5 medali na Mistrzostwach Mazowsza dla MKKK

W sobotę, 29.02.2020 r. w Górze Kalwarii odbyły się Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego Karate Kyokushin organizowane przez UKS Fighters Dojo Góra Kalwaria. Udział w zawodach wzięło łącznie 250 zawodników urodzonych w latach 2002 - 2009 z 22 klubów zrzeszonych w Okręgowym Związku Karate Województwa Mazowieckiego, którzy rywalizowali w formule kumite semi contact.
Udział w zawodach wzięli również zawodnicy MKKK Shinkyokushin, którzy zdobyli łącznie 5 medali:
I miejsce - Olga Boruch i Jan Konarzewski
II miejsce - Helena Mieczkowska i Sebastian Jankowski
III miejsce - Aleksander Prusinowski
Nasi pozostali zawodnicy: Helena Borowa, Marysia Lisiewska, Aleksandra Grochocka, Iga Kłos, Alicja Nalewajk, Oliwia Sobiech i Maksymilian Żebrowski, mimo przegranych pojedynków o wejście do strefy medalowej zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. W każdej ich walce było widać zaangażowanie i chęć zwycięstwa, a o przegranej zadecydowały niewielkie różnice w jakości wykonywanych technik.
Postawa naszych zawodników daje trenerom wiele satysfakcji i pozwala optymistycznie patrzeć na kalendarz imprez w 2020 r., gdzie znajduje się kilkadziesiąt różnej rangi zawodów i turniejów w których MKKK planuje wystartować i zdobyć niejeden medal.

 

Harmonia jest podstawą karate. Miłość do rodziców, szacunek do nauczycieli, zaufanie w stosunku do przyjaciół oraz skromność wydają się być korzeniami Budo-Karate Kyokushin. Myślę że jest ono bardzo potrzebne współczesnemu światu. Kyokushin oznacza poszukiwanie najwyższej prawdy w aspekcie fizycznym, psychicznym oraz duchowym.