Carpathia Cup 2020

W dniu dzisiejszym zakończył się trwający dwa dni Turniej Carpathia Cup w Rzeszowie. Jest to Międzynarodowy Turniej rozgrywany nieprzerwanie od 2011 r., którego organizatorem jest Rzeszowski Klub Sportów Walki SYSTEM Karate Shinkyokushin. W tegorocznej edycji startowało ponad 800 zawodników z 10 krajów.
MKKK reprezentowały Olga Boruch i Alicja Nalewajk. Dziewczyny startowały w tej samej kategorii i był to dla nich debiut w kumite U-18 bez hogo (ochraniacz na tułów). Mimo przegranych walk o wejście do strefy medalowej obydwie zawodniczki pokazały się z bardzo dobrej strony. Ich przeciwniczkami były odpowiednio Litwinka i Ukrainka. Walki były bardzo zacięte i wyrównane, a o werdykcie na korzyść rywalek przesądziły niewielkie różnice w aktywności podczas ostatnich sekund walk. Mimo braku medali możemy być zadowoleni z tego startu, który pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość i jesteśmy pewni, że dziewczyny jeszcze nie raz i nie dwa powrócą z medalami dla MKKK z różnych ogólnopolskich i międzynarodowych turniejów. OSU !!!

 

Harmonia jest podstawą karate. Miłość do rodziców, szacunek do nauczycieli, zaufanie w stosunku do przyjaciół oraz skromność wydają się być korzeniami Budo-Karate Kyokushin. Myślę że jest ono bardzo potrzebne współczesnemu światu. Kyokushin oznacza poszukiwanie najwyższej prawdy w aspekcie fizycznym, psychicznym oraz duchowym.