Złoto i srebro w kumite dla MKKK Shinkyokushin

W niedziele, 10 marca odbyły się Mistrzostwa Okręgu Wschodniego Karate Kyokushin w Radzyminie. W całym turnieju wzięło udział 370 karateków z 47 klubów. Organizatorem był MKS Karate Shinkyokushin Radzymin.

Medale dla naszego klubu zdobyli: Iza Piskorek - I miejsce w kumite, Grzegorz Dębowski - II miejsce w kumite. Pozostali zawodnicy mimo dobrych i wyrównanych walk nie zdołali zająć miejsc na podium lecz trzeba pochwalić ich za wole walki i chęć ciągłego rozwoju. Z bardzo dobrej strony zaprezentował się nasz zawodnik Nazar Makar, który startował w konkurencji kata. W jego kategorii było ponad 20 zawodników. Po pierwszej serii Nazar zajmował 5 miejsce co dało mu awans do drugiej – finałowej serii. Tam zajął 4 miejsce ze stratą 2 punktów do 3 miejsca.

Opiekunami grupy byli sensei Kinga Przybyłek i sensei Wojciech Domański.


 

Harmonia jest podstawą karate. Miłość do rodziców, szacunek do nauczycieli, zaufanie w stosunku do przyjaciół oraz skromność wydają się być korzeniami Budo-Karate Kyokushin. Myślę że jest ono bardzo potrzebne współczesnemu światu. Kyokushin oznacza poszukiwanie najwyższej prawdy w aspekcie fizycznym, psychicznym oraz duchowym.