DWA wicemistrzostwa dla MKKK

DWA wicemistrzostwa dla MKKK

calendar.png

7 listopada odbyły się Mistrzostwa Polski Kyokushin w kat. Młodzieżowców U-21 oraz Mistrzostwa Polski Kyokushin w kat. Juniorów U-17, w których wzięło udział 162 zawodników z prawie 70 klubów z całej Polski. Organizatorami zawodów był Polski Związek Karate oraz Klub Sportów Walki Kyokushin z Zielonki k. Warszawy.

Reprezentanci MKKK zdobyli 2 srebrne medale i zaprezentowali się z bardzo dobrej strony podczas swoich pojedynków.

Natalia Nalewajk i Olga Boruch zostały wicemistrzyniami w swoich kategoriach odpowiednio młodzieżowiec U-21 oraz junior U-17. Obydwie zawodniczki stoczyły po trzy walki, a sposób w jaki wygrały swoje pojedynki pokazuje, że praca wykonywana na treningach daje efekty. Najbardziej mogły się podobać ich walki półfinałowe, w których zarówno Natalia jak i Olga zwyciężyły przez ippon, czyli zwycięstwo przed końcem czasu regulaminowego. Warto wspomnieć, że Natalia obroniła tytuł wicemistrzowski z poprzedniego roku.

Pozostali zawodnicy: Oliwia Sobiech, Alicja Nalewajk. Kasia Lisiewska, Sebastian Jankowski oraz Damian Teodorowski przegrali swoje walki o wejście do strefy medalowej. Pomimo braku medali ich postawa może cieszyć, a o porażkach zadecydowały jedynie niewielkie różnice w przygotowaniu fizycznym.

Każdy z uczestników wydarzenia zobowiązany był do przestrzegania aktualnych przepisów dotyczących rozgrywania wydarzeń sportowych, aktualnych regulacji dot. pandemii oraz bieżącego regulaminu sanitarnego, dlatego organizatorzy zrezygnowali z udziału publiczności.

Sobotnie zawody pokazały, że podopieczni sensei Artura Prusińskiego i sensei Mariana Zająca wykonują dobrze swoją robotę, a efekty tej pracy najlepiej widać na macie podczas takich turniejów jak te w minioną sobotę.

Sekundantami zawodników byli sensei Kinga Przybyłek i sensei Marian Zając. W składzie sędziowskim był sensei Artur Prusiński.


Udana sobota dla zawodników MKKK

Udana sobota dla zawodników MKKK

calendar.png

17 dzień października był bardzo udany dla zawodników MKKK, którzy udali się do Skarżyska-Kamiennej, aby wziąć udział w Turnieju Karate Kyokushin zorganizowanym przez Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin-Karate”. W zawodach wzięło udział 130 karateków z 19 klubów z całej Polski, w tym: Oliwia Sobiech, Alicja Nalewajk, Olga Boruch, Kasia Lisiewska, Marysia Lisiewska, Nazar Makar i Jan Kołakowski.

Start naszych zawodników można śmiało określić jako sukces, ponieważ wrócili z 5 medalami:

1 miejsce: Oliwia Sobiech, Kasia Lisiewska i Nazar Makar,

3 miejsce: Alicja Nalewajk i Olga Boruch.

Wszyscy stoczyli bardzo wyrównane walki ze swoimi przeciwnikami, a o przegranych zdecydowały jedynie niewielkie różnice w przygotowaniu fizycznym. Turniej w Skarżysko-Kamiennej to kolejny dowód na to, że zawodnicy MKKK nie schodzą poniżej pewnego poziomu i za każdym razem prezentują równą formę. Opiekunami zawodników byli sensei Artur Prusiński i sensei Kinga Przybyłek.


Obiecujący start Natali w Wagowych Mistrzostwach Polski Seniorów

Obiecujący start Natali w Wagowych Mistrzostwach Polski Seniorów

calendar.png

w minioną sobotę wszystkim dobrze znana Natalia Nalewajk wzięła udział w 47 Wagowych Mistrzostwach Polski Seniorów, które odbyły się w Ząbkowicach Śląskich, gdzie startowało 107 zawodników z 55 klubów.
Sam start w zawodach takiej rangi stanowi duże wyróżnienie i jeszcze większe wyzwanie okres przygotowawczy z wiadomych przyczyn różnił się od tych wcześniejszych jednak mimo tego Natalia była bardzo dobrze przygotowana co pokazała w swoich walkach, jednak po wygraniu walki o wejście do najlepszej ósemki zawodniczek w swojej kategorii musiała uznać wyższość przeciwniczki po bardzo wyrównanej walce i zakończyć udział w zawodach ocierając się o strefę medalową.
Nie pozostaje nam nic innego jak tylko wyciągnąć wnioski i przygotowywać się do kolejnych startów, OSU !!!

MEDALE dla MKKK na POLISH OPEN

MEDALE dla MKKK na POLISH OPEN

calendar.png

26 września w Hali Miejskiej w Starachowicach odbyły się Mistrzostwa Polskiej Federacji   Karate Shinkyokushin – POLISH OPEN 2020.

Do Starachowic przyjechali karatecy z całego kraju. Podczas pierwszych zawodów w nowej rzeczywistości wzięli udział kadeci i juniorzy, którzy rywalizowali w dwóch konkurencjach: kata i kumite.

Zawodniczki MKKK Shinkyokushin zdobyły:

1 miejsce kumite Olga Boruch -60 kg junior

2 miejsce kumite Oliwia Sobiech -55 kg junior

3 miejsce kumite Katarzyna Lisiewska +65 kg kadet

To dobra prognoza przed kolejnymi zawodami, które już niebawem.

Opiekunem zawodniczek był sensei Artur Prusiński.

 W składzie sędziowskim sensei Wojciech Domański.

Nad poprawnym przebiegiem zawodów czuwał Sędzia Główny Shihan Wojciech Radziewicz 5 dan oraz Prezes Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai – Shihan Remigiusz Karpiński 6 dan.  


Nowy Rok Szkolny - Nowy Sezon z MKKK Shinkyokushin

Nowy Rok Szkolny - Nowy Sezon z MKKK Shinkyokushin

calendar.png

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na treningi karate
w 12 miejscowościach, treningi rozpoczynają się od:

 

01.09.2020 (wtorek) – Ostrołęka, Kadzidło, Rzekuń

02.09.2020 (środa) – Różan, Goworowo, Wąsewo, Nowa wieś

03.09.2020 (czwartek) – Maków Mazowiecki, Myszyniec, Płoniawy-Bramura

04.09.2020 (piątek) - Rzewnie

 

dokładne godziny poszczególnych treningów znajdziecie w zakładce "TRENINGI"

 


Dzień Dziecka

Dzień Dziecka

calendar.png

Z okazji dnia dziecka życzmy wszystkim dzieciom dużo zdrowia, wytrwałości i uśmiechu.

PS. Franio i Jaś bez zmian dalej w tej samej klasie :)


Ćwiczymy dalej

Ćwiczymy dalej

calendar.png

Już niedługo wracamy do treningów w poszczególnych sekcjach, informacje o treningach, obozach już niebawem na fb ,www i w smsach.

Sytuacja jest jak wiecie bardzo dynamiczna, więc być może konkretne informacje uda nam się przekazać pod koniec tygodnia...

a tymczasem ćwiczymy dalej OSU


Ćwiczymy dalej

Ćwiczymy dalej

calendar.png

Ćwiczymy dalej w domu i na powietrzu i gdzie można...

PS. Zrobiłem wczoraj 10km na tzw. "Obwodnicy Ostrołęki"

Osu ! Sensei Marian :)


Lecimy Dalej !

Lecimy Dalej !

calendar.png

Każdy ćwiczy, wrzucamy zdjęcia, filmiki w komentarzach na facebooku - Sensei Marian :-)

PS. to moje ostatnie treningi, już niedługo... niespodzianki... jeszcze przed Świętami Osu:-)


CIĘŻKIE CZASY

CIĘŻKIE CZASY

calendar.png

CIĘŻKIE CZASY ⏳, ALE MY MAMY SWOJE TRZY CZASY:
Przed treningiem, w trakcie treningu i po treningu...
U góry moje ostatnie osiem dni... Sensei Marian, Osu !
ps.: Czekamy na Wasze Zdjęcia z domowego treningu w komentarzach na klubowym facebooku... 

 

Harmonia jest podstawą karate. Miłość do rodziców, szacunek do nauczycieli, zaufanie w stosunku do przyjaciół oraz skromność wydają się być korzeniami Budo-Karate Kyokushin. Myślę że jest ono bardzo potrzebne współczesnemu światu. Kyokushin oznacza poszukiwanie najwyższej prawdy w aspekcie fizycznym, psychicznym oraz duchowym.