karate, kolejne medale dla MKKK

calendar.png

12 listopada nasi zawodnicy udali się do Warszawy, gdzie odbyła się kolejna edycja Mazowieckiej Ligi Karate, która zgromadziła 184 uczestników z 18 klubów. Karatecy MKKK ponownie stanęli na podium i zdobyli łącznie 5 medali:
1. miejsce: Marcin Domian, Szymon Nalewajk,
2. miejsce: Maja Płoska,
3. miejsce: Alan Piersa, Dominik Domian.
W zawodach wzięli również udział Zofia Paszczyk oraz Aleksander Cesarski, którzy tym razem znaleźli się poza strefą medalową. Opiekunem grupy była sensei Kinga Przybyłek, natomiast w składzie sędziowskim znalazł się senpai Mariusz Załęski.
Dodatkowo, 5 naszych zawodników: Zofia Paszczyk, Aleksander Cesarski, Marcin Domian, Dominik Domian oraz Szymon Nalewajk otrzymali pamiątkowe medale za udział we wszystkich 3 edycjach Mazowieckiej Ligi Karate.

8 medali dla MKKK podczas Grand Prix w Radzyminie

8 medali dla MKKK podczas Grand Prix w Radzyminie

calendar.png

9 października zawodnicy MKKK wzięli udział w Turnieju Karate Grand Prix Karate Mazovia 2023, który odbył się w Radzyminie w hali Rokis, a jego organizatorem był MKS Radzymin kierowany przez BC WKO Poland Shihan Tomasza Lenkiewicza.
Udział w zawodach wzięło 175 zawodników z 13 klubów, a MKKK zdobyło łącznie 8 medali:
1 miejsce: Iga Kłos,
2 miejsce: Jakub Jabłonowski, Jakub Stańczyk, Milosz Biedrzycki,
3 miejsce: Amelia Popiołek,Wiktor Kozłowski, Stanisław Ryl-Świderski, Helena Mieczkowska.
Tym razem poza podium Nela Mosakowska, Dawid Dądera,Karol Śliwka. Brawa należą się wszystkim. Sekundowali Sensei Marian, senpai Kinga,senpai Mariusz. Odpowiedzialni za doping Państwo Popiołek i Pan Stańczyk.

10 medali dla MKKK podczas IKON FIGHTERS CUP

10 medali dla MKKK podczas IKON FIGHTERS CUP

calendar.png

W minioną sobotę, tj. 08.10.2023 r. zawodnicy MKKK udali się do Białegostoku, aby na tamtejszych tatami rywalizować w konkurencji kumite podczas Turnieju IKON FIGHTERS CUP, który zorganizowany został przez Sport Club Karate Białystok i shihan Piotra Sawickiego. Udział w zawodach wzięło 150 zawodników z 13 klubów, a nasi karatecy zdobyli łącznie 10 medali:

2 miejsce: Maja Płoska i Jakub Prusiński,

3 miejsce: Aleksander Cesarski, Natasza Rutkowska, Marcin Domian, Małgorzata Ochtera, Hanna Mrowińska, Kevin Gorzęba, Julia Wyszomirska i Amelia Duch.

Sezon turniejowi już rozpoczęty, a zawodnicy MKKK powoli się rozkręcają i tak jak w poprzednich latach rywalizują o najwyższe cele. Opiekunami grupy byli sensei Artur Prusiński, sensei Kinga Przybyłek i sensei Krzysztof Pszonak.


2 DAN dla sensei Krzysztofa Pszonaka

2 DAN dla sensei Krzysztofa Pszonaka

calendar.png

W dniach 24-27 sierpnia w Tarnowie odbył się Letni Obóz Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai, na którym gościło ponad 170 uczestników z całej Polski i nie tylko. Gościem specjalnym była Mistrzyni Świata kumite i kata z Japonii - Emi Shoguchi. Nasz klub reprezentował sensei Krzysztof Pszonak, przed którym stało spore wyzwanie w postaci egzaminu na kolejny stopień mistrzowski DAN. Egzamin był podzielony na dwie części: pierwsza z nich to cześć  techniczna, po której  pozytywne zaliczenie skutkowało wyczytaniem do części drugiej - kumite (walk). Sensei Krzysztof pomyślnie ukończył egzamin, zdobywając 2 DAN.


Piątek i niedziela pod hasłem " Pokaz Karate" w wykonaniu młodych adeptów tej sztuki

Piątek i niedziela pod hasłem " Pokaz Karate" w wykonaniu młodych adeptów tej sztuki

calendar.png

 

26 czerwca w Kamiance na zaproszenie Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rzekuniu, p. mgr Ewy Borkowskiej-Sawickiej sekcja z Rzekunia zaprezentowała swoje umietności przed zgromadzoną publiką na uroczystości pod hasłem ,,WIELKIE SPOTKANIE PRZYJACIÓŁ LASU ORAZ DZIEŃ DZIECKA".

28 czerwca w niedzielne popołudnie sekcja z Laskowca podczas organizowanego przez Dyrektor Szkoły Podstawowej w Laskowcu p. mgr Małgorzatę Pieczyńską dnia "BĄDŹ EKO DLA SIEBIE I ŚRODOWSKA. EKOLOGICZNY PIKNIK RODZINY" pokazała, że z każdym treningiem poziom ich umiejętności wzrasta. Treningi w obu sekcjach prowadzone są pod okiem sensei Krzysztofa Pszonak.


XI Mistrzostwa MKKK za nami

XI Mistrzostwa MKKK za nami

calendar.png

W minioną sobotę hala im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce gościła karateków ze wszystkich sekcji należących do rodziny MKKK. Oprócz Ostrołęki nasze zajęcia są prowadzone w 13 innych miejscowościach, więc liczba 202 startujących zawodników nie może nikogo dziwić. W turnieju udział wzięły osoby, które chciały sprawdzić się w sportowej rywalizacji, gdzie presja jest trochę inna niż podczas treningu. Oprócz tych startujących w naszych grupach ćwiczy jeszcze wiele osób, które udział w turniejach mają już dawno za sobą, ćwiczą wiele lat, ale wolą wylewać ostatnie poty na macie podczas treningu bez udziału publiczności lub są dopiero na początku swojej drogi karate i poważne starty w turniejach rangi Mistrzostw MKKK dopiero przed nimi. Organizacja zawodów to oczywiście praca wszystkich instruktorów na czele z sensei Arturem Prusińskim, osób ćwiczących i przyjaciół MKKK, którzy zamiast udziału w treningach preferują pomoc w tak dużym przedsięwzięciu jak te mistrzostwa (niestety są tak skromnymi ludźmi, że nie życzą sobie, aby wymieniać ich z imienia i nazwiska). W tym miejscu warto też wspomnieć o sponsorach XI Mistrzostw MKKK, bez których organizacja tej imprezy nie byłaby możliwa, a są to burmistrz Myszyńca Pani Elżbieta Abramczyk, ostrołęcki wicestarosta Pan Krzysztof Parzychowski, Prezes Zarządu Energa Elektrownie Ostrołęka S.A. i obecny na większości naszych wydarzeń radny naszego miasta Pan Grzegorz Milewski. Turniej przebiegł w przyjaznej atmosferze, a jednym z ciekawszych momentów były walki młodych zawodników ćwiczących pod okiem sensei Artura Prusińskiego i sensei Mariana Zająca. Aleksander Prusinowski, Jakub Stańczyk, Adrian Dawidowski i Wiktor Kozłowski, bo o nich mowa, pokazali solidne karate i prawdziwy profesjonalizm. Chłopcy, na co dzień ćwiczą w tych samych sekcjach, ale w momencie wyjścia na matę zapomnieli o wzajemnych relacjach i zaprezentowali czystą sportową rywalizacje na bardzo wysokim poziomie. Już teraz zapraszamy wszystkich zainteresowanych na kolejne XII Mistrzostwa, na które niestety musimy czekać cały rok, OSU.


6 medali w tym 3 złote dla MKKK na Mazowieckiej Lidze Karate

6 medali w tym 3 złote dla MKKK na Mazowieckiej Lidze Karate

calendar.png

Kolejna edycja Mazowieckiej Ligi Karate już za nami. Tym razem zawodnicy klubów zrzeszonych w OZKKWM udali się do Góry Kalwarii k. Warszawy, aby konkurować o miano najlepszych w naszym województwie. MKKK reprezentowało 10 zawodników, którzy zdobyli łącznie 6 medali:

1 miejsce: Marcin Domian, Nikodem Kowalczyk, Szymon Nalewajk,

2 miejsce: Dominik Domian,

3 miejsce: Ayad Gohari, Michał Chludziński.

Oprócz tych, którzy stanęli na podium, udział w zawodach wzięli: Julia Sęk, Julia Dobkowska, Zofia Paszczyk i Aleksander Cesarski. Każdy zawodnik MKKK biorący udział w tym turnieju jest dopiero na początku swojej drogi karate, a dla większości z nich to pierwsze przetarcia na zawodach rangi mistrzostw wojewódzkich. Takie doświadczenia są niezbędne w dalszym rozwoju młodych karateków, MKKK, którzy spisują się na medal nawet, kiedy zajmują miejsca poza podium. Sekundantem podopiecznych była sensei Kinga Przybyłek, a sędzią turnieju sensei Krzysztof Pszonak.


This is Karate

This is Karate

calendar.png

Senpai Mariusz Załęski zajął III mc na Mistrzostwach Polski Wschodniej, ale sądząc po zdjęciu będzie się wspinał wyżej.
Przegrał z sensei Adamem Chrzanowskim z Ciechanowa, który zajął pierwsze miejsce i wspominał jak parę lat temu w finale walczył z naszym sensei Grzegorzem.
Zdjęcia senpai Mariuszowi robił senpai Dariusz z Warszawy, z którym nasz zawodnik wcześniej wygrał.
Taki szacunek, przyjaźń, współpraca tylko w karate.

7 medali dla MKKK na Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Karate

7 medali dla MKKK na Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Karate

calendar.png

Zawodnicy MKKK w minioną niedzielę udali się do podwarszawskich Marek, gdzie odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego w Karate. Udział w zawodach wzięło 307 zawodników z 28 klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate Kontaktowego Województwa Mazowieckiego. Nasz klub reprezentowało 17 osób z roczników 2006-2011. Mimo bardzo wielu zawodników startujących i wysokiego poziomu walk zdobyliśmy łącznie 7 medali:

2 miejsce – Bartosz Jaworski,

3 miejsce – Amelia Popiołek, Kevin Gorzęba, Jakub Jabłonowski, Aleksander Śledziewski, Jakub stańczyk, Wiktor Kozłowski.

Opiekunami zawodników byli sensei Kinga Przybyłek i Krzystzof Pszonak oraz senpai Mariusz Załęski.


 

Harmonia jest podstawą karate. Miłość do rodziców, szacunek do nauczycieli, zaufanie w stosunku do przyjaciół oraz skromność wydają się być korzeniami Budo-Karate Kyokushin. Myślę że jest ono bardzo potrzebne współczesnemu światu. Kyokushin oznacza poszukiwanie najwyższej prawdy w aspekcie fizycznym, psychicznym oraz duchowym.